Hiç bir kitabı okurken, dinlediğiniz bir şarkıyı onunla özdeşleştirdiniz mi?

O şarkıyı dinledikçe o kitabı okuyor gibi oldunuz mu? :) Şimdi tek kelimelik cevaplar yazanlar olacak, sabır ya.

0|3
14|21

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kitabı sessizlik içinde okuyorum

1|0
    0|0
    • Peki kitap okumadığın, şarkı dinlediğin bir anda "ah bu şarkı işte o kitap "dediğin ya da şarkının sana kitabı hatırlattığı oluyor mu?

• olmuyor 🤔

Erkekler Ne Diyor 20

• ben genelde kitabi sessiz ortamda olurum bazen gerilim aninda saatij tiktaki eslik eder en heyecanli yerinde esen hafif ruzgar ürpertir beni
    doganin sesleri eslik eder ve özdeslebilir

1|0
    0|0
  • 'Canan Tan-Yüreğim Seni Çok Sevdi' kitabını hatırlatır hep bana 'Hüseyin Ay-Unutamam Seni' şarkısı.

1|0
    0|0
  • Hayır, eğer bu dediğini yaparsam çok saçma olur. Bazı konularda olur ama benim okuduğum konuda saçma olur.

1|0
    0|0
    • Ne konuda okuyorsun?

• Filmlerin enstrümantal müzikleri belki olabilir. Ben duygusal tarzda bir kitap okuduğum için, şarkılar daha kolay uyuyor :)

• Okumak güzel aman okuyunda çoğu kişi eline kitap bile almıyor. Ben 1-2 tane duygusal kitap okudum ondan sonra bırakmıştım. Dünyada oynanan oyunlar daha çok ilgilimi çekiyor. Olabilir belki filmlerin enstrümantal müzikleri

• şu an Harari'nin Sapiens'ini okuyorum ve genel olarak Voyage fm'in etnik parçaları ile muhteşem gidiyor.

1|0
    0|0
  • Evet oldu sarkiyi dinlemiyorum artik ama dinledigimde okudugum kitap aklima geliyor

1|0
    0|0
  • Olmadı sanırım. En azından müzik dinlerken kitabın içeriğine yoğunlaşamıyorum. Kitaptan duygu alamıyorum

2|0
    0|0
  • Deniz gezmişin günlüğü kitabı...
    Hoşçakal kardeşim deniz - zülfü livaneliden...

1|0
    0|0
  • Söylesem Tesiri Yok, Sussam...

1|0
    0|0
  • Bazen oluyor hatta bazen kitaplarda hangi sarkidan alinti olmuştur diye bağlantı kurduğum bile oldu. Hersey illaki düşünceleri yansıtıyor ic dünyanın ruhun dilide bu şekilde aktarilabiliyor

1|0
    0|0
  • imkansızın şarkısı, the beatles - norwegian wood. kitabın ingilizce adı da norwegian wood zaten.

1|0
    0|0
  • Aynen hatta o kitap aklıma gelir şarkıyı dinleyince

1|0
    0|0
  • 2001 bir uzay macerası nı okurken atom heart mother özdeşiyor.

1|0
    0|0
  • maalesef kitap okurken şarkı dinleyemiyorum. :'(

1|0
    0|0
    • Ya sonrasında?

• Ha ahaha o değil :D dinlediğin bir şarkıda okuduğun bir kitabın izini görüp her o şarkı çalışında o kitabı hatırladın mı?

• sanırım duman'ın ''yanıbaşımdan''ı ve john fante'nin ''toza sor''u aynı hikaye için yazılmış. :)

• Evet

0|0
    0|0
  • hayır..

0|0
    0|0
  • Böyle bir deneyim yaşamadım

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • bu bana genelde muzikal tiyatro izlerken oluyor ama benim ki biraz farklı oluyor onlar söylerken benim kafada başka şarkı beliriyor genelde rockin' robin tarzı sanatcılar oluyor

0|0
    0|0
  • Evet :D

0|0
    0|0
  • Birkaç kez olmuştu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Her kitabın en az bir şarkısı vardır. Her dinlediğimde okuduğum sayfalar canlanır gözümde

1|0
    0|0
  • Evet hemen her kitapla özdeşleştirdiğim bir ses var.

1|0
    0|0
  • Okuduğum tüm romalarda klasik müzik olsun falan mutlaka dinlerim hele Kelt müzik dinlemek başka bir sey☺☺bu yüzden okuduğum kitapları unutmam daha akılda kalici☺

1|0
    0|0
  • Evet oldu gördüğüne asla inanma adında bir kitap okurken dinlediğim bir şarkı vardı bittersweet-apocalyptica ne zaman dinleyem şarkının adını bile duyamıyorum aradan bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen gözümün önüne gelir özellikle o son sahneler artık o şarkıyla ne ders çalışabiliyorum ne kitap okutabiliyorum aklım direk kayıyor :D

1|0
    0|0
  • Eskiden çok olurdu ama şimdi sessiz bir şekilde okumayı seviyorum

1|0
    0|0
  • Ben kitap değil de bir yazı okumuştum şarkı dinlerken o şarkıyı dinledikçe o yazı aklıma geliyor

1|0
    0|0
  • müzik. mark eliyahu - jaurney kitap. Gurur ve önyargı.

1|0
    0|0
  • Yok o olmadı.

0|0
    0|0
  • Oluyor bazen

0|0
    0|0
  • Hepsi onun için yazılmış ne diyosun. 😂

0|0
    0|0
  • Evet