Bağlama mı Gitar mı?

Arkadaşlar ilk sorum şu;

sizce bağlama çalmak mı daha kolay yoksa gitar mı?

2. sorum ise şu;

Sizce hangisi daha zevkli?

şu an bağlamadayım ve iyice kavradıktan sonra akustik gitara geçicem sizce öğrenmem zor olur mu :)

• Bağlama
    15% (2)38% (3)24% (5)Oy Ver
  • Gitar
    85% (11)62% (5)76% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Gitar iyi

0|0
    0|0
    • tarz olaraksa zevk meselesi ama teknik olarak hangisi zor ya da kolay diye sordum :))

Erkekler Ne Diyor 2

• Öyle bir kıyaslama yapmak dogru değil. İkiside birbirinden çok farklı teknikleri ve tarzları olan önemli enstruman. Zorluk kısmında çalınan tarzlar ney önce ona bakmak lazım. Gitarda pop, bağlamada bozlak çalıyorsan baglama zor gorünür. Baglamada özgün gitarda batı klasik çalıyorsan gitar zor. Önce ne ttarz çalınacak ona karar verilmeli. Bağlamada tezene teknikleri nasıl önem arz ediyorsa gitarda da pena-parmak ve gam teknikleri önem arz eder. İsin zevk kısmında, bir kişi halk müziğine yatkınken sırf zevkli diye rock yaparsa o işkenceye dönüsebilir. Yelpazen geniş ben her telden dinlerim diyor isen daha iyidir. Ikisiylede uğraş fakat tek bir branşın olsun.

0|1
    0|0
    • çok güzel bir yorum eyvallah amaç bağlamadan sonra mey ondan sonra akustik gitara başlamak beraberinde spora gidiyorum bunlar yokken hayatımda herkesle kavga ediyordum stresli bir hayatım vardı ve düzene soktum daha iyi olması için uüraşıyorum :)

• gitar bağlamadan kolaydır ama bağlama daha zevklidir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...