Roman yazıyorum, içerik hakkında, sizce nasıl?

bir insanın çaresizlikler içindeyken insanların yalnızca gözünde o kişinin bir araç olduğu, anlatan bir romana, çok fazla ruhsal sorunlar, betimlemeler verilmiş,
bir kişinin, ana karakterimiz bu, o kişinin hayatındaki insanlara, arayış içindeyken, bakış açısı ilişkileri, hataları ve doğruyu buluşu, sizce tutarmı

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Sadik hidayet i anımsattı, bence tutar

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Tutar da kalemin güzel olmalı, psikolojik roman biraz derin

0|0
    0|0
    • ben bir yazar değilim, yani bu olmamalı yalnızca hobi için yazıp bastıracağım yeterki güzel olsun
      eğer okuduysan
      Suç ve ceza ve oblomov tarzında olacak diyaloglar az daha fazla düşünce içinde kaybolma

• peki o zaman kitabın ismi
      Bir Cannes Sabahı
      Bir Cannes Akşamı
      Cannes
      kararsız kaldım

• Anladım, roman yazmak kolay değik

• Enemy filmini hatırlattı bana nedense belki feyz alabilirsin bu filmden

0|0
    0|0
    • demekki benim hayatımı film yapmışlar, ne güzel bende roman yapacağım

• Gerçi biraz daha farklı kişilik çatışması yaşayan bir bireyi konu alıyor

• belki aynıdır, ana karakterimin bir arayış içindeyken hayatına giren insanlara değer verip bir anda bırakması, bırakırken pişmanlık duymayışı, ve sürekli araması, neyi aradığını bilememesi, son yıllarına doğru gerçekten bulması aradığını, ya da zannetmesi, hiç ummadığı yerden darbe yiyecektr

• Psikolojik roman olacak bir nevi yani, bana tutar gibi geliyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bunları yazıp hevesini kırmak istemiyorum ama roman hatta herhangi bir kitap yazmak çok teferruatlı bir iştir. Her şeyden önce sağlam bir dil bilgisinin olması gerekir. Yüzlerce kitap binlerce eleştiri yazısı okumuş olman gerekir ve tüm bunların dışında yeteneğinin olması gerekir ki bu en zorudur. Ve bütün bunları sağladıktan sonrada bir beklenti içinde olmadan yazmak gerekir yani tutar mı? para kazanır mıyım? bu kaygılar seni geri iter hele ilk kitapta.

0|0
    0|0
    • hayır hayır para kazanmak için yazmıyorum, yalnızca kendimi, benliğimi bir kurguya giydirmek istiyorum, ve romanım bitince eşsiz tasarımıma şöyle bir bakıp mutlu olmak yeter bana

• Bu konuda çok yetkin biri değilim baştan onu belirteyim. Ve bu aralar yoğunum erkende dönemeyebilirim. Hunharcada eleştiririm (haddimi aşarım haberin olsun) Mesaj kısmım açık oradan yaz sana mail adresimi atarım

• xperim düşük bu yuzden atamıyorum, eleştirelere açık değilim ama seviyorum

• İçerik fena değil. Edebi dilinde kuvvetliyse, tutmaması için bir neden yok bence.

0|0
    0|0
  • Kurgu güzel olur ve anlatımın sürükleyici olursa tutar. Kopukluk olduğu zaman basmazlar bile 😕

0|0
    0|0
  • tutar mı diye yazıyorsan hiç yazma çünkü tutmaz

0|0
    0|0
  • Olabilir, bende sevdiğim kıza beni affetmesi için yazıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...