Adanalılardan çok soğudum. Bide Adanalılar kürt mü genelde?

Ya bu Adana haberleri falan bir soğudum açıkçası Adanalılardan garip insanlar. Benimde hoslandıgım cocugun baba tarafı Adanalı siz ne düşünüyosunuz adanalılar hakkında kürtler mi genelde?

• Evet çoğunluk Kürt
    34% (10)41% (15)38% (25)Oy Ver
  • Kürt değil
    55% (16)51% (19)53% (35)Oy Ver
  • Diğer (belirtin)
    11% (3)8% (3)9% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Valla 5 sene içerisinde 20.000 bin kişi ile çalıştığım anlaşamadığım insanlara ilk sorum adanalımısın oldu ve çoğu adanalı çıktı. Valla göç almış almamış bilmem tanıdığım adanalıların çoğu kürt. Kendini psikopat sanan medeniyetten bir haber ve hain insanlardı çevremdekiler. Üvey teyzemlerde siirt kökenli adanalı bilemedim sevemedim genel olarak ama sevdiğim adanalı arkadaşım var.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Vallahi ben kürdüm 😃 ayrıca inan biz de sana hasta değiliz 😃😃

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• O kadar sıcağa sende maruz kal sende gariplesirsin Adana çok sıcak olduğundan insanları saldırgan kanları kayniyor

1|0
    0|0
  • Abi iyice saçmaladınız. Adana çok kozmopolit bir şehir İstanbul gibi her türden ve kültürden insan var. İzmirli gibi yaşayan da var şırnaklı gibi yaşayan da. Mesela Çukurova ilçesi oldukça elittir ve gerçek adanalılar yaşar. Güney kesimlerde ise göçle gelmiş kişiler yaşar. Haberlere dikkat ederseniz tüm olaylar Seyhan ve Yüreğir ilçelerinden çıkar. Aslen adanalı olanlar Türktür bunun tartışması dahi olmaz. Ben İstanbul'da okuyorum ve bu önyargılarla çok kez karşılaştım sen nasıl adanalısın kaba degilsin vs diyenler çok oldu ve oluyor. Haberlere çok itibar etmeyin. İstanbul nasıl ise adana da aynı.

0|0
    0|0
  • Kurt nüfusu fazla

0|0
    0|0
  • Ben de ADANA lıyım Her il de oldugu gibi Adanaa da da iyi ler de var kötüler de Adanalılar evet Bombaya kafa atarlar mermiyi çekirdek gibi yerler ama onlar Toroslardan gelen bir yiğit bir Mert tir ki içine girmeden anlayamassın ADANALI OLMAK BİR AYRICALIK DIR...

0|0
    0|0
  • bak yavrucum iyi dinle Senin gibi haberlerde görüp de hayalinde Adana yı texas gibi görenlerede sesleniyorum Adana nın insanı dürüst olur mert olur delikanlı olur o gördüklerin kürt dediklerin dışardan gelen kısımdır doğudan diyarbakırdan , urfadan , hakkariden , siirtten , elazığdan gelip de zamanında buraya yerleşen insanlardır Adanalı bir insan kendi canından önce karşıda ki insanın canını düşünür onu korur burda yazmakla bitiremem özelliklerini bu kadarı sana yeterli

0|0
    0|0
  • doğudan gelenler kürt

0|0
    0|0
  • Yok ya kesim kesim tıpkı İstanbul gibi.

0|0
    0|0
  • %85 kızları çingen ve Kürt değil de %65 i kürt

0|0
    0|0
  • Kürt değiller, ama ADANALILAR. Garip bir memleket 😂 Bombaya tekme atmalar falan.

0|0
    0|0
  • Aşırı sıcak olmasından dolayı olsa gerek Adana da beyin firar. Güneşe kurşun sıkanı mı ararsın, camide üzerimde bomba var diyeni mi, yolda giderken herkesin dövecek gibi bakmasını mı ararsın. Yok yok. Türkiye nin teksası

0|0
    0|0
  • Sanırım sadece yoğun göç alan bir yer ve artık karışmış durumda. Yoksa insanları memleketleriyle yargılamak ne kadar doğru onu tartışmak lazım...

0|0
    0|0
  • Kurt az ama bitik insanlar olduğundan çok on planda lar. Yoksa kürt azdır.

0|0
    0|0
  • Bende adanalıyım tipim kürde benziyomu? Adananın yerli halkı kürt değil sadece çalışma koşulları onlar için uygun diye dışardan çok göç alıyo hepsi bu. Kıvanç tatlıtuğ da adanalı mesela. Bizim yerli halkımız çukurova yörüğüdür.

0|0
    0|0
    • Ne biliyim ya biz egeliyiz. Ailem belki istemez diye. Gerçi çocukta egede doğdu buyudu annesi de egeli ama çocugun babası Adanalı esmer hatta. Ailem istemez diye korkuyorum

• o ancak Ege nin köylerindedir ya da eskiler öyle konusur :D Ben hiç konusmam yani dizilerde öyle o :) bilemedim ya

• Ege derken tam lokasyon neresi ki ben muğlada bir kaç yıl kaldım milasta hala vardı öyle konuşan insanlar ve gerçekten insanlar ;)

• çinge nesı cok dıye bılıyorum

0|0
    0|0
  • bende adanalyım neden sogudun hayırdır bizden ne gördün kardeşim

0|0
    0|0
    • Çok garip insanlar valla. Bir arkadasım vardı birde konusması da değişikti

• 5 parmağın beşide bir değil genelleme yapma

• Adanalılar nasıl bilemem ama lütfen kürtlere saldirmayim yine

0|0
    0|0
  • Bende sevmem adanalıları

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kürt değiller

0|0
    0|0
  • Adana da kürt mü var be ne bu önyargı. Ben de adanalıyım