Eskiden yapılmış şarkılar yenilere göre daha güzel değil mi?

Eski şarkıların her cümlesinde her kelimesinde ayrı bir anlam var
Yeni şarkılar ayni kelimeleri tekrarlıyor sürekli
Hep benzer müzik benzer söz
Siz ne düşünüyorsunuz?Eskiden yapılmış şarkılar yenilere göre daha güzel değil mi ?

1|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Önceden insanlarda ruh vardı, duygu vardı ve duygularını yazıyorlardı. Şimdi ise paranın Her şeye sahip olma imkanı verdiği düşüncesi, ruhsuz duygusuz hayat insanlara mantıklı şarkılar, türküler yazma imkanı değil, zevk verdiğine, heyecan verdiğine inandırdığı içi boş, kelime haznesi sıfır olan şarkılar yazdırıyor. Neşet Ertaş a o sözleri yazdıran şey Aşk idi, şimdikilere ise şarkı sözleri yazdıran şey para. Neşet Ertaş "biz çekmediğimiz acının türküsünü yakmayız kızım" derken, şimdikiler şarkının ne kadar para harcanarak çekildiğini nerede çekildiğini anlatıyor sadece,;duygu yok, aşk yok...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet eskilerin sözleri daha anlamlı. Besteleri daha kaliteli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Artık şarkıların güzel ve anlamlı olmasıyla pek ilgilenmiyorlar. 3-5 tane yarı çıplak hatun ya da kaslı erkek, biraz teknoloji her şeyi çözüyor.

1|0
    0|0
  • açıkçası az çok halk müziğiyle uğraşan ve severek dinleyen biri olarak kesinlikle sana hak veriyorum; ama bahsettiğin tekrarlar ve imgeler halk müziğinde de var. gül-bülbül ilişkisi, gül ve dermek kalıpları, sevgilinin belindeki kemer olma isteği vs. fakat beni hiç sıkmıyor nedense, orası ayrı.

ayrıca son dönemde demet akalın, gülşen gibi sorgulanmalarının doğal olduğunu düşündüğüm sözde müzisyenler olsa da, duman'ı gözardı etmek veya pilli bebek'i önemsememek de olmaz bence. yiğitlerin de hakkını vermezsem olmaz.

ayrıca neşet ertaş örneğinden sonra bunu da buraya bırakmazsam olmaz: https://www.youtube.com/watch?v=t71kAWqqJ20

1|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle, eskiden bir anlam yüklüydü şarkılarda

1|0
    0|0
  • Evet var

1|0
    0|0
  • Elbette daha guzel. Simdi şarkılarda duygu yok. Popüler olma cabası saçma sapan sözler. Saçma sapan müzik. İnsana hiç bir sey hissettirmiyor.

1|0
    0|0
  • Yenilerin bir şarkısımıki çoğu şeyi berbat

1|0
    0|0
  • Evet kesinlikle.

1|0
    0|0
  • eskiler hem daha anlamlı hem daha güzel

1|0
    0|0
  • Evet daha güzel

1|0
    0|0
  • aynen bende oyle dusunuyorum

1|0
    0|0
  • Neşet baba boynuma dola babaaaaa

1|0
    0|0
  • Paylaştığınız Türk halk müziği anlamlı gelmesi buyüzden zaten bizim özümüz de budur.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Utanır insan böyle güzel olunur mu? Onlar nasıl dudaklar? Utanır insan böyle güzel olunur mu? Onlar nasıl gözler? Aşk beni bekleer.

90 ların sonlarına doğru çıkan şarkılar hoşuma gidiyor benim de.

1|0
    0|0
  • Evet öyle zaten

1|0
    0|0
  • Kesinlikle

1|0
    0|0
  • Yenileri şarkı mı?

1|0
    0|0
  • evet eskıler derınlere sürüklüyo ınsanı