Sizce Türk sinema sektörü hangi Tür filmler konusunda gelişmeli?

Evet Millet sonuçları görelim

• Korku tabiki
    26% (11)22% (7)24% (18)Oy Ver
  • Bence fantastik
    12% (5)9% (3)11% (8)Oy Ver
  • Bilim kurgu evet evet bilim kurgu
    31% (13)34% (11)32% (24)Oy Ver
  • Komedi Abi ya
    14% (6)28% (9)20% (15)Oy Ver
  • Animasyon diyorum
    5% (2)3% (1)4% (3)Oy Ver
  • Romantik bence
    10% (4)0% (0)5% (4)Oy Ver
  • Dram dicem ama oluyo mu öyle
    2% (1)4% (1)4% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Valla bu söylediğim hoşuna gitmeyecek ama hangi türün geliştiği çok önemli değil. önemli olan senaryo tekniğinin gelişmesi. Türk sinemasında senaryo eksikliği var. uzun boylu düşünülüp oluşturulmuş senaryolarımız yok dünya sinemasındaki senaryolara baktığın zaman düşünce gücü görürsün bizim sınırlarımız çok zayıf en iyi filmimiz Selvi Boylum Al Yazmalımdir O da zaten Kırgız bir yazarın romanından uyarlama. doğru düzgün komedi filmimiz de yok Fantastik, bilim kurgu veya korku filmimiz de yok. çünkü Zekice kurgulanmış senaryo yok. Ayrıca filmlerimiz Çok boş Düşünsel anlamda hiçbir derinliği, etkileyiciliği olmayan filmler. sanat amacı taşımayan estetik haz uyandırmayan filmler.

2|0
    0|0
    • Haklısın bencede ama neden böyle onu da düşünmek lazım acaba kalıplaşmış bir düşünce olduğu için olabilir mi " Türk halkı sıcak samimi filmlerden hoşlanır " ben bu mantığı aşalım istiyorum" ya da " zengin kız fakir oğlan " ya da "karmaşık ilişkiler" ve dahası bizler genç nesiller yani bunlardan sıkıldık diye düşünüyorum zaten hep sonu belli filmler dediğin gibi ince düşünülmemiş sanki farklı değil Çok olağan belki de en büyük zevklerimizden dir film izlemek ama izlicek bişey yok Türk sineması adına

• Teşekkür :-)

En İyi Kız Görüşü

• O değilde Leyla ile Mejnun tekrar başlasa keşke.

1|0
    0|0
    • İzlemedim ne yalan söyliyim

• Aynen bir farklılık lazım ben de bıktım.

• Teşekkür ederim :-)

Erkekler Ne Diyor 9

• Aksiyon-fantastik

1|0
    0|0
  • önce gerçekliliğı doğallığı yakalamalılar. .

1|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum sana Çok yapay duruyo film olsun diye film yapılmaz bence konudan Çok sapıyoruz bilim kurgu mesela sonunda illaki komedi filmine dönüyo

• @Horny_Girl
      Hahaha nasıl unuttum ben bunu ya ki korku filmlerimiz sadece cinlerden ibaret aslında ruhlarla ilgilide olabilir karabasan olabilir hatta rüyalarla ilgili bile olabilir karanlıkla ilgili olabilir şeytanla ilgili olabilir sonuçta bunlar evrensel korku temaları yani illa cin mi olcak

• Komedi

1|0
    0|0
  • tür konusunda değil stüdyo ve plato konusunda gelişmeliyiz. o zaman türlerde sıkıntı yaşanmayacaktır.

1|0
    0|0
    • Onları hiç hesaba bile katmıyorum çünkü bizde o işten anlayan yok

• eğer öğrenciysen üniversitelerin iletişim bölümleri radyo televizyon 2 yıllıklar özellikle buradan çevre edinmeye çalış. bir dönem trt genç sinemacılar diye bir olay vardı devam ediyormu bilmiyorum buraları araştır. orta hali bir bigisayara ücretsiz kurgu programları kurup bunlar üzrinde çalışabilirsin norma bir kamerayla çekime aldıklarını. amatör festivalleri takip edebilirsin. :) umarım birşeyler yaparsın. yaparsında bizi de kurtarırsın artık :)

• Hahahaha 😄
      Keşke keşke yapabilsem uğraşıp üstünde durabilsem ama sorumluluklar eli kolu bağlıyor inşallah bir gün...

• Şu anda en önde olan korku. Aksiyon diyorum ben. Tabi gelişmesi için önce başlaması lazım

1|0
    0|0
    • Dediğin gibi önce başlanması lazım ama Çok büyük bütçeler istiyo sanırım daha Çok zamanı var başlmaya

• Evet burada da iş yapımcılara düşüyo. Yapımcılık kimliği oturmadı henüz.

• Bilgim Çok yok bu konuda ama kör de değilim haklısın yani bence

• hepsi diyorum

1|0
    0|0
  • Korku tabii kapının arkasindan çıkıp bööö demiyecek bir kurguda

1|0
    0|0
    • Aslında bir iki rüyamı anlatsam şu yapımcılara flan dünya çpında başarı elde ederiz

• Korku filmi izleyipte korkmayinca olmuyor.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanmıyorum gelişeceğini

1|1
    0|0
  • komedi

1|0
    0|0
  • Kesinlikle bilim kurgu

1|0
    0|0
  • Bence erotik filmler konusunda gelişmeli çünkü çok ihtiyaç var biraz romantik dram trajedi biraz da aksiyon macera ve erotik karışımı bir film nede güzel olur 😊

1|0
    0|0
    • Aslında olabilir bu dediğin ama izlenme oranı ne derecede olur bilemem sonuçta kimse türklerin elli tonunda Çok bilindik yüzlerin oynamayacağını bilir ben bazen oyunculara göre izlerim filmleri

• Eee Türk yapımı ne bekliyorsun 😀😀😀

• Çok şey bekliyoruz sanırım ondan oluyo

• Bilim kurgu kesinlikle Türk yapımı bilim kurgu hiç hatırlamıyorum

1|0
    0|0
    • Aynen aslında 10 numara hikayeler çıkar bizden bu arada
      Gora
      Dünyayı kurtaran adamın oğlu
      Başkada aklıma gelmiyo

Yükleniyor...