Genel kültürünüzü geliştirmek için kitap okumak dışında neler yapıyorsunuz?

Neleri araştırıyorsunuz ve araştırdığınızda karşınıza çıkan okuduğunuz metinleri aklınızda nasıl tutuyorsunuz?

Güncellemeler:
güncel

0|0
17|8

En İyi Kız Görüşü

• Kim aklında tutabiliyormuş ki keşke tutabilsek... ben ortaokulda okuduğum kitaplarda anlamını bilmediğim her kelimeyi araştırmaya başlamıştım bir süre sonra çoğunu unuttuğumu fark ettim e hoşuma gitmedi doğal olarak.. sonra bir defter tutup anlamlarını oraya yazmaya başladım bir süre sonrada merak ettiğim konular hakkında da yazmaya başladım ama konuyu tümüyle değil sadece hatırlatıcı olarak birkaç cümle yazıyordum. Arada bilgileri tazelemek için herhangi bir sayfayı açıp o birkaç cümleden konuyu kendi kendime anlatıyordum zamanla tüm defteri ezberlediğimi fark ettim. Şu an hala buna devam etmiyorum ama farklı bir şey deniyorum "her konuya bir gece"... her ne araştıracaksam o akşam sadece onu araştırırım hatta konuya bağlı olarak minimum bir süre belirlerim bu süreden daha kısa zamanda anlamış olsam da bilgilerin pekişmesi için aynı şeyler olsa dahi tekrar tekrar okurum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• belgesel izlerim haberleri takip ederim. aklıma takılanı yazarım direkt google a

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Ilgimi ceken seyleri okudugum icin aklimda kaliyor. Kose yazilari, dergiler falan filan ve geziyorum yeni kulturler taniyorum

0|1
    0|0
    • interrail gruplarına üye misin? geziyorum dedin de ondan sordum aktif bir gezgin miisn diye merak ettim

• Hayir bir sene yurt disinda okudum, bu esnada full gezdim ve bu aliskanlik oldu artik firsat buldugum her an yurt disina cikiyorum

• anladım. fırsatını güzel değerlendiriyorsun. bu güzel birşey. umarım ulaşamdığın, görmediğin yerlere de gidebilirsin

• Film ve dizi izlerim, ingilizce.

0|0
    0|0
  • Gazeteler. Saklamaya çalışıyorum ama çok birikiyor. Önemli olanları saklıyorum. Diyeceksiniz neden internetten okumuyorsun?
    Bir gün bütün teknolojik cihazlar bozulsa ne olur diye çok düşünüyorum galiba o yüzden.

0|0
    0|0
  • Valla lise sonda cok ders calistim ve Şu an her konuda bir bilgim var sagolsun mufredat o kadar fazla konuyu iceriyor ki...

0|0
    0|0
  • Haber belgesel gazete ve çevremdeki yaşı büyük ve kültürlü insanların konuşmalarını can kulağıyla dinlerim☺

0|0
    0|0
  • Film izle, araştırma yap.

0|0
    0|0
  • Bu biraz üzücü ama sadece cok kitap okuyorum çünkü daha 18 yaşındayım ve üniversiteye başlayınca bir çok planim var 😊

0|0
    0|0
  • Gençlik merkezlerinde vakit geçirirdim genelde.

0|0
    0|0
  • YouTube 😜

0|0
    0|0
  • Kitap😪

0|0
    0|0
  • Geziyorum

0|0
    0|0
  • belgesel izliyorum. Araştırıyorum , tartışıyorum.

0|0
    0|0
  • Yemek yiyorum 😂

0|1
    0|0
  • Belgesel izliyorum, şehir ve ülke araştırıyor.

0|0
    0|0
  • Gezmeekk

0|0
    0|0
  • Hicbirsey yapmyrm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bir şey yapmıyorum

0|0
    0|0
  • aylık fikir/sanat/edebiyat dergilerinde arka planda kalmış veya farkedemediğim çokça şeyi öğrendim (yazar, kitap, olay vb). bunun yanında da ekşi sözlük okuyarak gündemi takip ediyorum. film/dizi izleyip, enstrümanla uğraşarak da artan boşluğu dolduruyorum.

0|0
    0|0
  • Hicbise

0|0
    0|0
  • 1 kere okumam yetiyor

0|0
    0|0
  • Bende bilgi derya deniz okudukça hafiza gelişir

0|0
    0|0
  • Hafızam güçlüdür zaten. Filmler izlerim gezerim kültürel yerleri vs.

0|0
    0|0
  • bol bol araştır...

0|0
    0|0
Yükleniyor...