Fikrilerini ve söylediklerini beğendiğiniz düşünür hangisi?

Fikrilerini ve söylediklerini beğendiğiniz düşünür hangisi?

• Sigmund Freud
    A seç
  • Friedrich Hegel
    B seç
  • John Locke
    C seç
  • Immanuel Kant
    D seç
  • Friedrich Nietzche
    E seç
  • Descartes
    F seç
  • Mustafa Topaloğlu
    G seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
1712

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• I. Kant Matrix filminin felsefesini güdüyor, uyuşturucu kafası; F. Nietzche, minör depresif; J. Locke, adam harbiden yardırmış...; F. Hegel, gerçekten edebiyat yaptmış, başka bir şey değil; S. Freud hiç yapıcı olmamış bu konuda, hâlbuki -bunlar da onun terimi sanıyorum- psikotikler haricinde nevrotikler -ki insanların büyük çoğunluğumuz- René DESCARTES'in rasyonalizminden daha çok faydalanabilir nevrozlarında. Biz de az kullanmadık değil. :D Ayrıca Sigmund'un dediği ego psikolojisi gerçek olsaydı, şu günümüzdeki klasik veya modern (özellikle klasik) psikanaliz uygulayan psikiyatrlar -ki geneli çünkü umut verici bir tarzı var- çok başarılı olmuş olurdu. Psikanalizin 2 yılda yapabileceğini 2 saatte yapan az bilinen psikolojik sağaltım yöntemleri var... Ama Sigmund FREUD, bir kere otoriterliği elinde bulunduruyor ya üniversitelerdeki eğitimde, olay orada takılı kalmıştır artık. Oldu canım, çocuk annesi ile tuvalet çekişmesi yaşadığından kabız olur (!); çocuk, orada duygusal acı çekmiş olduğundan ve şefkati onu tutmasından dolayı ileride psikosomatik olduğundan şüphe götürmeyen kabızlıktan muzdarip olur. Ayrıca, hiç duygusal acı veya fiziki acı yaşamdan büyütülmüş insanlar için geçerli doktrini yoktur Freud'un ki baz alınması gereken de bu çünkü geriye kalanlar yalnızca "delilik" gibi şeyler. Oyumu rasyonalizmden yana kullanıp R. Descartes'e sallıyorum.

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• Bunlardan hiçbiri. Marx ve lenin...

1|2
    0|0
  • Ata sözleri olabilir her konuya bir cevap var çünkü

0|1
    0|0
  • Ben lisedeyken kant ı severdim

0|1
    0|0
  • Immanuel Kant ama bilgili görünsün diye mustafa topaloğlu seçtim

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Kant

0|1
    0|0
  • Nietzche hersey

0|1
    0|0
  • Alim olarak Cubbeli Ahmet hoca...

0|1
    0|0
  • audrey hepburn

0|1
    0|0
  • E dedim😇

0|1
    0|0
  • Freud dan baskasini tanimiyorum ya ne kadar cahilim 😕

0|1
    0|0
  • Farabi

0|1
    0|0
  • niçe <33

0|1
    0|0
  • Çocuk gelişimi - Okul öncesi olanlar A şıkkındalar eminim :D :D haha

0|1
    0|0
  • Ciddi ciddi John Locke diyen var şaka gibi

0|2
    0|0
  • Karl Marx

1|2
    0|0
  • Tabiki Karl Marx yaşasın sosyalizm
    topaloğlu ne alaka onu niye bu kişilerin arasına koyuyorsun

1|2
    0|0
    • Aaaa ne ayıp duymamış olayım topaloğlu ne alakamı bunu cehaletine veriyorum.
      Her ne kadar bir türkücüde kuantum fiziği ve evrenin oluşumu ile yaptığı takdire şayan çözümlemeleri vardır...

• Her ne kadar bir türkücüde olsa kuantum fiziği ve evrenin oluşumu ile ilgili yaptığı takdire şayan çözümlemeleri vardır...

• İyi

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 11

• emin ol bu isimleri gerçekten bilen, bu isimlerin herhangi bir eserini okumuş insan ya 1 ya 2 kişidir.

bunlar içinde nietzsche.

0|1
    0|0
  • Gaddar SerKan1923 Han Hazretleri

0|1
    0|0
  • düşüncelerine birebir katıldığım düşünür yok çünkü bir kişiyi lider, fikirleri değişmez kabul etmeyi değil de kişileri ve olayları artı ve eksileriyle değerlendirmeyi tercih ediyorum. nietzche'nin dobra olmasını beğeniyorum.

0|1
    0|0
  • Thor Odinson :D

0|1
    0|0
  • michel de montaigne...

0|1
    0|0
  • Freud amca

0|1
    0|0
  • Hepsi değerli şahsiyettir. Listede olmayan nice düşünüre de ayrımcılık olmaması için Mustafa Topaloğlu'nu seçtim. Kendisi astronomi ve kuantum kozmonolojisi hakkında gayet bilgi sahibi bir abimizdir :)

0|1
    0|0
  • Kant :D

0|1
    0|0
  • Freud ve Nietzche arasında git-gel yapıyorum...

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • nihat doğan...

0|1
    0|0
Yükleniyor...