Kuran neden gezegenlerden bahsetmez?

hadi bakalım saçma sapan soru cevaplayacagınıza bunu cevaplayın

0|0
5|28

En İyi Erkek Görüşü

• kuran her şeye kameti kıymetince yer ayırır.. kuran gezegenlerden bahsetmekle birlkikte.. gezegenlerin nasıl galaksiler içinde yüzdürüyorsa bizim hava sahamızda binlerce kuş yüzdürüyor.. havada süzülen kuşların sanat ve nitelik ilim olarak gezegeni boşluktan gezdirmesinden çok yüksek olduğu düşünülürse.. Allah kuranda kuşlardan daha çok bahseder gezegenlere nispeten bu bir örnekti.. Aslında çok aşina olduğun havada uçan bir kuş çok mükemmel bir fabrikaya sahip ve ve bizim havamızda yüzmesi bir gezegeni kendi yarattığı boşlukta yüzdürmesinden daha yüksek bir olay.. dolayısıyla kuran her şeye haddince kıymetince değer vermiştir.. ve ona göre yer ayırmıştır.. extra bilgi mesela kuranın 3 te biri ahiretten bahseder neden? çünkü önemi ölçüsünde orada yer almış .. :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Muhammed in astroloji bilgisi edebiyat bilgisi kadar olmadığından romanında buna değinememiş.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Nereden cikardin bunu, kurran en buyuk bilimsel ansiklopedidir, anlayana...

2|1
    0|0
  • Enteresan bir soru, kur-an tam manasıyla bir bilim kitabı vasfı güdülerek gönderilmemiş yani Allah bunu bir bilim kitabı olması insanlara bilim namına ışık tutması hasebiyle yollamadı evet bilimsel gerçeklikleri mevcut fakat bütününde bir iman ve itikat rehberi

1|1
    0|0
    • ben söyleyim o dönemlerde evren cıplak gozle gorulebildiği kadardı.

• orasını Allah (c. c.) bilir :D

• Şimdi şuda bir bakış açısıdır ki o kitabın anlatım gücü okuyanların anlama kabiliyetiyle sınırlı ben insanlık olarak yaradanın kitabını hakkıyla kavrayabildiğimize pek inanmıyorum, bizler kitabada onu gönderenede ve onu tanıtmakla görevli olanada yeterli ihtimamı göstermiyoruz

• 7:54 - Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu. O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir.

1|0
    0|0
  • şimdi damlar kafa kesiciler dikkatli ol :D gezegenler 12 milyar yaşında, nebulalar yıldızlar 13 milyar yaşında, dinozorlar bu dünyaya 60 milyon yıl hükmetti. 10 milyar yıldır hiç bir kıyamet alametine rastlanmadı. ve bunların hiç biri yazmıyor nedense :D neyse diyeceklerim bu kadar hadi eyvallah.

1|0
    0|0
    • katılıyorum
      bu tur dinlerin türeiği sürede evren cıplak gözle görülebildiği kadardı ondan yanı

• sanırım bu soruya cevap vermek için allah olmak gerekir. sadece gezegenler değil, onlarca anlatılmayan şey bulabiliriz heralde. mesela kara deliklerden de bahsetmiyor. neden acaba? tabii bunlar allah'ın varlığı veya yokluğu için bence delil olarak kabul edemez. allaha inanıyor muyum, ondan da emin değilim tabii.

1|0
    0|0
  • kuranda namaz kılınışıda yazılmaz. bir sürü soru var. akıl fikir vermiş git oku diyor :) belkide vardır hala çözemediler

1|0
    0|0
  • Kuranda tam olarak söz etmez ama peygamber efendimiz pekala bahseder evrenin katlarindan evrende bulunan diğer kavimlerden söz eder

1|0
    0|0
  • kim demiş bahsetmez? senin verdiğin isimlerle bahsetmez tabikide gökyüzü katmanları stratosfer falan demez mesela, gökyüzünü sizler için bir tavan yaptık der ve daha niceleri... Merakın varsa, Ehli sünnet alimlerinin yazdığı Kur'an-ı Kerim tefsirleri okumalısın.

1|0
    0|0
    • sen şaşırmışsın, bir kere herhangi bir konudan bahseder gibi konuşuyosun ve ecdadını kılıçtan geçiren kafirler ordusu Moğolların sanki kahramanlarmış gibi 'dümdüz ederlerken' falan diyosun. Konu iman konusu güzel kız, sonunda ebedi azap ya da ebedi mükafat olan bir yola girmişiz. Bak ebedi diyorum sana insan aklı almaz bunu biz kainatta zıtların tefekkürü ile algı sağlarız, herşey kemalden zevale-zevalden kemale gider ebediyeti sonsuzluğu düşünemezsin akıl almaz bunu ya azaptasın ya mükafatta sen bunları bir düşün. Ayrıca anlamak için değil eleştirmek ve yargılamak için soruyosun. Tanımadığın birinin sana 'bak buraya' demesi mi hoşuna gider, bakar mısınız hanımefendi demesi mi?

• www.turkish-media.com/.../

Kim demiş bahsetmiyor diye?

1|0
    0|0
  • 18 bin alem diye gecer kuranı kerimde tek tek say bakalım 18 bin alem dunyada kaç tane olcak :))) demkki kalanlar gezegenlerde kapsıyor dıceksın sarışın kız

1|0
    0|0
    • beni sarışın sancak kadar kapasiteye sahipsin dostum haklısın deyip gecıyorum yoksa konu uzar

• Çünkü genler gezmez kank

1|0
    0|0
  • Ok by

1|0
    0|0
  • Neden bahsetsin ki? Kuran astroloji kitabı mı?

1|0
    0|0
  • Harbiden de saçma sapan soru

1|0
    0|0
  • Güzel bir soru

1|0
    0|0
  • Ediyor kanki sen Atatürk'ün hayatını okumuşsun galiba kuran yerine!!!

1|0
    0|0
    • bende diyordum kım nezaman bağlayacak ataturke dıye. yok dostum ataturk ile alakalı bişey okumadım konumuzla ne alakası var şimdi onun onuda anlamış değilim

• O zaman lafonten den masalları okumuşsun bence yoksa gerçekten çok cahilsin yazıyor be kızım

• Yıldızlardan bahseder yetmez mi? Alemlerden bahseder

1|0
    0|0
    • yetmez geyik muhabbetini bırakalım konumuza dönelim

• @adamın-biri her düşüncenin bir kapasitesi vardır. Her kapasiteye cevap vermek beni kapsamaz. İyi günler.

• bilmiyorum demek zor değil dostum iyi gunler sanada

• Allah'a inanıyormusun sen?

1|0
    0|0
  • Koskoca evrenden bahsediyor daha ne olsun

1|0
    0|0
  • isim isim tek tek bahsedemez zaten ama genel olarak kainatın genişlemesinden bahseder

1|0
    0|0
  • Ben bahsediyor diye hatirliyorum

1|0
    0|0
  • Buyuk. yildizlardan bahsediyor yetmez mi

1|0
    0|0
  • kuranı iyi okuduysan orada göklerden ve yeryüzünden bahsettiğini görürsün. aslında bu şöyle anlatılabilir kuran yeryüzüne ait birşey gökyüzü için ise bana açılan kapı deniyor

0|0
    0|0
  • Bak güzel kardeşim
    Evrende her gördüğün gezegen birer yıldızdır
    Yakın olanların büyüklüğü ve evrendeki kapladığı alanı gördüğümüz için gezegen olarak adlandırıp isim vermişiz
    Sen göğe baktığın zaman her gördüğün yıldızın parmak kadar falan olduğunu düşünüyorsun herhalde
    O yıldızlara yaklaşsan onlar da birer gezegen kadar büyüktür
    Kuran da yıldız olarak bahşedilmiş ona kalkıp gezegen diyen biz insanlarız

0|0
    0|0
  • Kuran bu atlas mi sandin herseyi tek tek yazacak

1|0
    0|0
    • kım neyse baskasınıda öyle zannedermiş.

• Ne oldu g.. Olduydun nasil temiz konuşma bu :) o halden böyle atasözü tadinda konusma filan sen hayırdır ;)

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...