İç anadolu bölgesi özellikle ankaralılar konuşmasını begeniyormusunuz?

Arkadaşlar mesela hani Ankara degilde angara k leri g harfi olarak söyleyenler kulaga biraz kaba gelsede şive kullanmaları hoşunuza gidiyor mu

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Bazen hos olabiliyor ben angarali dedgilim ama bende konusuyorum bazen☺

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• beğenmiyorum

0|1
    0|0
  • Bir Angaralı olmak bunu gerektirir.😏
    Yerine göre değişiyo bence ciddi bir ortamda değilde mahalle arasında o tarz konuşulabiliyo genelde.

0|0
    0|0
    • çok ciddi ortamda olmazda mesela normal ciddi olmayan ortamda ya da bulundugun yere göre degişkenlik gösteriyo bende çogu yerde böyle konuşmak istiyorm ama insanlar ne der diye düşünüyorm

• Ankara'da doğdum büyüdüm ve yaşıorum ama şivem yoktur :d
      Arada zevkine yapıorum yapanıda yadırgamam ba na ne ya :) kasma sende boşver

• demi bende yozgatta büyüdüm şimdi :D böyle şiveli konuşmak daha samimi geliyo

• ay hayır

0|0
    0|0
  • Ben hiçbir şekilde sevmiyorum bu şekilde ağızlar bana oldukça itici geliyor. İstanbul türkçesi olmalı.

0|0
    0|0
    • çok aşırıya kaçmadan degilde mesela kastamonu gastamano yok yerine yohla yok arası bişey söylemek

• Kaba bulmak denemez. Daha önce adana ağzı olan biriyle görüşüyordum 4 yıl sürdü. Ne biliyim değişik yani.

• adana agzı degilde Ankara agzı aslında iyidir ne biliym doğu tarafının ağzı farklı tabiki ama lazlarınki çok hoşuma gidio

• Tabi ki seviyorum çünkü ben de konuşuyorum şiveli ama yerine göre

0|0
    0|0
    • aynen yerine göre heryerde degil ama insanlar acaba iticimi buluyor diye düşünüyorum bazen

• hem doğal yapmacık olmuyor böyle

• Aynen öyle

• Hoşuma gitmiyor

0|0
    0|0
  • Hoşş

0|0
    0|0
  • evet valla çok içten konuşuyolar can ciğer

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İstanbul Türkçesi konuşuyorum. İstanbul Türkçesini diğer Türk dillerine, lehçelerine ve ağızlarına kıyaslayınca biraz "züppe dili" gibi durduğunu düşünüyorum. Tabii bu İstanbul Türkçesi'nin kötü bir ağız olduğu anlamına gelmiyor. Aksine bence kulağa en hoş geleni. Anadolu ağızları ve diğer Türk dilleri İstanbul Türkçesi'nin o züppevari tınısına çok uzak. Beğenmiyorum diyemem ama benim gibi alışık olmayan kimseler için Anadolu ağzını dinlemek ve konuşmak o kadar keyifli değil.

0|1
    0|0
  • Her yerde ablak gibi ortada oluyorsun k lere g diyerek 😃😃

0|1
    0|0
  • Ben de iç anadolu bölgesinin bir ferd'i olarak diyorum ki iç anadolu bölgesinin şivesi en esprili cana yakin harbi şivedir bayanlar duysa ömürlerinde hiç gülmedikleri kadar gülerler bu kadar diyorum 😃😃

0|0
    0|0
  • trakya belkide yok olmuyor güzel değil

0|0
    0|0
  • ic anadoluluyum ama öyle konusmuyorum pekte sevmem

0|0
    0|0
  • bence pek bir hava atılcak yani yok.

0|0
    0|0
  • Gidiyor la bebe :)