Müzikten anlayan, Gitarlardan anlayan hele hele elektro gitarları iyi bilen arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar arkadaşlar, ben de anlıyorum bu işlerden fakat biraz kararsız kaldım ve fiyat aralıkları çok farklı olduğundan danışmak istedim. Öncelikle elektro gitarla uğraşıyorum fakat elimdeki squier fender bullet strat yeterli gelmiyor artık, bu nedenle de değiştirmek, yenisini almak istiyorum. İbanez jem serisi gitarlar çok ilgimi çekmekte fakat biraz araştırma yaptığımda jem 555 jr serisi tarzında gitarların fiyatları çok uygun. Yani yine pahalı ama jem7v'ye kıyasla oldukça uygunlar. Fakat hiç kullanma şansım olmadı, aradaki fiyat farkı beş bin tl civarlarında falan üç aşağı beş yukarı. Yani profesyonel alnlamda 7v mükemmel, 555 yahut jr serisi ise yorumları oldukça kötü. İkinci el almak istemiyorum fakat 10 bin tl'ye de ikinci el araba alırım yani...
Müzikten anlayan, Gitarlardan anlayan hele hele elektro gitarları iyi bilen arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz?Yurt dışından getirtme olanaklarım ve bağlantılarım var fakat piyasa üzerinden ne kadar bir oynama yapar tam anlamıyla emin değilim. Alternatif üretebilecek, ya da daha farklı gitarlar önerebilecek olan var mıdır? Tarz olarak daha çok blues ve rock aralıklarda yapıyorum fakat daha sert tonlara çıktığım da oluyor, tiz tonlarla da oynamalar yapmayı ve speed tarzda alıştırmalar çalışmayı da seviyorum. Bu nedenle araştırmalar yapıyorum ve en uygun aleti, en kaliteli şekilde yakalamaya çalışıyorum. Düşünceleriniz nelerdir, muhtemelen ikinci el bir ibanez jem 7v, 555'den daha mantıklı olacaktır gibi geliyor ya da başka bir gitar. Biraz ikinci elden de çekiniyorum, çok avantajlı gelmiyor, fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim. Hele bu işte daha önceden deneyim sahibi olmuş, gitarları kıyaslayabilecek ya da öneride bulunabilecek hiç yoktan başka türler tavsiye edebilecek olan varsa, söylediğim gibi çok yardımcı olmuş olur. Ya da kendi deneyimlerim dahilinde belli markaların standart seviyelerine yürümeye kalkabilirim belki teşekkür ederim şimdiden :)

Güncellemeler:
asd

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hic anlamam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...