Vadideki Zambak adlı kitabı okudunuz mu?

''Sevilen kadın bütün kadınların en güzeli değil midir?''

...

"Acılar sonsuz oluyor, sevinçlerin ise bir sınırı var..."

...

''Birçok mutsuz kişi için yarın anlamsız bir sözcüktür.''

...

"Memeden acı süt emen, gülümsemesi sert bir bakışla yok olan çocuğun yaşadığı acıları bize hangi şair anlatacak?"

...

“Bazen dakikalalar mutluluk getirmesi beklenen yüzyıllardır.”

...

"Sonradan görme insanlar maymuna benzerler. Yükseldiklerini görürsünüz, yükseklere çıkmaktaki becerilerini takdir edersiniz ama, doruğa ulaştıkları zaman ancak utanç verecek yerleri görülür."

...

"Biz insanlar, sırlarımızı kendimize saklar, en yakınımızla bile paylaşmamayı prensip sayar, kendimizle övünürüz, ama zaman olur yeni tanıdığımız birine tüm sırlarımızı açmaktan hiç çekinmeyiz.."

...

“Başkalarının mutluluğu, artık mutlu olamayanların avuntusudur.”

...

"Baştan başa aşk içinde geçen bu hayat, doğa yasaları bakımından uğursuz bir ayrıcalıktır. Her çiçek solar, bütün mutlulukların ertesi günü kötüdür, ertesi günü varsa. Gerçek hayat bir sıkıntıdır."

...

- Beş gün sizi görmeden, sesinizi duymadan yaşamak!
- Benimle konuşurken öyle ateşli sözler söylemeyin.
Sessizlik içinde iki kere dolandık taraçayı. Sonra artık ruhumun sahibi olmuş gibi, buyruk verircesine bir tavırla:
- Geç oldu, ayrılalım artık, dedi.
Elini öpmek istedim, önce bir duraladı, sonra uzattı ve rica eden bir sesle.
- Elimi ancak ben size uzattığım zaman alın, dedi; bırakın da hareketlerimde serbest olayım. Yoksa sizin bir oyuncağınız haline gelirim. Böyle olmamalı.

Vadideki Zambak - Honore De Balzac

#KitaplarKalpKırmaz

7|2
33|15

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu kitabı lisede okumuştum. Aman yarabbim betimlemeleri beni öldürmüştü. Üni de yine okudum. Kitabın ilk 60 sayfasında adam yolun ucundan tepeye kadar yürüdüğü mesafeyi anlatıyordu. Tabi bazılarına göre hala sıkıcıdır ama yaşamış kadar olmuştum, o yolu benle yürüdü sanki.. Güzel kitapp.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hem de çok erken yaşlarda okumuştum; sonra yakın dönemde tekrar okudum, değişir miymiş kelimelerin manaları zamanla zihinde de farklı tatlar alınır mıymış? Bu olabiliyormuş, Rüya Roman'da da aynı hissi almıştım nedense...

Dili ağır olmasına rağmen çok sevmiştim, kalitelidir.
    ''Sevilen kadın bütün kadınların en güzeli değil midir?''

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 14

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...