Orta Dogu'ya iki tane mi Lawrence gelmistir?

1.İngilizler neden hiç savaşmadan İstanbulu terketti?

2.Bizi Lozanda neden yahudi haham'ı temsil etti?

3.Kraliçe neden Atatürke üstün hizmet nişanı verdi?

4.Atatürk neden hiç bir cephede ingilizlerle savaşmadı?

5.Atatürk'ün gizli vasiyeti'nin bir kopyası neden israilde mevcut;Kimler bunu onlara nasıl verdi?

6.Lozan anlaşmasının süresi nekadar?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• iki lawrence yoktur da Soviet'in yazdıklarına katılıyorum bu kez

sen ne düşünüyorsun bu soruların cevaplarıyla ilgili olarak spero

bunlar derin konular ortalıkta pek çok sahte bilgi de dolaşıyor "bilgi kirliliği" yaratmak için dağıtılıyor bunlar ...

tarihin arka odası diye bir program vardı bilir misin onda da biraz bahsedildi eğer o tarihçilere güveniyorsan onlar da gayet güzel açıklıyor

Murat Bardakçı

Erhan Afyoncu

Pelin Batu (bunu saymasak da olur)

1|0
    0|1
    • Pelin Batu atara gelip gitmemiş miydi en son?

• sağol sırayla mı seçiyorsun en iyiyi )

Erkekler Ne Diyor 6

• ben tarihçi değilim ! sen tarih bilgin biraz fazla olabilir diye burda IQ dereceni yüksek göstermeye çalışma ben elektornik teknisyeniyim ben sana elektornik sorsam afallarsin her insan herşeyi bilemez ! ve kelimeler le değil icraat la hareket edenlerdenim ben yaparım ederim diyenler kaçmaya gelince en önde kaçıyor neden se ! sen tarih konusunda kendini biraz geliştirmiş olabilirsin ama bu karşındakileri kendinden alçak görme hakkı vermez sana önce saygı !

1|0
    0|0
    • yazdiklarimi iyi okumamissin.Hic bir iddiam vea politik gorusum,veya kendimi ustun gorme gibi bir durum soz konusu degildir.Yazdiklarim zoruna gittiyse ve bukadar assaglik kompleksine girdiysen,veya kendini kucuk goruyorsan,bu senin sorunun bunu kendinle hallet!su anda mevzu baska!

• atatürk ün kimsenin adamının olmadığının kanıtı olan icraatları;

-mason okullarını kapatması, her türlü mason faaliyeti gösteren kuruluşu(fener patriği dahil) kapatması ve lozanda bunları garantiye alması.

-merkez bankası nı kurduğunda %45 den fazlasının yabancı kurumlara satılamayacağı kuralını eklemesi

mason ne demek dersen dünyadaki paranın medyanın politik gücün ve nato nun sahibi olan bir yahudi ailenin piyonlarıdır.

merkez bankası olayı da şu açıdan önemli, bu dediğim aile avrupa ve amerika daki bütün merkez bankalarının sahibi, ama turkiye nin atatürk sayesinde asla olamayacak.

tabi birileri anayasayı değiştireyim derken bu kuralla da oynamazsa :p ecdadınızdan şüphe duymayın atatürk ve onun yanındakiler gerçek bir bağımsızlık mücadelesi verdi ve kazandılar.

1|0
    0|1
    • zaten konu suanda tam da bu.lozan denen anlasma:buyuk bir yalan olabilir,veya belli bir tarihten sonra gecerli olmayabilir(buyuk Israil kurulana dek!).UNUTMAYALIM KI!Anayasanin gizli maddeleri var ve

mason okullarinin kapatilmasi ve 45% den fazlasinin yabanci kurumlara satilmayacagi kuralini eklenmesi ulus devlet anlayisini destekleyen faaliyetlerdir.Sonuc olarak Lozan gecersiz olacaksa bunlarin hic bir onemi kalmaz.sadece goz boyamak icin yapilmis buyuk sovlardir.

• türkiye içindeki masonları kastettim.atatürk mason faaliyetlerine %100 izin vermedi anadoluda. 1935 te hastalandığından beri sızmaya başladılar öldükten sonra da karşılarında kararlı bir siyasi irade olmadığı için yayıldılar. ileriye dönük herşey olabilir ama bunların atatürk le hiçbir alakası yok adamın icraatları bunun kanıtı.

• aksini zaten idda etmedim:)Atatürk onlarla anlasmis olsaydi veya izin verseydi adi haine cikardi...

ve onlarin faliyetlerini durdurduktan sonra oldurulmesi de ve otopsiziz gomulmesi ve doktorunun yahudi asilli mim kemal olmasi cok cok supheli olaylardir.gercekleri zaman gosterecek.

• Google ye yaz çıkar ama Mustafa Kemal Atatürk den aslla süpen olmasın o ve silah arkadaşları bu ülkenin özgürlüğü için gecesini gündüzlerine kattılar !

1|0
    0|1
    • Böyle sorularla da boş yere yaptıklarını kanıtlamış oluyoruz

• benim hic bir iddiam veya politik gorusum yok,sadece suphelerimi dile getirdim.sizinle bunu paylasmak istedim.ancak bu bazi arkadaslarin cok zoruna gitti("soviyet" nickli arkadasim)BUKADAR KORKACAK BIRSEY YOK!

• :))) bizi ancak mehdi kurtarır :)))

0|1
    2|0
  • Tek taraflı yayınlar okuyunca böyle sorular sorman normal.

1|0
    0|1
    • soviyet arkadasimiz beni engelleyip hakkimda yazmaya devam ediyor...simdi birkez daha emin oldum!

• senin için iyi bir başlangıç olur bu kitap.Belki o zaman objektif olursun(bu konuda çok ümitsizim senin adına)

• ben sırayla netten izliyorum vakit buldukça ... yeni bölümlere gelmeme çok var ...

• sadece 2 tane mi :))) biaraz daha araştır...

0|0
    1|0
    • bu ikisi geldikleri toplumlarin kaderini degistirmistir.Özellikle bizimkisi devletin dilini,takvimini,kiyafetini ve bir cok seyini degistirmistir,biz de buna devrim demisizdir.

• günümüz iyidir iyi...

Kızlar Ne Diyor 2

• 1-) Rusyanın büyüyen askeri gücü ve devrimlerinden korktular (Bknz: Kurtuluş Savaşı ve Sovyet'lerin Türklere yardımı olası bir Rus - İngiliz savaşı çıkma tehlikesi)

2-) Öyle birşeyin doğruluk payı yok, olsa bile babanın İngiliz olmasını önlemiştir o "haham"

3-) Atatürk'ün demirhaç, kızıl madalya gibi ödülleri de vardır, o dönemde çok iş becermiştir, Kraliçe ödül verdi diye İngiliz oluyorsa Demir haç aldı diye de nazi mi olacak?

4-) İngilizlerle savaşılacak olan cepheleri çok beğendiğin araplar boş bıraktı, Atatürk onlara güvenmişti. Batı cephelerinde Avustralyanların savaşmasının sebebi ise İngilterenin boş yere asker kaybetmek istememesi ve sömürgesi olan Avustralya'dan asker almasıdır.

5-) Bilmiyorum

6-) 2023'te bitiyor, Türkiye kalırsa özgür sayılır.

0|2
    0|2
    • Çok ottoman'cısın ya hani neden batı icadı interneti kullanıyosun o zaman? Zihniyet işte...

• ben netten izliyorum çok şey olmuş ama son değil )) sözü kesilinceydi galiba ama ikna etmişler kalmış ... başka programda uyumuş ... gafları olmuş bisürü ... neşe katmış programa :) bir p*z*venk muhabbeti olmuş ... elizabetj ... bunlarla seyirci çekmişler bayağı ...

• 1-)İngilizler İstanbul'u terketti çünkü onlar için önemli olan Ortadoğu'daki petrol bölgeleriydi ve Türkiye'de de kendilerine yakın bir yönetim iş başına gelmişti.zamanın en büyük gücü ingiltere 1.dünya savaşı hemen sonrasında iç savaştan onun öncesinde de birçok savaştan yeni çıkmış bir ülkeden korkmaz asıl sovyetler İngiltere'den korktukları için türklere yardım ettiler.ezbere konuşma

• ikinci Lawrence gelmiştir ve bu kişi de Atatürktür...

not:insanın kendi sorusuna cevap vermek gibisi yok:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...