İstanbul'u başkent sananlara neden başkent olmadığını nasıl anlatırsını?

Evet İstanbul daha büyük Ankara'ya göre ve daha tarihi yerler var. Bu yüzden yabancılar İstanbul'u başkent sanıyorlar.

0|0
12|36

En İyi Erkek Görüşü

• ekonomik merkez de çık işte

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• T.C'nin kurulmasına neden olan milli mücadelenin merkezi İstanbul işgal altında olduğundan ve ülkenin tam ortasında olduğundan dolayı güvenlik açısından güvenli bir yer olduğu için Ankara idi zaten başkent seçimi yapılırken jeostratejik açıdan güvenli bir yer olmasına dikkat edilir ve ülkelerin tam ortasındaki yerler başkent olur..Kısacası tarihi ve Jeostratejik nedenlerden dolayı.

1|0
    0|0
  • Ankara resmi başkentimiz ama

İstanbul gönüllerin başkenti derim

Bütün dünya İstanbul'a hayran

Öyle bilsinler ne fark eder.

1|0
    0|0
  • Ankara is the capital city of Turkey cümlesini bir yapıştırırım baktım iyice karmaşık cümleler kuruyor hehehe :) der uzaklaşırım ^^

1|0
    0|0
  • New York daha büyük ama Washington başkentiniz diyebilirsin Amerikalı ise. Başka ne dersin bilmiyorum, cahilliğe vermek lazım :)

0|0
    1|0
  • Bırakınız sansınlar, bırakınız geçsinler.

0|0
    0|0
  • hey man bizde soyle bir soz vardir insanin basina bela ya merakdan ya ...dan gelirmis sen en iyisimi turistligini yap fazla kurcalama ortaligi

0|0
    0|0
  • "Sen ne bilirsin sefil gavur." < Güzel bir cevap..

0|0
    0|0
  • "Istanbul isn't the capital of Turkey" dersin anlarlar bizdekiler gibi ısrar etmezler :P

0|0
    0|0
  • aç tarihe bak ameke derim

0|0
    1|0
  • Doğaldır çünkü genelde Batı'da kültürel başkentle siyasi başkent aynı yerdir. İstanbul kültürel başkent, tıpkı Sydney gibi. O yüzden Ankara ve Canberra'yı pek hesaba katmazlar

0|0
    0|0
  • My man, Ankara is capital city. Are you kreyzi...

0|1
    0|0
  • anlatamazsın İstanbul gönüllerin başkentidir arkadaşım. hem şair ne demiş .. : ''dünyanın bir başkenti olsaydı orası İstanbul olurdu '' ;)

0|1
    1|0
  • turkeys capital not istanbul.capital is ankara.

0|0
    0|0
  • Biraz da Ankara olsun istedik derim.

0|0
    0|0
  • Bırak öyle sansınlar. Ne yapacan anlatıp. Kendini yormaya değmez.

0|0
    0|0
  • Başkentimizin hakkını vermiyolar maalesef( Ankara yani )

0|0
    0|0
  • evladim nasil sizde niyork baskent degil vasintin baskentse iste aynen oyle dicen

0|0
    0|0

• genimizde çobanlık olduğu için bize insan gibi bir şehir yaraşmaz. illa çöl ortasında olmalı başkentimiz derim.

0|0
    0|0
  • başkent ülkenin kıyısında değil tam ortasında olmalı kıyı şehirleri düşman tarafından daha daha kolay ele geçirilebilir başkenti ele geçirilmiş bir ülkede o savaşı kaybetmiştir

0|0
    0|0
  • "deden Osmanlıyı paylaşırken burayı işgal ettigi için Ankara başkent dersin" g*tolur kalır

0|0
    0|0
  • çultan ahmet :D ulan adamlar daha türkçe konuşamıyor neyi bilecekler önce adamgib konuşmayı öğrensinler .

0|0
    0|0
  • Metropol burası (: başkent olarak sanmıyorlar. ben hiç duymadım. yalnız türkiyenin kalbi olduğunu çok iyi biliyorum (:

0|0
    0|0
  • türk tarihini bilmeyenlere savaşlarımızı anlatman gerekecek ama bencede İstanbul başkent olmalı çünkü ankaraya göre daha güzel bir şehir ancak şuan kurulu olan herşey ankaraya göre ayarlı :)

0|0
    0|0
  • zamanın da ögrenememişlerse tarih cografya dersinde ulkelerin baskentlerini ben ne anlatayım .öyle bir soru sormak zorundamı ki oda

neden ist. baskent degil

kolay buyukler toplanmıs ankaryı baskent yapmıs dersin olur biter:)

0|0
    0|0
  • Çok kolay..

29 ekim 1923 günü devletin başkenti Ankara olarak belirtilmiştir der geçerim..Masal mı anlatalım yabancıya senin sorun masal olsa da..

0|0
    0|0
  • an-ka-ra :)) link

0|0
    0|0
  • anlatamazsın hicbir mantıklı acıklaması yok baskent olmalı bence.

0|0
    0|0
  • güvenlik acısından...

0|0
    0|0
  • ''İstanbul Kültür Başkenti''

0|0
    0|0
  • constantinepolis muhabbetinden kaynaklanıyor...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 12

• Yabancıların cehaletini biz mi düzeltelim, bize ne.

1|2
    2|0
    • Bunun cehaletle ne alakasi var? Sen her ulkenin baskentini biliyor musun? Bastim eksiyi. Umarim herkeste bassar. Sende bunun karsiliginda tek yildiz ver.

• Bu bir cehalettir.

Evet, biliyorum.

Sen bilirsin.

Umurumda değil.

O kadar sorun etmiyorum.

• tamamen cehalet diyemesem de bilgisizlikle alakası var. belli büyüklükteki ülkelerin başkentlerini biliyorum. türkiye başkentini bilmeyecek kadar önemsiz bir ülke değil...

• Baskent istilalara kapali olmalidir.acik bir yer olursa isgali kolay olur.biraz osmanli tarihi biliyorsa zaten anlar.Ankara en guvenilir bir cografi konumda oldugu icin baskent olmustur.istanbul buyumeye acik bir konumda ticarette sanayide turzm de fazla.bunun icin baskent daha sakin.saglikli bir yerde olmalidir.bizde orayi secmisiz dersiz

0|0
    0|0
  • Kendimiz biliyoruz ankaranın başkent oldugunu sansınlar yabancılar

0|0
    0|0
  • Ankara başkent gibi olsa da İstanbul'un başkent konumunda olduğu aşikar.

Çok mu önemli? Bence değil...

1|0
    1|0
  • nasıl ki avustralya'da sydney, amerika'da newyork başkent değilse bizde de İstanbul başkent değil derim anlar hemen :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • "Başkent değil" derim.

0|0
    0|0
  • f*ck off derim :P

0|0
    0|0
  • Evet öyle bir de konstantinopolis diyorlar hala. :/

Başkent o değil derim nasıl anlatıcam başka.

0|0
    0|0
  • anlatamazsın çünki bu salakça bir durum İstanbul duurken ankarayı kim başkent yapar ki :s

0|0
    1|0
  • Ah ah ingilizceyi tam olarak öğreneyim anlatırım her türlü :)

0|0
    0|0
  • Sansınlar daha iyi ankaranın bir b*ku yok.

0|0
    1|0
Yükleniyor...