Çizimle ilgilenenler bakabilir mi?

Herkese merhaba. Sormak istediğim bir kaç soru var. Ben kendi çapımda resimle ilgileniyorum. Guajla falan daha çok lgileniyorum kucuklugmden beri karakaleme kıyasla. Fakat farkettimki önce karakalemimi geliştirip sonra guaja yönelmek daha mantıklı olacak. Karakalem çalışmalarım var fakat akademik değil yani işte gördüğümü kendimce ciziyorum herhangi bir ölçü falan kullanmadan su güzel sanatlarda gösterilen teknikler tarzı. Tabi gölgelendirmeler olsun bir takım şeyleri biliyorum kendimce öğrenmiştim ama mesela bir yuzu çizmek için illa noktalar duz cizgiler çizmek kutu içine almak cetvel tarzı hesaplamalar yapmak zorunda mıyım? Ben hep bu yöntemleri kullanmadan bodoslama iyice gözümle süzüp cizerim portre falan. Zorunda olmadığını biliyorum. Sonuçta güzel sanatlara vs. gitmiyorum ama demek istediğim resmimi geliştirmek için bu takım hesaplamalara noktasal yontemlere ihtiyacım var mı? Pek teknik konuşamadim vea kendimi ifade edemediysem afedersiniz.

0|0
21

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• 3d max photoshop bilgim var bunlar da yeterince biçimsel ölçümsel unsurlar kullanarak birşeyler yapabiliyorsun dolayısıyla sende bu programlarla başlayabilirsin ama sana tavsiyem Mac alman tutorial izleyerek gerek pc de gerekse de real de ciddi deneyim kazanırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu tip şeyleri öğrendikçe daha doğru çizersin
    Tabii çizdikçe daha iyi gelişir. Pek bir zorluğu yok deneyim istiyor sadece

0|0
    0|0
  • Güzel sanatlara hazırlanıyorsan teknik bilgilere tabiiki ihtiyacın var ama kendi çapında çiziyorsan kafana göre takılmanda bir sakınca yok diye düşünüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...