Klasikleri okuyor musunuz, en sevdiğiniz hangisi?

Sanırım ilk klasik kitabım bu, en azından tam anlamıyla kendimi verdiğim... İlk sayfasından sıkılıp bırakanlar varmış, ama olmadı öyle çok şükür heyecanlı heyecanlı gidiyor😅

Klasikleri okuyor musunuz, en sevdiğiniz hangisi?

0|1
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Suç ve Ceza'dan sıkılıp bırakan bir insanın kitap okuayabileceğini düşünmüyorum şahsen; sıkıcı değildir zira.

İlk okuduğum klasik Elveda Gülsarı idi, ortaokul 1'de okumuştum. Çok uzun bir zamanımı aldı onu anlamak, çok derindir. Sonra Fareler ve İnsanlar, sonra Martı geldi. Klasikler iyidir, ilgi alanıma girip de merak ettiğim konular olursa ancak güncel okurum; yanlış biliyorum ama öyleyim işte.

İyi okumalar :) Tam bir başyapıttır.

2|0
    0|0
    • Aslında okurken ben de onu düşündüm, çünkü kitaptan sıkılma sebepleri genelde fazla betimleme imiş, "bir baltayı 7 sayfa okumak istiyorsanız..." gibi bir yazı vardı mesela. Ama kitap okumayı filmden ayıran ve insanları kitapsever yapan şey zaten betimleme, olanları göz önüne getirebilme hayal edebilme değil mi? Durum böyle iken betimleme fazla diye kitaptan sıkılmak kitap okumaya aykırı geldi bana da.

Fareler ve İnsanlar, Martı'yı ben de okumuştum, özellikle Martı çok hoşuma gitmişti. Ama ikisini de epey eskiden okuduğum için ilk klasik kitabımı Suç ve Ceza sayıyorum :)

Teşekkürler 😌

• Ne demek, hayırlı geceler...

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Hayır kanks

1|0
    0|0
  • suç ve ceza gibi bir baş yapıtla başlamakla en iyisini yapmışsınız zira biraz ilerledikten sonra suçu işleyen raskolnikov değilde sizmişsiniz gibi hissedeceksiniz. bunun akabinde tolstoy dostoyevski gustave faubert puşkin gibi klasik roımancılarının bütün kitaplarını okuyabilirsiniz çünkü hepsi çok kalitelidir ancak özellikle Gogol ün Ölü Canlar isimli kitabını tavsiye ediyorum mutlaka okuyun.

1|0
    0|0
    • Aslında başlama kitabım bu değil ama gerçekten istediğim için ve aklım başımda iken okuduğum ilk kitap bu. Yoksa tahmin edersiniz ki zamanında ödev vb konularla okutmuşlardı bazı kitapları :)

Diğerlerinden de bir kitap ismi alabilir miyim? Daha iyi olur benim için.

• bunların dışında maksim gorki nin ana isimli kitabı emile zola nın germinal ve nan isimli kitapları da yine çok bilindik kitaplardandır.

• nana olacaktı

• Hayır

1|0
    0|0
  • Raskolnikovdan sıkıldıysa dünya klasiklernden hangisini okuyabilirsin ki ozaman sefilleri falan kapağı açmadan bırakır insan lisede okumuştum suç ve cezayı ey yıllar..

1|0
    0|0
    • Aşağıda da yazmışlar, betimlemeler uzun geliyor bazılarına.

• Bazı yorumlara baktim evet ama ne kadar tuhaf gelsede okumayan bir toplum için çok normal biz kitabı sıkılınca vakit geçirmek için okuyan bir toplumuz maalesef (istisnalar kaideyi bozmaz)

• Normalde bir sayfada olması gereken bir olayı 10 sayfada anlatmış sıkılmıştım.

1|0
    0|0
    • Zevk meselesi tabi de, olması kime göre "gerekiyor" merak ettim :)

• Bana göre tabiki :) Zevk almadığım kitabı okumam, okuyamam bu ara yerli klasiklere merak saldım kuyucak'lı yusuf, anayurt oteli, aylak adam.. ama ara verdim şimdi simyacı, dönüşüm, dava sonra kürk mantolu madonna'dan devam yerliye :)

• Böyle kitaplara pek ilgim yok ya 😅

1|0
    0|0
  • Ayşegül tatilde

1|0
    0|0
  • Suç ve Ceza, Anna Karenina.

1|0
    0|0
  • klasik şeylerden hoşlanmam...

1|0
    0|0
  • Sen okuyosun😂😂

1|0
    0|0
  • Sıkıcı geliyorlar ama okunması gerek

1|0
    0|0
    • Yani "gerek" olduğunu düşünmüyorum gerçi. Ama su an okuduğum bana sıkıcı gelmedi mesela, halbuki ilk sayfasında bırakan varmış dediğim gibi. Zevk meselesi yine de.

• Gurur ve önyargı

1|0
    0|0
    • Ben çok sıkıldım onda :(

• Yok bu bitince 5 ciltlik kitabı alacağım zaten, kalın olması sorun değil kitap okurken kriterim değil bu :) Aşk ve Gurur ya da Gurur ve Önyargı çok böyle oldu bitti gibi geldi bana, ne bileyim hoşlanmadım

• Olabilir sonuçta herkes aynı şeyi sevecek değil sefilleri de umarım beğenirsin🙃

• Guzel okumak lazim

1|0
    0|0
  • payşatığın resimdeki suç ve ceza harika :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Tılsımlı Deri, Kumarbaz, Kırmızı ve Siyah, Budala.

1|0
    0|0
  • Okuyorum ıngiliz klasiklerini çok seviyorum özellikle aşk ve gurur , ugultulu tepeler

2|0
    0|0
    • Aşk ve Gurur'u hiç sevmemistim, Uğultulu Tepeleri çok sevdiğim bir aktör adını oradan aldı diye okumak istiyorum ama Aşk ve Gurur gibiyse zorlanırım :/

• Okuyorum. Dostoyevski - yer altından notlar en sevdiğim.

2|0
    0|0
  • Ama yani en iyi klasiklerden birini okuyorsun.. HEYECAN VE GERİLİM var o kitapta .. ama çok güzel bir kitap...

1|0
    0|0
    • Aslında ön yargım vardı bu dediğim kitaptan sıkılanları gördüğüm için. Ama gerçekten iyi ki okuyorum diyorum su an :)

• Okumak için okumak nasıl oluyor😅

• yani okumak istemiyorsun ama yapacak daha iy bir şey yok.. aslında hep bir seçenek daha vardır ama ben kitap yazıyordum onun iiçin fikir için kitaplar okuyordum o zaman okumuştum o oluyor yani

• evet benimde suç ve ceza bir de sefiller ikisininde 1. cildini bitirdim

1|0
    0|0
  • Sofinin dünyası

1|0
    0|0
  • şimdi sevmiyorum

1|0
    0|0
  • Suc ve Ceza diyecektim bende zaten cok okumam klasikleri ama bu cok guzel

1|0
    0|1