Tutunamayanlar adlı kitabı okudunuz mu?

"Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım."

...

"Ne yazık onlara ki kendilerine açılan saf bir kalbi zaaflarından istifade edilecek, istismar edilecek bir akılsız sayarlar."

...

"Şu anda, sana güzel bir söz söyleyebilmek için, on bin kitap okumuş olmayı isterdim."

"Gene de az gelişmiş bir cümle söylemeden içim rahat etmeyecek: seni tanıdığıma çok sevindim kendi çapımda."

...

"Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric?

- Oklarımız bitene kadar efendimiz."

...

"İnsanları genel anlamda seviyorum ama kimseye tahammülüm yok."

...

"Ben iç dünyama dönüyorum. Orada hayal kırıklığına yer yok."

...

''Kitapçıların ve çiçekçilerin bazı özellikleri olmalıdır Olric. Gelişigüzel insanlar bu mesleklerin içine girmemeli. Kitaplar ve çiçekler özel itina isteyen varlıklardır. Ne yazık, bu meslekler de artık olur olmaz kimselerin elinde, sattıklarıyla ilgileri olmayan kişilerin. Durmadan kitaplara ve çiçeklere eziyet ederler, onlara nasıl davranılacağını bilmezler. Bana kalırsa, bir “kitapları koruma derneği” kurmalı ve kitaplara kötü muamele edilmesini önlemeli...''

...

"İlk yalanı söyledikten sonra bir daha konuşmamalı insan."

...

"Gülümseyeceksin, bekleyeceksin.. ve hiçbir zaman ümide kapılmayacaksın."

...

"Cennet, insanların birbirlerini dinlemeleri demektir, birbirlerine aldırmaları, birbirlerinin farkında olmaları demektir."

...

"Artık yaşamak istemiyorum Olric. Onların istediği gibi yaşamak istemiyorum..."

...

"En kötüsü, hayır demeyi öğrenemedim. Yemeğe kal, dediler: kaldım. Oysa, kalınmaz. Onlar biraz ısrar ederler; sen biraz nazlanırsın. Sonunda kalkıp gidilir. Her söylenileni ciddiye almak yok mu, şu sözünün eri olmak yok mu; bitirdi, yıktı beni.”

Tutunamayanlar - Oğuz Atay

#KitaplarKalpKırmaz

3|2
14|8

En İyi Kız Görüşü

• Başladım ama bitmiyordu, koymuşum kitaplığa. Bir seneyi geçti, açıp okusam fena olmayacak. Yarım bırakmamak lazım hiçbirşeyi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 7

• hep bir yarım kalan bitirilemeyen kitaptır, tutunamazsın bir türlü.

0|1
    0|0
  • Tutunamayanları okumayan kalmışmıdır ben de merak ediyorum... Adam best seller dan çıktı resmen trend oldu

0|1
    0|0
  • Okumadım ama Tehlikeli Oyunlar çok güzel.

0|1
    0|0
  • Yok okumadım ama iyi bişeye benziyor

0|1
    0|0
  • Okudum. Uzun zaman oldu. Bir daha okuyasın geldi:))
    Teşekkürler.

0|1
    0|0
  • okumaya çalıştım da kitaba tutunamadım :D

0|1
    0|0
  • oğuzcum atay :) ruhuna şad olsun :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...