Ramazan ayı Kadir gecesi?

Ramazan ayı boyunca oruç tutmadım ama hemen hemen her sene Kadir gecesinde arefe gecesi tutarım sizce bu kabul olur mu?
içimden geldiği için tutuyorum, akıllılık için değil;) ?

0|1
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• İçinden gelerek yaptığın hayırlı olan her şey Allah tarafından kabul olunur. Hele Allah için, en hayırlı gecede oruç tutman tabiki kabul olacaktır. Allah kullarını o kadar çok sever ki, yeri gelir tek bir sevabınla günahlarından kurtulman için öğütler vermiştir. Dilimizden düşürmediğimiz Besmele'nin anlamıda:''Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla'' demek değil midir? Bol bol dua et. Allah'ı daha çok anman dileğiyle inşallah..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Diğer günleri tutma ihtimalin varsa üzülerek söylüyorum yaptığın yanlış

1|0
    0|0
    • Evet tutma imkanım var fakat aileden gelen bir gelenek değil yurtdışında yaşıyorum o şekilde görmedik önemli olan oruç tutmak değil iyi bir insan olabilmek görüyoruz çünkü 11 ay herşeyi yaparlar 1 ay tövbe ederler o yüzden bende şaşkınım! Hangisi yanlış hangisi doğru?

• Evet alışmam şart teşekkür ederim

• Rica ederim allah kabul etsin

• Önemli olan niyettir ama farz Ramazan boyunca tutmaktır.
    Farzı terk etmiş oluyorsun.

1|0
    0|0
    • Evet önemli olan niyet bir Kaç yorum okudumda aklımı karıştırdılar az kalsın vazgeçiyordum
      teşekkür ederim yorum için!

• Kabul olup olmadigini Allahtan baska kimse bilemez onemli olan ne niyetle tutuldugu. Allah kabul etsin.

1|0
    0|0
  • Biz ne bilek kabul olup olmayacağını

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yukardaki bilir canim

1|0
    0|0
  • tut qnq :Dddd

1|0
    0|0
  • İçinden geliyorsa tut tabiki

1|0
    0|0
    • Evet içimden geldiği için yani bazı yorumlar gördüm şaşırdım o yüzden buraya bir yazmak istedim

• Sana şöyle söyliyeyim 1 ay boyunca ramazan da oruç tutan birinin de orucunun kabul olup olmadığını bilemeyiz ki =)

• Öyle bir istekle tutarsınki bir ay tutan ama her haltı yiyenden çok daha iyidir :D orasını biz bilemeyiz yani sonuç olarak.. Allah'la senin aranda

0|0
    0|0
  • Yarinmi kadir gecesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...