İran mı daha gelişmiş bir ülkedir Türkiye mi?

farklı açılardan değerlendirirseniz hangi ülke daha gelişmiştir?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Iran. Biraz yakın tarihini (islam devrimi öncesi) arastirmak yeterli cevap olur. Turkiye son hız geriye gidiyor zaten baya uzun zamandir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Savunma Açıcısından İran Birçok Ülkeden Daha Gelişmiş Bir Ülke Ama TÜRKİYE İle Kıyaslanmaz.

0|0
    0|0
    • yönetiminin rezilliği dışında Türkiye'yle Her anlamda kıyaslanır. bilimde birkaç sene önce bizi geçtiler üniversiteleri şu anda bizden daha iyi ki zaten bilimi üretenler üniversiteler sanayimiz bizim biraz daha iyi ama onların ilerleme hızı bizden daha iyi. Ekonomik kalkınma hızları da bizden daha iyi Sanatsal düşünceleri de bizden daha iyi daha maalesef. sineması dünya çapında
      İnsanlar düşünce gücünü daha iyi kullanabiliyorlar. imkanları daha kısıtlı olmasına rağmen laboratuvar açısından falan bizden daha iyi bilim üretiyorlar

• Üniversite teşkilatlanması iyi Asırlardır Devlet kuramıyorlar o konuda Bizimkiler daha iyi de bir de biz beyin göçü çok seviyoruz Amerika'ya Avrupa'ya çok değerli bilim adamları da var aslında ama

• Doğrudur Ben Devlet ve İstihbari Argüman Bakımından Yazdım.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• aslında kültür bakımından geçmiş bakıldığında Pers imparatorluğu dönemini kastediyorum. İran muhteşem bir devletti. ancak sonraları parçalandı, bence her ikiside gelişmiştir. ancak tabikide türkiye daha fazla

0|0
    0|0
  • Biz daha gelişmiş bir ülkeyizdir ama sanayi konusunda bizden iyiler füzeler felan

0|0
    0|0
    • Sanayi konusunda bizden iyi değiller ama bilimde de bizi geçtikleri gibi sanayide de yakın zamanda geçerler ki tahminler zaten o yönde ambargo da kalkti bilimsel üretimi yakında teknige de çevirecekler

• Harbidende öyle bizde şöyle bilimle ilgili çalışma yapmamız lazım üniversitelerde iyi öğrenci yetiştirip bilime sanayiye katmalıyız ama biz hala AB ye girmeye çalışalım İran kendi içinde bizden daha iyi gelişmiş

• Öyle tabii ya bizim üniversiteler yerinde sayıyor Bir ülkenin üniversitelerine bakarsan gelişmişlik düzeyini görürsün zaten Türkiye'de doğru düzgün üniversite yok. her ile Üniversite açıyorlar bir dünya üniversite mezunu var ama hepsi de niteliksiz yabancı dil bilmiyorlar dünyayı tanımıyorlar. Sen liselisin doğru düzgün donanımlı öğretmen var mı okulunda

• İran daha güçlü temeller üzerine kurulu

0|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• Neyse zaman la anlarsin

• Ya şu gururunu Bırakamıyor bizim insanımız bütün dünya ekonomi kuruluşları doğruluyor benim kocam var akraban var İran'a Giden gelen hepsi de aynı şeyi söylüyor ekonomisi şu an bizden geri

• Neye göre Kıyaslıyoruz?

0|0
    0|0
    • Farklı açılardan yani Bilim Kültür Sanat yönetim Şehircilik Sanayi insanların düşünüş şekli

• Lenin'Petroya nazaran daha Faydalı bir insandı Petro Ekaternburgu Rus mimarisini Alman mimarisi ile benzeştirdi.. Kominist biri değilim Lakin Objektif bakarım olaya

• Ama petro da bilimi kültürü akademik teşkilatı falan cok geliştirmiş. İlber ortaylinin birkaç kitabında okumuştum mesela şehir planlamacı liğini kültürünü gelistiriyor. Petrodan sonra dünyaya açılmış Rusya yabancı öğrenilmiş dil bilimler akademisi kurulmuş donanmasi cok gelişmiş. Ama ekonomik olarak i donemde pek iyi değilmiş herhalde. Stalini herhalde sevmiyor degilmi ruslar benim eski patronumun karisi hic sevmiyordu moskovaliydi

Yükleniyor...