Fikrilerini ve söylediklerini beğendiğiniz düşünür hangisi?

Fikrilerini ve söylediklerini beğendiğiniz düşünür hangisi?

• Sigmund Freud
    23% (18)20% (13)22% (31)Oy Ver
  • Friedrich Hegel
    6% (5)5% (3)6% (8)Oy Ver
  • John Locke
    6% (5)5% (3)6% (8)Oy Ver
  • Immanuel Kant
    10% (8)3% (2)7% (10)Oy Ver
  • Friedrich Nietzche
    16% (13)22% (14)19% (27)Oy Ver
  • Descartes
    10% (8)5% (3)8% (11)Oy Ver
  • Mustafa Topaloğlu
    29% (22)40% (26)32% (48)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
17|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• I. Kant Matrix filminin felsefesini güdüyor, uyuşturucu kafası; F. Nietzche, minör depresif; J. Locke, adam harbiden yardırmış...; F. Hegel, gerçekten edebiyat yaptmış, başka bir şey değil; S. Freud hiç yapıcı olmamış bu konuda, hâlbuki -bunlar da onun terimi sanıyorum- psikotikler haricinde nevrotikler -ki insanların büyük çoğunluğumuz- René DESCARTES'in rasyonalizminden daha çok faydalanabilir nevrozlarında. Biz de az kullanmadık değil. :D Ayrıca Sigmund'un dediği ego psikolojisi gerçek olsaydı, şu günümüzdeki klasik veya modern (özellikle klasik) psikanaliz uygulayan psikiyatrlar -ki geneli çünkü umut verici bir tarzı var- çok başarılı olmuş olurdu. Psikanalizin 2 yılda yapabileceğini 2 saatte yapan az bilinen psikolojik sağaltım yöntemleri var... Ama Sigmund FREUD, bir kere otoriterliği elinde bulunduruyor ya üniversitelerdeki eğitimde, olay orada takılı kalmıştır artık. Oldu canım, çocuk annesi ile tuvalet çekişmesi yaşadığından kabız olur (!); çocuk, orada duygusal acı çekmiş olduğundan ve şefkati onu tutmasından dolayı ileride psikosomatik olduğundan şüphe götürmeyen kabızlıktan muzdarip olur. Ayrıca, hiç duygusal acı veya fiziki acı yaşamdan büyütülmüş insanlar için geçerli doktrini yoktur Freud'un ki baz alınması gereken de bu çünkü geriye kalanlar yalnızca "delilik" gibi şeyler. Oyumu rasyonalizmden yana kullanıp R. Descartes'e sallıyorum.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Ciddi ciddi John Locke diyen var şaka gibi

0|2
    0|0
  • Bunlardan hiçbiri. Marx ve lenin...

1|2
    0|0
  • Ata sözleri olabilir her konuya bir cevap var çünkü

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Kant

0|1
    0|0
  • Ben lisedeyken kant ı severdim

0|1
    0|0
  • Immanuel Kant ama bilgili görünsün diye mustafa topaloğlu seçtim

0|1
    0|0
  • Nietzche hersey

0|1
    0|0
  • audrey hepburn

0|1
    0|0
  • Freud dan baskasini tanimiyorum ya ne kadar cahilim 😕

0|1
    0|0
  • Alim olarak Cubbeli Ahmet hoca...

0|1
    0|0
  • E dedim😇

0|1
    0|0
  • Farabi

0|1
    0|0
  • niçe <33

0|1
    0|0
  • Çocuk gelişimi - Okul öncesi olanlar A şıkkındalar eminim :D :D haha

0|1
    0|0
  • Karl Marx

1|2
    0|0
  • Tabiki Karl Marx yaşasın sosyalizm
    topaloğlu ne alaka onu niye bu kişilerin arasına koyuyorsun

1|2
    0|0
    • Aaaa ne ayıp duymamış olayım topaloğlu ne alakamı bunu cehaletine veriyorum.
      Her ne kadar bir türkücüde kuantum fiziği ve evrenin oluşumu ile yaptığı takdire şayan çözümlemeleri vardır...

• Her ne kadar bir türkücüde olsa kuantum fiziği ve evrenin oluşumu ile ilgili yaptığı takdire şayan çözümlemeleri vardır...

• İyi

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...