Freud okuyan varmı?

Freud hakkında düşünceleriniz nelerdir?

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Psikanalizin kurucusu bir adam elbette boş değildir.
    "Sanat histerinin, din obsesif kompulsif rahatsızlığın, felsefe paranoid sayıklamanın süblime olmuş halleridir." Diyen bir adam hele hiç boş değildir.
    Ensest görüşleri bizlere uymasada savları mantıklıdır.
    İnsan temelinde şiddet ve cinsellik olduğunu freud gibi bende savunurum. Kaza anında kan görme arzumuz, baş kesme videolarına merakımız hep derinde ki şiddetten gelmedir. Küçük yaşlarda başlayan cinsel meraklar, dokunma, haz alma, o evcilik oyunları freud'u haklı çıkarır. Freud'un eksik kalan yanı toplum ve yaşam tarzıdır. Onun dönemi ve milleti cinsel sapkınlıklara bizler kadar tepkili olmayabilir, bizi çevreleyen müslümanlığımız, örf adet ananemiz, doğamızı sapkınlıklarımızı dizginler ve şekillendirir. Yani Freud Amca haklıdır.

0|1
    0|0
    • Çok güzel özetlemissin katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 7

• Pink Freud mu 😂

jsljk yok okumuyorum ben.

0|1
    0|0
  • Psikoloji ve felsefik şeyler okumuyorum.

0|2
    0|0
    • Neden

• Pek sevmiyorum o tarz şeyleri eğer ki dikkatimi çeken bir şey bulursam ancak o şekilde okumaya başlarım.

• onun hakkında bişeyler okudum ama kitabını okumadım

0|1
    0|0
  • Kısmen mantığıyla örtüştüğüm, zamaneleri için aykırı bir beyefendi:)

0|2
    0|0
  • freud un çalışmaları anlaşılması güç onu anlayabilen az yorumlayabilen de az onun kuramlarını anlayamayan kişiler onu ahlaksız her şeyi cinsellikle çözen bir sapık olarak tanımlıyor oysa ki çok yanılıyorlar kişilik kuramları içerisinde belki de en başarılı olan kişidir freud benim için

0|1
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. Freud a düz mantıkla yaklaşılıyor oysa ki düşünülenin aksine görüşleri

• Freud okumak okuduğunu anlamak için bir temel gerekiyor hele bazı eseleri var ki anyabilmek için öncesinde 5-6 kitap okumak gerekiyor...

• @AgresifGoril katılıyorum

• Sen okuyor musun

0|1
    0|0
    • Evet okuyorum

• Okumak için mutlaka zaman vardır

• İmkânım yok şu an

• Okumadım

0|1
    0|0
    • çok farklı bir düşünce yapısına sahip

• Çok farklı bir bakış açısına sahip

Erkekler Ne Diyor 12

• Freud okurum ilk kuramlarını tutarlı buluyorum... Piskoanlizin babası adam ama ölümüne yakın son kuramlarını gördüğümüzde artık akıl sağlığını kaybettiği dikkat çekiyor... Hatta bariz bir şekilde... Annesinden süt emen bir bebeği bile bilinç altındaki cinsellikle bağdaştırıyor... 1930 da yayınladığı"Kültür İçindeki Huzursuzluk" eserinden sonra ki eseleri bana doyurucu gelmedi açıkcası...
    En sevdiğim eseri "Haz İlkesinin Ötesinde Ben ve İd"

0|2
    0|0
  • İnsan biyolojisinde ki gerçekleri ahlak kavramına takılmadan insanların yüzüne vuran büyük deha. Bugün psikolojide geldiğimiz noktayı ona borçluyuz.

0|1
    0|0
    • Aynı fikirdeyim dostum insanlar böyle düşünüp ön yargılı yaklaşmasa keşke

• Ne güzel mal turnusolu işte :D dolu taraftan bakmak laızm

• tespitleri "bu ne ya sapik gibi" deyip kucumsenecek seyler degil ama sirf bir kac nedene dayandirmasina katilmiyorum.
    yani ornegin cinsellik ya da siddet tek basina davranis gelisiminin temeli olmayabilir ama dedigi gibi ana unsun olabilir

0|1
    0|0
  • Freud ne la?

0|1
    0|0
  • Düşlerin yorumunu okumayı planlıyorum şu sıralar.

0|1
    0|0
  • Okumuyorum

0|1
    0|0
  • Vardir knk

0|0
    0|0
  • Oğlum Freud= Haydar Dümen ya

0|1
    0|0
  • Siyonistler insanlığı üç başlık altında yönetirler
    1- felsefi akım ve söylemler ile zihinleri iğdiş edip bulandırarak
    2- Dünyanın değişik noktalarında savaş çıkararak silah satışı yaparlar ve oradan para kazanırlar
    3-Gerek savaştan gerekse hastalıklardan ortaya çıkan tedavi ihtiyacına cevap vermek adına insanlara ilaç satarak para kazanırlar.
    Son zamanlarda bir 4. keşfettiler; gıdayı silah olarak kullanmak yani İnsanlara tohumu parayla satıyorlar yanında da hastalığı bedava veriyorlar.

Kısacası, Freud denilen kanı bozuk da, birinci kategoriye giden bir inançsiz ittir.

0|1
    0|0
    • Farklı bir bakış açısı. Bu konular çok derin dediğin gibi olup olmadığı için çok araştırma yapmak lazım

• ... kısırlaştırıyorlar*...

• Tamam dostum okuyacagım mutlaka

• Pavlov un köpeği

0|1
    0|0
  • Cinsellikle kafayı bozmuş Froyd amca.

0|1
    0|0
  • hayir

0|1
    0|0
Yükleniyor...