#TCK 299 ve 301 Nolu Maddelerini Biliyor musunuz?

#TCK 299 ve 301 Nolu Maddelerini Biliyor musunuz?

TCK 299

(Cumhurbaşkanına hakaret)

- Cumhurbaşkanına Hakaret Eden Kişi, Bir Yıldan Dört Yıla Kadar Hapis Cezası İle Cezalandırılır.

- Suçun Alenen İşlenmesi Halinde, Verilecek Ceza Altıda Biri Oranında Artırılır.

- Bu Suçtan Dolayı Kovuşturma Yapılması, Adalet Bakanının İznine Bağlıdır.

TCK 301

(Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama)

- Türk Devlet Büyüklerimizi, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama.

- Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin Yargı Organlarını Alenen Aşağılayan Kişi, Altı Aydan İki Yıla Kadar Hapis Cezası İle Cezalandırılır.

- Devletin Askeri Veya Emniyet Teşkilatını Alenen Aşağılayan Kişi 1. Fıkra Hükmüne Göre Cezalandırılır.

- Eleştiri Amacıyla Yapılan Düşünce Açıklamaları Suç Oluşturmaz.

- Bu Suçtan Dolayı Soruşturma Yapılması, Adalet Bakanının İznine Bağlıdır.

------------------------------------------------------------------

İşin Komik Hatta ve Hatta Komikten Öte Acınacak Durumu İse; Sosyal Medya Platformlarında Vs. Yerlerde İlgili Yasalara Muhalefet Edenlerin Gözaltına Alındıklarında ve Adli Mercilere Sevk Edildiklerinde Bir Köpek Gibi Yalvarıp Ağlamaları ve Sızlamaları..

#Bkz. Yiyemeyeceği Muzu Soyanlar..

#Bkz. G*tünü Yüzüne Geren 2 Dakikalık Delikanlılar..

------------------------------------------------------------------

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @benaslındayoğumm @_EbuTurab_ @KntszmLq @Rüyamdagörsem @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Bıyıklı20 @Dark_Trouble @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @KalpsizBey @kaptanpırays @KurabiYe @NesliTükenmişErkek @TheKerim54

• Evet Biliyorum.
    17% (2)57% (8)38% (10)Oy Ver
  • Hayır Yeni Öğrendim.
    83% (10)36% (5)58% (15)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    0% (0)7% (1)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|3
5|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Anayasaya aykırı hareket edenler hakkında bir yaptırım olmaması ne kadar büyük bir ironi

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yeni öğrendim.

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum iyi oldu bu sosyal medyada boylelerinden malesef çok fazla... Sevmiyorsanda saygı göstermek ZORUNDASIN VE HADDİNİ BILECEKSIN...

0|1
    0|0
  • Can Dündar falan bu maddelere dayanılarak mi tutuklandı di
    Bilmiyordum iyi oldu öğrenmek tskler

0|1
    0|0
  • Halka hakaret yasası da var mı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Durup dururken normal bir insana hakaret edilmez.. hakaret edilen onu hak etmiştir.. Hiç bir medeni ülkede böyle bir madde yok.. Çünkü idare edecek idare edilenler tarafından seçilir.. Eğer seçilen kişi et beylik , g*t beylik yapıp halkı hiçe sayıyor ise hakaretin her türlüsüne razı olmalıdır.

0|4
    0|0
  • Biliyordum.

0|1
    0|0
  • Hakaret edenler okumalı bu maddeleri.

Sanırım bu maddelere uymayan herkesi şikayet etsek, hapishaneler dolar taşar.

1|2
    0|0
  • Biliyordum.

0|1
    0|0
  • Ona bakarsan Atatürk'ü koruma kanunu da var ama ne kadar güzel insan varsa ağzına geleni söylüyor. Kime ne uygulanıyor? Bu ülkede hak adalet ve eşitlik sadece akp için var.. Akp dışında bu ülkede bir kimsenin gram değeri yoktur. bunu anlamayanlarda da gram beyin yoktur.

1|1
    0|0
    • ATATÜRK'ü Koruma Kanununu Biliyorum.

• Atatürk koruma kanunu kim çıkardı bir bak istersen. Atatürk mü çıkarmış bir bak

• @DüşünürKişi Rahatsız mısın? Yazdığımı bidaha oku. Atatürkü koruma kanunu da var diyorum. Ama aşırı islamcı grup atatürke istediği gibi hakaret ediyor diyorum. Kanun var iken uygulanmıyor diyorum. heceliyim mi? ister misin?

• Ben şahsen devlet kurumundan kimseye sövmem söyleyeceğimi üstü kapalı söylerim alınırsa üstüne demek ki doğrudur. Haklıymışım demektir. Genelde bunların ardında gidenlere sövüyorum ben ya nedeyon sen ya yol yaptı yol diyenler varya onlar :)

0|1
    0|0
  • ''Valilere operasyon yapmayın talimatını bizzat ben verdim'' desin, sonra da ben küfredip kızınca suçlu olayım, o hatasız değil mi? ona laf edilemeyecek mi?

0|1
    0|0
    • O dediğin bu ülkenin CUMHURBASKANI... Terbiyesizlik yapamazsınız...

• Eğer Bir Daha Tartışırsanız İkinizide Silerim. İyi Geceler.

• abi seni severim biliyon ama bu böyle olmaz, ben de fikrimi söyledim bayana.. :)

• Yeni öğrendim.

0|0
    0|0
  • Abi sen polis misin

0|1
    0|0
Yükleniyor...