Müzik aletlerinden anlayanlar? (Roland Micro Cube) ?

Arkadaşlar ilk soruma bakarsanız sevinirim elektro gitar ile ilgili olana. Yeni gitar alacağım tavsiye ederseniz sevinirim. Burada ise amfi için fikir isteyeceğim sizden. Elimde Roland cube 15x var onu satıp Roland Micro Cube almayı düşünüyorum, tavsiyeleriniz nelerdir? Bir de ilk sorumu bulamazsanız, yeni elektro gitar için tavsiyeleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. İbanez Jem serisi ilgimi çekmekte, başlangıç seviyesi gitarlar ise yaklaşmamalı.
Müzik aletlerinden anlayanlar? (Roland Micro Cube) ???

Güncellemeler:
asd

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok güzeldir al mutlaka

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim, peki elimdeki roland 15x'e kıyaslama şansımız var mı yani taşınabilir olması büyük avantaj fakat daha profesyonel olmasını istediğimden araştırıyorum

Erkekler Ne Diyor 1

• Micro cube öğrencilik yıllarımda kullandım. Fena değil alınabilir ama benim tavsiyem harici ses kartıyla referans kulaklığı alman daha iyi olur. Devir teknoloji devri. Evde takılıyorsan artık hayvan gibi bir setup a ihtiyacın yok. Gitar içinde çaldığın tarzları ve fiyat sıkalanı söylersen yardımcı olabilirim.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim yorum için, aslında rolland cube15x pek iyi değil ve oldukça hantal, ondan kaynaklı micro cube düşünüyorum, hem küçük gözükmesine rağmen 15xden daha fazla iki katı ses aralığında alabileceğimi söylediler kalite olarak da daha iyi olduğunu falan ama evet asıl önemlisi tabi gitar. Elimde squier fender bullet strat var yeterli gelmiyor artık, yani baya bir süredir uğraşıyorum hiç kesmiyor olmuyor yani sadece alıştırma için elime alabiliyorum yoksa ses yok... İbanez jem serisi gitarlar çok ilgimi çekmekte fakat biraz araştırma yaptığımda jem 555 jr serisi tarzında gitarların fiyatları çok uygun. Yani yine pahalı ama jem7v'ye kıyasla oldukça uygunlar. Fakat hiç kullanma şansım olmadı, aradaki fiyat farkı beş bin tl civarlarında falan üç aşağı beş yukarı. Yani profesyonel alnlamda 7v mükemmel, 555 yahut jr serisi ise yorumları oldukça kötü, yani sadece imzaya para verirsiniz gibisinden bir şeyler duydum. Fiyat aralığım tam belli değil aslında yani o sesi alabilecek

• Benim tavsiyem yine dediğim gibi homestudio tarzı bir olay. Al bir harici ses kartı, referans monitörü, güzel bir kayıt proramı... Kendi müziğini kendin yap, istediğin cover ı yap, bestelerin olsun, kanal kanal oluştur istediğin tonda çal...

Yükleniyor...