Osmanlı zamanında Türkiye yok muydu?

Arkadaşlar kafama takılan bir soru var. Çoğu yerlerde hep insanlar Atatürkün ülkesi diyip duruyorlar. Osmanlıda Türkiye yok muydu? Ecdadımızı unutup Atatürkü bu kadar yüceltmek doğru mu sizce?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Gerçekten saygı duyulması lazim çünkü. Biliyor musunuz az bile.

Dönem kitaplarını okuyun nolur. Mesela bir Yaban'i okuyun. Insanlarda türklük bilinci bile yok. Türk olduklarını bilmiyorlar. Adam bu halktan millet yarattı.
    Bu adam halka modern bir duruş getirdi. Kadınları insan yerine koydu.
    Avrupaya öğrenci gönderdi, geliselim istedi.

Sakarya Savaşında zor bir teknik kullandı, yunanlari mucize eseri tamamen atatürk taktiği ile yendik. On binlerce savaş kaçağı varken, hiç inanmayan insanlara rağmen yendik.

Ruslarla ikili siyaset yaparak onları yanımıza çekti, özellikle ıngiltereyi bu sayede durdurdu.

Okuma yazma seferberliği başlattı, bilelim öğrenelim istedi, tarih kurumu kurdu.

Bu adam çok zeki idi. Almancadan fransızcadan çeviriler yaptı. Geometriyi o yazdı.

Döneminde dış ilişkiler konusunda yüzümüz güldü.

Nasi saygi duymayalim nasi abartmayalim? Ne olur deyin, sizce bunlar az mı? Kim yaptı bunları?

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye lafı Osmanlı dönemine kullanılır olmuştu da, soru hakkaten saçmalık.

Osmanoğlu ailesi bile sizin kadar derdine düşmüyor bu tatavanın.

Elin rumları bile kendilerini madara eden Atatürk'e saygı duyarken, bizim ülkede birilerinin ısrarla kendisini kurcalaması hakkaten bıkkınlık veriyor.

1|1
    0|0
    • Atatürke saygı duymuyorum demedim ki. Sadece bilmediğim için sordum herkes Atatürkün kurduğu ülke deyi duruyor

• Zaten saygı duyarım yaptıklarına ama ne biliyim Ecdadımızında ve öncekilerinde saygıyı haketmesi gerekmiyor mu? Görüyorum bazı sitelerde yorumlarda Osmanlıyı ve öncesini o kadar çok küçük görüyorlar ve düşürüyorlar ki gerçekten kötü bir durum. Gerçekten bu kadar küçümsenmeyi haketmiyorlar

• Onun sebebi insanlarımıza ısrarla Osmanlı da Osmanlı propagandası yapmaları. Bir süre sonra ters tepiyor.

Osmanlı birilerine siyasi malzeme yapıldığı sürece ve birileri tarafından abartıldığı sürece ki Atatürk Osmanlı'nın abartıldığının yarısı kadar dahi abartılmıyor, birileri Osmanlı'yı her daim küçümser.

Kızlar Ne Diyor 3

• ecdadım derken? ne malum atalarinın osmanlidan geldiği? sonucta cok uluslu bir devletti osmanlı. ayrıca osmanlıya karşı değilim ama Atatürke edilen bu laflar beni sinirlendiriyor!

1|0
    0|0
    • Atatürke laf ettiğim yok zaten saygıda duyarım lâkin fazla yüceltiliyor sadece

• olmasi gerektigi gibi yuceltiliyor hatta az kalır

• Ona kalırsa Osmanlı'yı da yüceltmeyelim. Asya Hun devletini yüceltelim

0|0
    0|0
  • Haklisin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Neyse cahile laf anlatılmaz

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun senin gibi sığırarda laf anlamaz xD

• Benim sordum soru sadece Osmanlı zamanında Türkiye yok muydu? Osmanlıdan da öncesini sormuyorum

• Osmanlı o zamanlar bitmişti padişahın elinden gelen bir şey olmadığı için yenilgiyi kabul etmek için düşmanla masaya oturuyordu. Atatürk halkı ve askeri örgütledi mücadele verdi düşmana karşı ve kazandı. Ülkeninde ismini ve rejimini değiştirdi yeni bir ülke yaptı

• Yakın geçmişimize bakarız. osmanlı döneminde yaşasaydık anadolu selçukludan mi bahsedecektik

0|0
    0|0
Yükleniyor...