Allah sızların din propagandası yapmalarına izin vermeyin!. Saygı mı istiyordunuz? Siz göstriyormusunuz?

İzin vermeyin derken yarım bilgileriyle size kültürlü, bilgin, kuranı baştan aşağıya biliyormuş gibi davranmalarına izin vermeyin. Adam beni engellemiş. Tabiii ki engelleyebilirsin ama bunları oku, ya da dinsizlik propagandası yapma. Adam yazmış (ne kadar adam denir bilemedim ama hakaret etmeyeceğim) burada hiç kimseye hakaret yok, aşağılama yok! Eeee sonra? Ayette diyor ki insanlar 3 4 kadınla evlenebilir alın ayet ayette öyle yazıyor. Yok kardeşim le başlayan ve içinde argo bile kullanılmayan bir görüş paylaştığımda hakaretler argolar hem dinime hem şahsıma ardından da engel. Kuran bilmeyen kardeşlerimin gözünü fikrini zehirleme çabalarınız neden? Sana kurandan açıklamalar yapıyorum bana ayet diyorsun. Ayet tek başına ne anlam ifade eder ki? Bugün bile aynı şeyi Ahmetle Mehmet söylediğinde farklı anlamlar çıkarabilme yetisine sahipsin de Kuran ı anlamadan ne olduğunu bilmeden nasıl bilgisizce konuşabiliyorsunuz? Sana domates versem, sonra biber, bir kaç ta yumurta versem bunları karıştırıp menemen yapmayıp ama karışık gelmedi ki bana karıştıramam bak bu domates sadece bu şekilde kullanılır deyip bir de bunu açıklama çabaların öldürdü beni :) Allah'sızlığınızı kimseye kanıtlamak zorunda değilsiniz kardeşim. Burada her gün dinimle alakalı soru soruyorsunuz ben hiç Ateist, Panteist, Satnistlere bu kadar saldırıldığını görmedim, çizgiyi aşan olmadı binlerce dinim mensubunun bunu yaptığını görmedim.. Ama bir avuç Allah'sız ilginç ilginç konuşabiliyorsunuz şimdi kim anlayışsız kıt kafalı toplum baskısı falan yapan geri kafalı açıklasın biriniz bana.

1|1
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Hic bir dine goruse muslumanlik kadar ters bakilmiyor. Cunku onlar neyin ne oldugunu biliyorlar. Dogruyu anladiklari halde kabul edemiyorlar sonrada tutup aksini savunacagm derken seviye yerlerde. "Hür iradeye, özgürce seçme hakkına sahipken, sana ve Kur'ân'a itibar etmemeleri, inkârları sebebiyle, Allah onların kalplerini, kafalarını anlayışsız, kulaklarını duyarsız hale getirir. Gözlerinde de bir perde vardır, basiretleri bağlanmıştır. Büyük bir cezayı hak etmişlerdir. " Allah in bu ayetlerini duyduktan sonra onlarla fazla ilgilenmiyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ahaha hep diyorum bu dinsizlere: mantıkla inanç tartışması olmaz. bir türlü anlamıyorlar.

0|1
    0|0
    • Ya neye inandığı umrumda değil aslında. Herkeze açık bir tartışma platforumu ilk cümle de burada kimseye hakaret ya da aşağılayıcı bir düşünce olmayacak falan saskdgas Herekeze açık fikrini görüşünü belirtmişsin adam gibi yazmışım belki yazdıklarına inanacak kardeşlerimiz var o sayfada niye manipule ediyorsun insanlar senin düşündüğün gibi mi düşünmek zorunda heç :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir tanesi yazmış ki devasa bir megalomani ile -internette de bunu yapmaya gerek hiç yok ama...- "Mantıkla inanç tartışması olmaz". İtle köpekle uğraşmamak için buna şahsına yanıt veremeyeceğim. %99 ihtimalle, duygusal kırgınlıkla yetiştirilmiş her fert, elbet ki duygularla yola çıkarak başarılı bir tahlilî düşünme çıkaramaycaktır dinî temalı konularda; televizyondaki dinsel çerçeveli programlarda, arkada fon olarak keman çaldığında, konu en mühimsedikleri şey olmasa bile ağladıklarında, çocuklarının bozuk psikolojilerine üzülmemelerine rağmen ki burada suçlu ta kendileri iken, görecem ben onları... Neyse, onlar da yetiştirdikleri kişilerin ebeveynleri gibi kişiler tarafından yetiştirildiği için böylesi dogmatik öğretiler haricinde bir şey kendileri için kabul edilemez. Nerede bir doktrin var peşine, takılmamalı... Elbette mantık; ileri menzilli üzülmemeyi ve aynı zamanda öteki tarafa, şu yaşamda ileri zamanlardaki üzülmemeyişi ancak mantık ile kurtarabiliriz.

0|2
    0|0
    • Abi mantık olmadan sevişemezsin bile ahsahs

• Kuran akli ve dusunmeyi esas alir. Mantigin bulunmadigi bir yerde dusunmeye yonlendirilmez. Senin kadar mantikli insanlarin okumadan bakmadan kulaktan duymalarla gelip fikir beyaninda bulunmalarini anlamiyorum

• @Soqrateslaa Kim diyor? Alt tarafı bu arkadaş erkek olduğu için biraz küfürlü konuştum... Çünkü burası müstehcen bir site. Ben "Mantığın olmadığı bir yerde düşünmeye yönlendirilmez" demedim ki... Yani dinsellikten uzak olan veya yakın olana yorum yapamaz mıyım bu sitede? İlla taş mı atmam gerek laf atmak yerine, kaldı ki adam da duygulardan yana değil, benim gibi aynen mantıktan yana, hatta sizin gibi. Ne düşündüğünüz tam olarak, anlamadım. Neyse.

• allah hidayet versin hepsine abi... hakikatten biz kimsenin dinine sataşmıyoruz lakin herkez bizim dinimize sataşıyor sebebi gayet açık ve net çünküüü 'onlarda bu dinin gerçek din olduğunu biliyorlar oyüzden" bilmeseler zaten bukadar uğraşmazlardı ateist tanıdıklarımda var lakin sadece ateist'ler kendi yolunun yolcuları hiçkimsenin ne dinine ne inancına sataşmıyorlar işte ateistler olacaksada böyle ateistler olsun..

0|1
    0|0
  • benimde bir allahım yok

0|1
    0|0
    • İnan terliğede tapsan benim inandığım tanrı ya da tapsan bizim için hiç farketmez. İnsan olabildikten sonra kim neye istiyorsa ona inanır :)

• " Sana kurandan açıklamalar yapıyorum bana ayet diyorsun. Ayet tek başına ne anlam ifade eder ki?"

Iste konuda bu, senin aciklama dedigin ne? Yok Arapcada su kelime su anlama geliyor, arapcada su kelimenin bu anlamida var yani orda aslinda öldürün degil güldürün yaziyor.

Sizin ya da senin aciklama dedigin seyler Ayetleri kivirip, isine yaramayan ayetleri inkar etmektir.

Kuran bircok kere kendisi söyler, bu kitap apaciktir, apaiktir.

0|1
    0|0
    • Aynı şeyi söylüyorum şeker fakat sen bana tutupta kuranda 3 hatta4 e kadar kadınla evlenebilirsin hatta cariyelerinle yetinebilirsin dersen ben onu yememde yiyecek ve inkar edecek bir sürü müslüman bulursun. Ama ben biliyorum ki ayette yetim kimseler ile karşılaşırsan onu boşlama.2 3 hatta 4 hanım edinebilirsin ama onlara karşı adaletli davranmak konusunda tereddütteysen sadece cariyenle yetin der. Herif burada diyor ki cariye apaçık seks kölesidie. Bende ona diyorum ki cariyen ile yetin tek eşlilikten bahsediyor yani ayeti bir bütün olarak aldığın zamananlamı bu ama aradan krlime seçersen olmaz. Açıklamamda ki menemen örneğini okuduysan her bir parçanın tek başına menemen olamayacağını ama bunları karıştırıp tavaya atarsan menemen yapmayı çözmüş olursun diyorum açıklamam bu sen başka yerlere çekmişsin ya da okumamışsın

• Sadece karşı görüş yapmak için görüş yapıyorsun başka bişey değil :) Tarih kitaplarını da yazarlara göre okuyorsunuz. Türk tarihçi çanakkale savaşından bahsederken kahraman halkımız diye bahsediyor, İngiliz yazarken zavallı türk askerleri diye yazıyor. Kuran ayetlerini çevirirkende senin o desteklediğin insanlar işine geldiği gibi çeviriyor ben işime geldiği gibi çevirmiyorum :) Keza konuyu açan da ben değilim. Ben sadece görüşüm sorulduğunda kendi inandıklarımı yazarım hadi iyi günler iyi bayramlar daha fazla uzatmayacağım çünkü :)

• Cevirmek ile anlatmak arasinda fark var güzelim. Kuranin cevirisi yapilir, orda Ayette gecenlerde apacik ortadadir.

Nikah kiyamiyorsan yani Es tutamiyorsun, Cariyeler ile yetin diyor.
      Olay ortada tabiki görmek isteyene.

Kurani istedigin dile okuyabilirsin orda genede bu yazar. Cünkü Arapcada o yaziyor.

Inkar etme Müslüman, kabul et.

Yükleniyor...