Kültürlü insan kime denir?

kültürlü insan nası olur sizin kültürlü insan tanımınız nedir?

Güncellemeler:
çok güzel tanımlamalar yaptınız gerçekten tebrikler

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• en basitinden buraya ben kültürlüyüm diye yazmaz :) kültür çok geniş bir kavram olduğu için birkaç maddeye bağlı olarak bir insanı kültürlü ya da kültürsüz olarak tanımlamak doğru olmaz die düşünüorm.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• benim tanımımca, kültürlü insan, çevresindekilere rahatsızlık vermeden, onlarla iyi iletişim kurabilen. karşısındakini hor görmeden sorunlara çözüm üretebilen. tartışma yerine sakin bir uslubla dile getiren kişilere denir. hayatta en nefret ettiğim şeylerden birisi, çevresine rahatsızlık veren magandalardır.

2|0
    0|0
  • her konuda bı fıkre ve bılqıye sahıp olan kısıye denır.. ve tabıkı qenıs bakıs acısına sahıp olması qerekır..

1|0
    0|0
  • Ukalaca, bencilce tavırlara girmeyen, kendini beğenmişlik yaparak kişilere kendini beğendirmeye çalışmayan insan kültürlüdür...

1|0
    0|0
  • Kültürlü insan konuşmasından belli olur. Özellikle diksiyonu harikulade olur. Cümlelerinde farklı dil gruplarından kelimeleri sıkıştırmayı sever, bilgisiyle hava atmak yerine paylaşır. Hafif bir cool havası da vardır hani. Kültürün okul eğitimi ile pek alakası da yoktur.

1|0
    0|0
  • Egonun, tarifini yapabilen ve gazetede çıkan seviyeli heberler hakkında mantıklı yorum yapabiliyorsa o kişi kültürlüdür derim.

1|0
    0|0
  • türlü türlü külü olana kulturlu derım ben

1|0
    0|0
  • Kim 1 milyon isterde 125 binlik soruyu görene "kültürlü insan" denir .

1|0
    1|0
  • bir çok konu hakkında bilgisi ve fikri olan kişidir.Oturmasını kalkmasını konusmasını usulune göre yapan kişi olarakta bilinir

1|0
    0|0
  • benim gibi bilgili zeki diksiyonu düzgün konuşmasını oturmasını kalkmasını bilen her konuda bilgi sahibi olan kişiye denir

1|0
    0|1
    • ayrıca kültürlü insan kesinlikle bu özelliğini dile getirmez ve kendini övmez!

• Bos ver Kültürü sonradan görme olmasın ytr.

2|0
    0|0
  • kültürlü insan çevresinde olup bitenlerden tarihten bilgisi olan kişidir bence

1|0
    0|0
  • şimdi kültürlü insan bilgili ahlaklı insandır ama fakat lakin öyle değildir

1|0
    0|0
  • özü sözü yüreği bir ağzından çıkacak her bir cümlesini boşa harcamayan nazik cömert mert adama derim

1|0
    0|0
  • bana denmediğini biliyorumda : kime denir onu bilmiyorum

1|0
    0|0
  • çok bilene çok gezip görene

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ukalaca davranmayana denir kültürlü insan..

1|0
    0|0
  • Nakşibendiler acayip kültürlü oluyor tipten yobaz görünseler de kaç kişiye fark atarlar.

1|0
    0|0
    • bi bilgim yok olabilir ama

• onlar islami bilip yaşadıkları için neyi ne konuşacaklarını bilirler. karşısındakini incitmeden cevap verirler. sakal cübbe sana bana zor gelebilir ama onlar için mükafat. nefise ağır gelen kıyafetler cunku. onu taşımak bile cesaret ister

• Adabı asabı ahlakı bir olandır

1|1
    0|0
  • az çok her konuda bir bilgi sahibi olan kişiye

1|0
    0|0
Yükleniyor...