Konuşmamda anlatım bozukluğu neden oluo :(

Arkadaşlar genel itibarı ile konusurken düzgün cümle olustrmakta bazen zorlanıorum bu neden kaynaklanıo ne yapmam lazım

0|0
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• şundan dolayı yaşı soruyorum;

Geçici iskemik atak denilen ve öncesinde tesbitinde hayır bulunan bir durum olmasın korkusu ?

1|0
    0|0
    • 26 yasındayım.. afedersiniz anma ben ilk defa sizden duyuyorum o nasıl bişey ?

• hmm sanırım bu konusma bozkluklarının tedavisi sadece üniversite hastanelerini nöroloji bölmnde oluomus sanırım tamam haberdar edrrm..tekrar tesekkrler

• Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 26

• Değiştirilemez diye birşey olamaz.

Anlatım bozukluğu konusunda hepimizin sıkıntıları var. Bence uzmanlardan gerekli desteği alırsan sorun kalmayacaktır.

1|0
    0|0
  • Sanırım okumayı pek sevmiyorunuz kelime dağarcığı yetersizliğinden kaynaklandığını biliyorum

1|0
    0|0
  • içine çok kapanma ve insanlardan uzak durma .sözünü esirgeme .aklına gelen koyu açıkla ,konuş .yanlış anlaşılırım ya da gerektiğinde konuşurum diye düşünme .

1|0
    0|0
    • insanlardan uzak degilim davamlı iç içeyim ama yanlıs anlasılmaktan korkuyorum sanırım birazda

• cümleyi nasıl söylediğin önemli değil .aklından geçenleri söyle .asla yanlış anlaşılmaktan ya da sösünün doğru olamayacağını düşünme .haklıda olabilirsin ,doğruyu bilende sen olabilirsin .

• aklıma gelenleri sölemekten baska çarem yok zaten.. yoksa konusmayı unutacagım

• Çok konuşkan değilsindir, dalgın bir yapın vardır, kendine güven eksikliğin vardır, az kitap okuyorsundur, fazla heyecanlısındır

Bunları aşmalısın önce

cut.

1|0
    0|0
    • tessekkr ederim...dalgım bir yapım var az kitap okuorum ve bunları nasıl aşıcamm

• Arada kendini biraz yavaşlat, hızlı konuşurken çok harf yutarsın

• o yüzden kitap okuduktan sonra yavas bir şekilde anlatım çalısması yapmam lazım

• okuma alışkanlığı ile atlatabilirsin kanımca.. kelime dağarcığıyla alakadır diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • genelde hizli dusunenler, dusuncelerini dile getirirken bu tur sıkıntı olabiliyor boyle bir durum var mi peki?

1|0
    0|0
    • evet hızlı düşünüorum ve konusurkende hızlı konusuorum ve daha sonra hangi kelimeye nereye koyacagımı sasırııorum çok anlamsız bir cümle çıkıo ortaya

• bu tur durumlarda iki tur sıkıntı var biri hizli dusunmek digeri ise cumle icinde kullanacagimiz kelimelerin tam manasini bilmemek. cumle kurarken bu olurmu olmaz mi gibisinden sacma sapan birseye donusebiliyor. o yuzden diger arkadaslariminda belirttigi gibi sesli kitap okumak ve dusunup daha sonra konusmak daha yararli olacaktir.

• evet... benmde aklıma yatıı hergün deneyeceğim...

• Sesli kitap oku. Kitapları seçerken çok ağır olmasına önem göster ( Ağırlıktan kastım kelime) Böylece diksiyonunu düzeltir, şiir gibi konuşursun.

1|0
    0|0
  • Yüksek sesli kitap veya şiir okumayı dene çok etkili bir teknik

1|0
    0|0
  • heyecandan olmasın.

1|0
    0|0
  • Kitap Kitap Kitap

1|0
    0|0
  • genetik değiştirilemez

1|0
    0|0
  • diksiyon dersi al...

1|0
    0|0
  • kitap olayını biraz daha fazlalaştır bence..

1|0
    0|0
  • konuşma dilinde anlatım bozukluğu aranmaz.

1|0
    0|0
  • kitap oku bol bol

1|0
    0|0
  • Kitap oku

1|0
    0|0
  • olarak sebep bilmiyorum tam asdasfsaas

1|0
    0|0
  • Kitap bu uğurda işine yarar ama onu yapamam dersen, konuşacağın cümleyi önce kafanda kur ondan sonra aktar. Biraz zaman alır ama bunun da yardımcı olacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • hmm evet bunuda yapabilirim ama karsımdaki benimm düşünceleri beklemekten sıkılmazsa iyidir

• Açık söylüyorum kitap okumak ile alakası yok tamamiyle senin ortamda oluşturduğun ağırlıktan kaynaklanıyor. Kendine güvenin yok kısacası

0|0
    0|0
    • hmm öyle mi diosun ...

• dinlemek olmuo sanırım çünkü gnlük hayatta çok insan dinliorum

• Dinliyorsundur. Bilmediğin şeyleri başkalarından duymak seni yönlendirmek doğru cümleleri sen değilde başkalarının kurması seni güvensizliğe itiyor. Sen dinlemeye devam et ama bundan sonra en azından kendine güvenerek öğrenmeye çalışarak dinlemeye devam et

• biraz heyecanını engellemeye calış belliki biraz panik yapıyorsun kendini ifade etmekten korkma kimse % 100 değildir zaten merak etme sadece sen yaşamıyorsun bunu

0|0
    0|0
  • Bir tahmin yürütmem için yardımcı olursan eğer?

1- sigara içiyormusun kaç yıldır.

2- dil dolaşması mı bahsettiğimiz şey yoksa alakasız sesler çıkarmak da var mı?

0|0
    0|0
    • sigarayı ağzıma sürmedim bu yasa dek... bahsettiğim şey dil dolasması..

• 26 yasındaym ..bu arada pek inme nedir ? anlayamadım

• Bir kaç ihtimal sayalım iyiden kötüye,

Bir aşırı heyecanlı birisindir dilin dolaşır, ama rutinde arkadaşlarınla da oluyorsa

bakarken gözlerinin önünde sinek uçuşmaları oluyorsa

özellikle yorulduğun zaman dil dolanma şikayetlerin artıyorsa

Geçici iskemik atak olup olmadığının anlaşılması için Nöroloji polikliniğine görünmende fayda var.

Sadece garantili bir yaklaşık.

Geçici iskemik atak ise beyin damarlarında ani büzüşme nedeniyle kanlanmanın geçici olarak o bölgede azalması

• kitapoku diyolar yaa doğru faydası var ama diksiyona pak kısa vadede fayda salamıyo hem diksiyonu düzgün insanların bazıları da kitap okumazlarkii :))) değişik değişik kişilerle sohbetlr et arkadaş arkadaş havadan sudan da olur

0|0
    0|0
    • normalde çookk arkadasım var herkesle sohbet edorum eve kapanık biri değilimdir ama ..diksiyonla alakası olacagını sanmıorum

• deneyeceğimm umarım faydasını görürüm... konusulan cümlede seçilen kelimelieri teker teker degerlendren insanlar var yaa... beni çok rahatsız ediolar yinede

• işte zamanla istediği gibi konuşursun ve değerlendiricek bişe kalmaz bolşanss

• Yavaş yavaş konuşmayı dene. Karşında ki insan beklesin, neden yavaş konuşuyorsun derlerse düşünüyorum öyle konuşuyorum dersin insanlarda saygı duyar. Ulan biz pata küte konuşuyoruz hatun tartıp tartıp konuşuyor diye.

0|0
    0|0
    • kelimeleri tartıp düşüncesini ona göre yansıtan tane tane konusan insanlara baylıorum.. ve farkına vardım onlar karsısındaki kişinin konusmalarını daha çok dikkat edio

• saygınlık kazandkları kesin.. ha ayrıca her işte basarılıda oluolar..deneyecegim inş.

• Hadi bakalım inşallah başarılı olursun.

• kimin yok ki

0|0
    0|0
  • nörolojiye görün

0|0
    0|0
  • Sesli kitap oku

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ya yeterince kitap okumuyosun ya da sürmenaj oldun.

1|1
    0|0
  • zihinsel senaryo eksikliği olabilir

düşünürken yaptığın kurgu hatası dile yansıyo

1|0
    0|0
    • mesela... daha açık olabilirmisiniz rica etsem

• az okuyosundur...

1|0
    0|0
  • kitap okumalısın bol bol. ama sesli, bir şekilde. yardımcı olacağını düşünüyorum..

anlatım bozukluğu sorularını da çözebilirsin ama pek işte yaramaz gibi.

0|0
    0|0
    • unuttum bir de bu var : halk eğitim merkezlerinde diksiyon kurları var. ücretsiz katılabilirsin

• kısa tut cümlelerini.

1|0
    0|0
  • Bol bol kitap oku :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...