Ülkemizde yazarlara yeteri kadar değer veriliyor mu?

Uzun zamandır kafamda takılı bir soru ülkemizde yazarlar önemli bir parça mı?

Güncellemeler:
verilmiyorsa bunun nedeni ne?

0|0
1328

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle yazarlar, ne kadar değerli?
    Bunu soralım evvela.
    Meselâ Zülfü Livaneli büyük yazar diye itelenir zihnimize. Ama Konstantin Oteli'nde, cehaletin dibine vurmuş, içinde bulunduğu toplumun değerlerine ne kadar uzak düşen bir sömürgeci zihniyet ile yetişen kafa olduğunu ispat etmiştir, bence, Sabah namazını 5 rekat yaparak...

Not; kılmak zorunda değil elbette ama içinde yaşadığın toplumun ekseriyatinin yaptığı bir şey olan fiili de bil, bizahmet. Verdiği röportajlarda halka cahil etiketi basmasıni biliyorsun ama...

0|0
    0|0
    • Kısacası; bu topraklarda değerli olan şöhretsiz, şöhretli olan da değersizdir, 1960'larda İstanbul Üniversitesi'nde uzun yıllar çalışan bir Alman profesörun ifadesi ile...

En İyi Kız Görüşü

• Ülkemizde değer verilecek yazar yok şu an
    Eskiden vardı tabiii

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 27

• Ülkede din tüccarlarına bayağ değer veriliyor bide çocuk istismarcısına

0|0
    0|0
  • Bana değer vermiyorlar. Haklısın.

0|0
    0|0
  • Adam gibi yazana veriliyor
    Saçma sapan lafontenden masallara verilmiyor

0|0
    0|0
  • 4 kitap alsan 100 tl veriyorsun. Yazara destek mi var? Adamlar yazarlara küfür ediyor. Roman okumayın dinden çıkarsınız diyor.

0|0
    0|0
  • Ülkemizde neye hak ettiği değer veriliyor ki. Bizde hak etmeyene gereğinden fazla değer verme takıntısı var.

0|0
    0|0
  • sence hiç yazara değer veriliyormuş gibi bir ortamda yaşıyormuyuz? güzel ülkemizde yazarlar hiç bir zaman bu denli kutuplaşmadı. ama şu bir gerçek okuma oranı ile cahil kesim oranına bakmak gerek en güzel cevap orada. cahil derken tarlasında çalışan mehmet amca ayşe teyze değil. odun olan cahil.

0|0
    0|0
  • ülkede sanata önem vermiyorlar konservatuardan çıkmış bir ses sanatçısı belki tenör olacak adamın o kadar güzel sesi var 2bin lira maaş veriyolar :D adam otomotiv mühendisi adliyede katip :D devlet üretmeni istemiyor
    gir bir işe çalış hergele fazla kurcalama!
    kafasında

0|0
    0|0
  • Deger verilmiyor.
    Ne zaman hakkı rahmetine kavuşurlarsa o zaman eserleri ün kazanıyor, adları konuşuluyor.

0|0
    0|0
  • okuma oranı o kadar yerlerde bir ülkedeyiz ki bence bu daha büyük bir sorun ve evet yazarlara yeteri kadar değer verilmiyor saçma sapan ergen kitapları edebi eserlerden daha çok satıyor ve okunuyor

0|0
    0|0
    • gençliğin okuma tarzına göre değişiyor aslında okunan kitaplar.

• Veriliyor

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki

0|0
    0|0
  • Bir ülkede iyi bir okur kitlesi yoksa en kral yazar bile aç kalır.

0|0
    0|0
  • yazar var boş yazar var boşlari oldukça gerçek yazarların önü de bir hayli kesiliyor

0|0
    0|0
  • Bu ülkede kime hakettiği değer veriliyor ki? :/

0|0
    0|0
  • Ülkede insana değer verilmezken yazarlara mı değer verilcek :D
    Sesli güldüm.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır nedeni ise iyi edebiyatçıdan çok şarlatanların prim yapabilmesi..

0|0
    0|0
  • tabiiki de hayır.

0|0
    0|0
  • biraz daha açıklar mısın mesela hangi yazarların değer görmediğini düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • bence günümüz yazarları çok iyi ama yeteri kadar önleri açılmaığı için iyi yazar sıfatı alamıyolar

• hangileri işte örnek verir misin bir kaç tane

• yeni yeni kitapları basılan yazarlar mesela ya da eskilerden örnek verilmesi gerekirse mesela ipek ongun bence haketiği değer hiç verilmiyor

• yazarlar dogrulari yazmadigi sürece deger verilmiyor.

0|0
    0|0
    • zaten yazarlar kendi açısından doğruları paylaşmaz mı?

• evet tabi kendi acisindan dogrulari paylasir illaki, ama vatan hainligi yapip halki kiskirtma pesinde olanlari ne yapacagiz. Obejktif degil yazarlarimiz, birilerinin agzi ile yaziyorlar.

• ama sonuçta bütün yazarlar aynı değiş

• Orhan pamuk gbı cocuktur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 12

• evlilik programlarına bile daha çok değer veriliyor

0|0
    0|0
  • Bu son birkaç yıl içersinde değer görmeye başladılar sosyal medyada cool görünmek adına. Tamamen çevresel manipülasyon.

0|0
    0|0
  • Verildigine inanmiyorum. Cok nadiren gunumuz yazarlarini seviyorum ama hicbir bir Sabahattin Ali, bir Inci Aral, bir Yusuf Atilgan, bir Oguz Atay (bu ornekler artar) degil, olamaz da. Gunumuzde ne yazik ki wattpad denen sacmaliktaki lise cagi kizlarimizin kitaplari kapiliyor yahut bestsellerlar. Cok uzuluyorum bir klasik okumayan ya da Turk klasiklerini bilmeyen insanlara.

0|0
    0|0
  • Veriliyor, ben veriyorum.

0|0
    0|0
  • Tabiki hayir.

0|0
    0|0
  • Hayır verilmiyor

0|0
    0|0
  • Özgürlük olursa hakettiği değeri alirlar anca bu ülkede değer verilen insanlar belli

0|0
    0|0
  • Ülkemizde hiçbir şeye değer verilmiyor

0|0
    0|0
  • bence hayır.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor

0|0
    0|0
  • Hayır