En son hangi kitabı okudunuz?

En son hangi kitabı okudunuz, can alıcı olay cümle ya da çıkardığınız sonuç ne oldu?

0|1
17|16

En İyi Erkek Görüşü

• molloy isimli bir romanı okuyorum devam ediyorum bitiremedim bir türlü. acizliği anlatıyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• peter schneider - lenz

Bir gün işçiler toplanıp siyasi toplantı yaparken birbirlerinin hayatlarıyla ilgili ne bildiklerini sorguluyordu. O mükemmel ve anlaşılması güç cümleler okunurken kimsenin bir başkasının hayatını bilmek istememesini tuhaf buluyordu. Sonra benim de aklıma okul geldi. Yıllarca aynı sınıfı paylaştığım insanları tanımadan mezun oldum. Yıllarca saatlerce yan yana oturduk önemli meseleleri dinledik ama yanımdaki insanı tanımadım. Çok garip. benzer bir şekilde insanların söyledikleriyle mimiklerin birbirine uymamasından bahsediyordu. bir partide tüm insanlar politika konuşuyor ama hareketler sanki başka birsey konuşuyormuş gibiymiş. Mesela biri savaştan bahsederken şuh kahkaha atıyor. Sanki söylenenler söylenmiyormuş gibi. Konuşuken kim gerçekten söylemek istediği seyi söylüyor ki. Ağzımız bizden bağımsız hareket ediyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Türkiye dönülmez bir sona doğru hızla gidiyor çıkardığım sonuç bu.. Uyan Türkiyeyi tekrar okudum.. Duvarlara vura vura okudum.. Mareşal Çakmak ve Menderes Allah belanızı versin diye bağırdım.

1|0
    0|0
  • toprak ana hâla okuyorum bitmedi. gözlerim doluyor okurken ha bire bırakıyorum.
    bir cümle çok hoşuma gitti
    "İyilik, yola düşen, yoldan toplanan bir şey değildir. Tesadüfen ele geçen bir şey de değildir. İnsan iyiliği ancak başka bir insandan öğrenir" ne kadar da haklı yolda gördüğümüz ama görmezden geldiğimiz umursamadığımız tü kaka yaptığımız hata terslediğimiz sokak çocukları suriyeliler vs. yarının büyükleri olacak ve biz onlardan iyilik bekleyeceğiz öyle mi?

1|0
    0|0
  • Robert Stevenson - Dr Jekyll ve Mr Hyde

Her insanın içinde bastırdığı bir özgürlüğü olduğunu gördüm

2|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim. Aklıma getirdin biraz okuyum şimdi :)

1|0
    0|0
  • Mavi Diş diye bir şey

1|0
    0|0
  • Skulduggery Pleasent - The Dying of the light

1|0
    0|0
  • şu an 'Şu Çılgın Türkler' i 3. ye okuyorum. Çıkarttığım sonuç bu vatanın kolay kazanılmadığı

1|0
    0|0
  • Stephen King - Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar

1|0
    0|0
  • Sefiller hugo

1|0
    0|0
  • Türkçeyi öğreniyorum kitabıydı
    Can alıcı olay Alinin topu atması ve ardından İpeğin o topu tutması
    Çıkardığım sonuç atılan top tutulur

1|0
    0|0
  • Valla hiç okumadım.

0|0
    0|0
  • Hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Alinin ata bakmasi

0|0
    0|0
  • End game

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Dün Sofie'nin Dünyası'nı bitirdim. Felsefe tarihi üzerine bir roman olduğu için bu yıl okulda felsefe dersinde öğrendiklerimizin kısa bir özeti oldu benim için.

1|0
    0|0
  • Yabancı
    "Bir yanımızda cehennem bir yanımızda cennet varsa dünya araftır."

2|0
    0|0
  • Margaret Mazzantini= Kimse Tek Başına Kurtulamaz

1|0
    0|0
  • Kürk mantolu madonna 3. okuyuşumdu 😂 "Her şeyi, her şeyi, bilhassa ruhumu hiç bulunmayacak yerlere saklamalı..."

1|0
    0|0
  • Stephen king - carrie (göz)

1|0
    0|0
    • Helal be Hayvan Mezarlığı filmini de izledin mi?

• Carrie'yi okumadım ama çok etkileyici bir kitap olduğunu duydum arkadaşlarımdan. Zaten Stephen King'in kitabıysa çok normal :D Korku filmi seviyorsan kesinlikle Hayvan Mezarlığı filmini izlemeni tavsiye ediyorum

• @InSearchOfNature kesinlikle oku zaten ilk yazdığı kitapmış. Şöhreti yakaladığı kitap. Çok iyi

• Şu an Konstantiniyye Oteli'ni okuyorum.

1|0
    0|0
  • Milan kundera varolmanın dayanılmaz hafifliğini okudum

1|0
    0|0
  • Çankaya Akşamları

1|0
    0|0
  • mankutlaşan türk tarihi

1|0
    0|0
  • Cennet Ateşi Şehri.

1|0
    0|0
  • Sarah Jio - Yeşil Deniz Kabuğu

1|0
    0|0
  • Elif Şafak.. aşk ti.

1|0
    0|0
  • mavi saçlı kız burçak yazarı ama soyadını bilmiyorum her şeye rağmen dik durmak

1|0
    0|0
  • george orwell paris ve londra'da beş parasız

1|0
    0|0
  • Hobbit

0|0
    0|0
  • Yabanci :d

0|0
    0|0
Yükleniyor...