Hababam Sınıfı'nın yazarı Rıfat Ilgaz'ın ölüm yıl dönümü, neden artık Rıfat Ilgazlar yetişmiyor?

Hem analım hem de düşünelim istedim. Eskilerin tadı hep damakta. Neden onlar gibi güzel işler, hatırlanacak işler yapanlar şimdilerde bulunmuyor sizce?
Hababam Sınıfı'nın yazarı Rıfat Ilgaz'ın ölüm yıl dönümü, neden artık Rıfat Ilgazlar yetişmiyor?

10|10
33|45

En İyi Kız Görüşü

• :) basligi okudugumda gulumsedim bunun icin oncelikle size tesekkur ederim.. evet eskiler baska.. belki bir melankoliden kaynakli midir acaba bu sevgimiz.. acaba onlarda 70lerde aaa 40lar ne guzeldi dusunuyorlarmiydi.. belkide geri alamicamiz bisey oldugu icin bize bukadar guzel geliyor elden gitmis artik geri gelmeyip tutunamayan bisey.. hersey oldugu gibi kalmasinin imkani yok ama ne yazik ki ya da ne mutlu ki karar veremiyorum.. Bizde en azindan eski filimlerin, eski kokan esyalarin, plaklarin, eskicilerde olan goruntuyu, hafizamiza kazimis olan hatiralarimizi icimizde saklayip tadini cikartalim bari... Bu araa artik bir domatesin tadi bile cig patates gibi.. Neden bukadar duygulandim bilmiyorum :))))

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• pop kültürü o kadar her yerimizi sardı ki artık saçma salak şeyleri komedi ve bir o kadar anlamsız şeyleri sanat, kalitesiz saçma insanları sanatçı olarak gördüğümüzden dolayı gerçekten cevhere sahip olan insanlar bir yerlere gelemiyor. şu an en iyi yazar olarak adlandırılanlar en iyi entrikaları en iyi çarpık ilişkileri yazanlar oluyor. bu yazarların yazdıklarının ise halka olacak etkileri düşünülmeden sırf para kaygısıyla piyasaya sürülüp halka izlettirilmesi de insanların beyinlerini uyuşturuyor. bundan sonra da çok çok zor gelmesi Rıfat Ilgaz gibi adamların gelmesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Artiks seneryoya gerek yok bir kac unlu yuz bir kac soguk espri film olmaya yetiyor cekende memnun oynayanda memnun izleyende memnun.

0|2
    0|0
  • bizim ulkenin soyle bir sorunu var, biyandan yeni ataturkler yeni rifat ilgazar yeni kemal sunal yeni asaflar neden yetismez deriz , biri derki ben cok calisiyorum ileride ulkenin yeni rifat ilgazi olmak istiyorum : tum ulke aynanda " hassiktir lan sen kendini kim saniyosunda o olabilecegini saniyorsun allahin beceriksizi " diyerek susturuluyor. hem yenilerini bekleyip sonrada senden omu olur diyerek konuyu kapatan bir ulkeyiz bir halkiz

1|0
    0|0
  • parasını insandan çıkartmak yerine popüler kültürün çarpıttığı duygular ve kadınlardan (cinsellik objesi olarak kullanılıyor) çarparak kazandıkları için. içine değil, dışına önem verdikleri için sadece fiyaka konuşturmaya çalışıp pristiji unuttukları için RIFAT ILGAZ'lar yok artık.. Ruhu şad olsun.

0|1
    0|0
  • Bu ulkede şairlerin , yazarların yetişmesi için.. sevmeyi öğrenmemiz gerek, insanı sadece insan olduğu için sevmeyi bilmemiz gerek... Ustadlarin biraktigi miraslari kullanmiyoruz, sarkilarimizi, turkulerimizi , siirlerimizi okumuyor bilmiyoruz. Yüreğe dokunan dizeler kalmadı artık, edebiyatsever kisiler azalıyor..."Aşk" in adı bile "takıntı" koydular... Bu ortamda nasıl yetişebilir ki..

1|1
    0|0
  • insanlar herşeyden istediğini aldı artık.. ulaşılacak şeyler kalmadı.. eskiden 10 film vardı sadece onlar izlenirdi ard arda.. şimdi eline kamera alan yönetmen olmus.. bu iş bu kadar basit olmamlıydı.. tabi yetişmez artık. herşeyide geçtim. insanlar değişti artık. düşünceler değişti

1|0
    0|0
  • kerimcan durmazlar
    cemil ipekçiler
    hande yenerler , Yetişiyor!!!

1|1
    0|0
    • herkesin doneminde onu sevmeyenler elbet olurmus. karakterine, terbiyesine , yetenek anlayisina veya para kazanma yontemlerine hicbir yorum yapamayacagim halde kerimcan durmaz bir cesaretlik abidesidir. turkiyede bukadar guzel saklanmadan hayatini suren bir escinsel ' hadi kolaysa yargilayin ' diyip kendiyle barisik olanda biri yoktur. bence herkes o konuda o adami ornek almalidir

• Allah rahmet eylesin sende bunu sıkıntı yapma istersen

0|1
    0|0
  • Kimse kimsenin yerini dolduramaz çünkü !

0|0
    0|0
  • Neden hep başkasından bekliyorsun? Sen yap.

1|0
    0|0
  • Zaten hep neden yetişmiyor dediğiniz icin bu halde değil mi. neden yetişmiyor demek yerine enerjinizi kendinizi yetistirmeye harcasaydiniz sayamayacağimiz kadar Rıfat ilgazlar olurdu.

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin Rıfat Ilgaz a ve hababam sınıfı ekibine sayelerinde hala guluyoruz bel altı espri olmadan

0|0
    0|0
  • samimiyet kalmadı

0|0
    0|0
  • Gittikce kalite seviyesinde dusus oldugu icin olabilir

0|0
    0|0
  • Wattpad var yerini aratmıyor derim de kalite farkı cansıı :D Eski yazarların yernini toprak bile dolduramaz :)

0|0
    0|0
  • Yetisiyordur belki bilemeyiz

0|0
    0|0
  • huzur içinde yatsın

0|0
    0|0
  • Sen neden bir Rıfat Ilgaz olarak yetişmedin?

0|0
    0|0
  • Gelmez öyle biri çok zor

0|0
    0|0
  • O zamanın şartları başka şimdi başka sorunlar başka toplum bambaşka her şey değişiyor

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin😞

0|0
    0|0
  • Belki yazanlar var ama tutunamiyorlar ben biliyorum bir yerlerde hala varlar.

0|0
    0|0
  • Allah Rahmet Eylesin

0|0
    0|0
  • Onlar gibileri çok zor yetişir

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eğlesin..

0|0
    0|0
  • aziz nesin ne demiş

0|0
    0|0
  • çünkü azim yok

0|0
    0|0
  • Devir değişti

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş dünyanın civisi çıkmaya başlıyor

0|0
    0|0
  • eskilerin sanatcilari daha halkla icice ve ictenmis o yuzden

0|0
    0|0
  • Istemiyolar olmk

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 44

• Bazen çok şey yaşamak gerekiyor yazmak için
    Üç odalı bir ev kiraladığım gün,
    kurtulacak kitaplarım
    merdiven altındaki şeker sandığından.
    Belki de gün geçtikçe,
    tabanında halı döşeli
    bir kitaplığım olacak.
    Benden söz açıldı mı
    önce kitaplarımın sayısı söylenecek
    sonra baremdeki derecem...
    Bense her şeyden uzak,
    kitaplarımın ortasında kendimi unutacağım!
    Rıfat Ilgaz

0|0
    0|0
  • yetişmez de

0|0
    0|0
  • Çünkü bu tür büyük insanların yazarken para kazanma gibi bir amacı yoktu. İçlerinden geldiği gibi yazıyordular. Şimdiki kitapların çoğuna bakarsan, hep ekonomik amaçlı yazılmış, sosyal medya ve kitapevlerinin şişirmesiyle piyasaya sunulmuş kitaplar. İnsan okusa bile , iş sadece okumasıyla kalıyor. Kalite yok, karakter yok...

0|1
    0|0
  • Rıfat Ilgaz'dan bir daha niye gelmiyor? Sizin yüzünüzden gelmiyor. Rol modeli seçtiğiniz kişiler ya Cristiano Ronaldo ya Lady Gaga...

0|0
    0|0
  • Dünya kirlendiği gibi insanların ruhları da artık temiz değil.. Bu kirlilikte kolay yetişmez bu değerler.

0|0
    0|0
  • Facebook , instagram, twitter, whatsap, Survivor gibi abuk subuk işler varken ne gerek var Rıfat Ilgaz gibi olmaya

0|0
    0|0
  • Gelmez öylesi kanks

0|0
    0|0
  • Maneviyat kayboluyor

0|0
    0|0
  • Ben varım değerimi bilen yok efendim bensiz kalın :D

0|0
    0|0
  • Rıfat Ilgaz 1 tane zaten onun gibisinin gelmesi çok zor. Ve bu dönem aynı tarz bir şey çıksa tutulmayacaktır o zamanin güldüğü şeyler ile bu zaman çok farklı

0|0
    0|0
  • malesef yetişmiyor

0|0
    0|0
  • Şimdi ki yönetmenleri toplasan bir rıfat ılgaz ve ertem eğilmez etmez

0|0
    0|0
  • Çünkü zaman değişiyor

0|0
    0|0
  • http://m.haber7.com/yazarDetay.php?id=736136

Ateşini bol olsun soysuzun...

0|0
    0|0
  • suriyelilerin içinde varmış böyle değerli adamlar onları getirecekler ya artık onlardan devşiririz niye bizden yetişmiiyor çünkü kendi ülkemizde mülteci olmuşuz artık anlayana

0|0
    0|0
  • Trt dizileri kaliteli yazarları da öyle olmalı.

0|0
    0|0
  • Gidiyorlar kıvanç tatlıtuğ gibi oyunculuğun o sunu bilmeyenleri başrole koyuyolar o yüzden

0|0
    0|0
  • şimdikiler günü kurtarma peşinde

0|0
    0|0
  • Eski sanatçılar çok farklı onlarda yetenek şan şöhret vardı şimdikilerde hiç bişey yok

0|0
    0|0
  • çünkü

artık düşüncelerimiz bile yanlış neden mi çünkü düşünmek yanlış

bir de başarılı olmak zor bu ülkede hemen ama hemen öldürmeye çalışıyoruz ayagına ip bağlayıp denize atıyoruz destek yok en yakınlarımızdan bıle yok

0|0
    0|0
  • Rifat Ilgaz gibi gonlu olan insanlar yok artik cunku.

0|0
    0|0
  • var varda imkan yok hacı

0|0
    0|0
  • var yazanlar ama onlarda yok oluyorlar

0|0
    0|0
  • İt uğursuz bir gençliğin romanını yazmış yetişmese de olur.

0|0
    0|0
  • Çünkü yapacağı işlere bakilmiyor okudu okula bakılıyor

0|0
    0|0
  • Mekanı cennet olsun

0|0
    0|0
  • Bizim bolumdeki bir ara derslerde diyordu, su rifat ilgaz gelmis gecmis en. buyuk vatan hainidir diye. Hababam sinifiyla egitim diye bisey birakmadi ulkede. Cok da haksiz oldugunu dusunmuyom hocanin

0|0
    0|0
  • Onları okumuyoruz da yeterince yazmak yerine internet ile uğraşıyoruz vb.

0|0
    0|0
  • genel olarak insanların değeri yaşarken anlaşılamıyor. ''şimdilerdeki''lerden biri yarın gidecek olursa, onu da çok ararız; ama şu an yüzüne bile bakmıyoruz.

0|0
    0|0
  • Ne güzel bir baslik ne guzel bir soru yüregine sağlık kardesim Rahmetle Anıyoruz...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14
Yükleniyor...