#Gamze Nedir, #Gamzeniz Var mı?
Gamze, Dominant (Baskın) Bir Gen Etkisiyle Oluşmaktadır.

Oluşması İçin, Anne Ya da Babanın Herhangi Birinde Olması Gerekmektedir.

Sadece Birinde Olması Dahi Gamzenin Çocukta Olma İhtimalini %25 Yapar.

Her İkisinde Olursa Bu Oran %50 -75’lere Kadar Çıkabilmektedir.

Gamzenin Asıl Oluşma Nedeni Yüzdeki #Zigomaticus Kasının Kısa Gelmesi Sebebiyle Oluşmaktadır.

Yani, Kısalmış Olan Kaslara Verilen Bir Ad..

Aynı Zamanda Gamze Sadece Yüzde Oluşmaz, Vücudun Başka Bölgelerinde de Oluşabilir. Fakat Buradakiler Görünür Yerde Olmayıp Fark Edilemedikleri İçin, Yüzdeki Kadar Kıymetli Değil Gibi Bir İnanışta Hakimdir..

Gamze Görülmesi, Kişinin Kaslarını Kullanmasına Bağlıdır.

Kişi Gülümseyene Kadar Görünürlükleri Ortaya Çıkmaz. Yüzde İki Yanakta Olabileceği Gibi Çenede Ya da Tek Yanakta da Oluşabilir.

#Gamzenin Toplumdaki Anlamları

- Şans
- Melek Dokunuşu Vs. Anlamlar Yüklenmektedir.

Gamzesi Olan Kişilerin Genç Ruhlu, Neşeli ve Bebek Yüzlü Oldukları Konusundaki Gerçek Dışı Söylentilerde Vardır.

Bebeklerin Büyük Bölümünde Yanakta Gamze Görülmektedir.

#Anatomik Olarak Bir #Kusur Sonucu Ortaya Çıkan Gamzenin, İnsanın Gülümsemesine Güzellik ve Çekicilik Kattığı Düşünülmekte ve Savunulmaktadır.

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @benaslındayoğumm @_EbuTurab_ @KntszmLq @Rüyamdagörsem @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Bıyıklı20 @Dark_Trouble @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @KalpsizBey @kaptanpırays @KurabiYe @NesliTükenmişErkek @TheKerim54

• Evet Var.
    64% (25)47% (7)59% (32)Oy Ver
  • Hayır Yok.
    31% (12)47% (7)35% (19)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    5% (2)6% (1)6% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
26|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Gamze doğal kas dokusunun bir bükülme yapması olarak adlandırılmakta.. Gamze insana doğal bir güzellik ve çekicilik veren oluşum kim ne derse desin.. hele güldüğü anda yanakta veya çenede olan o çukurluk bir al beni sağlamaktadır.. Olmasını çok isterdim ama yok..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

Erkekler Ne Diyor 12

• Yok.

0|1
    0|0
  • Kas kısalığını biliyordum hatta bu sebeple gamzeli insanları bu şekilde eleştirirler bazen :)

Bende çenede bir de belde var. Birde güldüğümde sağ şakak kemiğimin yanında gamze gibi bir çukur oluşuyor artık o ne oluyor bende bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • Sağ yanağımda bir şey var ama emin değilim...

0|1
    0|0
  • b şıkkı

0|1
    0|0
  • gamzem yok

0|1
    0|0
  • gamzem yoktur. yanaktaki küçük çöküntü ya da çıkıntı.

0|1
    0|0
  • bende yok.

0|1
    0|0
  • 1 tane var sol yanakta bazen çıkıyor pek gülmediğimden olsa gerek :)

0|1
    0|0
  • Yok.

0|1
    0|0
  • Az buçuk var da çevremde birilerini barındırmadığım için bilen kişi sayısı az. :)

0|1
    0|0
  • Çekinik genlerden oluşan biri olduğum için yok😄

0|1
    0|0
  • Çenemde var

0|1
    0|0
Yükleniyor...