Bruce Lee'nin aynı zamanda bir filozof olduğunu biliyor muydunuz?

Bruce Lee.. Muhteşem bir insan, bir efsane.. Ama çoğu kişi onun sadece savunma sanatları ustası olduğunu sanır. Oysa sadece vücudunu değil aklını da muhteşem şekilde kullanan ve geliştirmiş harika bir insan.. Bruce Lee'nin aynı zamanda Washington Üniversitesi'ni bitirip felsefe bölümünden lisans aldığını ve filozof olduğunu biliyor muydunuz?
http://onedio.com/haber/bruce-lee-sozleri-626600
https://fwmail.net/insan/bruce-leeden-20-hayat-dersi

Güncellemeler:
güncell..

0|3
4|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Mind povver a inanan ilk dövüş ustalarındandır. Zihin gücünü dövüş sanatlarıyla birleştirme hayali varmış hiç gerçekleşmedi ama kendisi erken gitmeseydi belki onun da temelini atabilirdi pek çok dövüş sitilinin yanında onunda öncüsü olabilirdi. Zaten zihin ve fizik gücünün birlikte kullanılan şeyler olduğunu savunurdu, https://www. youtube. com/watch? v=7D1_py25Jmk
    videoda görebileceğin üzere sadece dövüşmek değil adapte olmak ve beyni kullanmakta işin içinde

0|1
    0|0
    • Güzel yorumdu tebrikler..32 yıllık kısa hayatında bu kadar efsane olmayı başarabilmişken daha uzun yaşasaydı kimbilir daha neler yapardı acaba...

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 8

• Çin'de girdiği turnuvalarda zar zor galip geldikten sonra Amerika'ya falan yerleşip film çeviren bir abimiz.

Aslında dövüşçüden çok sporcu desek daha makul kendisi için.

Ne biliyim, Jet Li gibi ulusal Kung Fu turnuvalarında birinci olmuşluğu falan yok.

0|1
    0|0
    • Hayatını sadece yüzeysel araştırmışsın yanıldığın çok nokta var..

• Bruce o üst mertebe dövüşçülere çok zor, tamamen fizik üstünlüğü sayesinde galip gelince şu meşhur Jet Kwun Do hedesini geliştirdi. Benim söylediğimin aksi değil. Zorlanmıştır o dövüşerlde öyle karete filmlerindeki gibi hapuaa diye önüne geleni yıkması gibi bir durum yoktur.

Koyduğun link tamamen trivial şeylerden bahsediyor. Ben de bekliyordum ki hakkaten ciddi bişey olsun.

O turnuva becerileri falan dahi tamamen sporculuk üzerine, dövüşçülük değil, çok güçlü, hızlı bir adamdı ama olayı komple güç, kondüsyondu kendisinin. Kung Fu'nun temelindeki tekniğe dayalı işleri yoktu.

Jet Li'yi ondan örnek verdim. Bruce elbette kung fu aleminin en büyük efsanesidir, ama kendisini idol alan Jet'in 13 yaşındaki kılıç kullanışını kendisinden gören, duyan yoktur.

• Peki ya sen Yip Man'in Bruce Lee'nin hocası olduğunu biliyor muydun?

0|0
    0|0
    • Bruce Lee'nin hayatını en ince detayına kadar araştırmış birine bunu sorman hataydı :)

• duymuştum böyle bişeylr. yakışır ona.

0|1
    0|0
  • duymadım ilginçmiş

0|1
    0|0
  • Yok artık

0|1
    0|0
  • ilk yorum yapan arkadaşa katılıyorum, Bruce Lee iyi bir müsabık sporcu değildi, 15 dövüş spor dalını yaptığı söyleniyor ama amatör bir muay thai müsabakasında yenilmesi çok büyük ihtimal hatta nakavt bile olur, Jet Li wushu şampiyonu, o gerçek dövüşcü sonradan aktöre dönüşme ama Bruce Lee direk aktör, saygı değer bir oyuncu ve dövüş sanatlarına gönül vermiş birisi, fakat yeteneğini filmlerde kullanmayı seçmiştir, geliştirip profesyonel bir dövüşcü olmamıştır..
    tabi ki filmlerinden ötürü bir çok gerçek dövüşcünün idolü olup, spora başlamasında büyük bir etkendir, ben 10 yıllık dövüşcüyüm ve 10 sene önce bruce lee hayranlığım olduğundan spora başlamıştım ama tabi yıllar geçtikçe gerçek dövüşcüleri anlıyorsun..
    gerçek bir dövüşcü görmek istiyorsan youtube'a Superlek Sor esarn yazıp maçlarına bir bak derim, bunun gibi çok isim var..

0|0
    0|0
    • Saçmalama Bruce direk aktör mü? Adam kendi dövüş sanatını tanıtmak için filmlerde oynadı. Jeet Kune Do. Tamam profesyonel olarak bir rekora sahip değil çünkü felsefesine aykırıydı. Bruce'a göre kurallar dövüü sınırlayan şeyleri sevmezdi. Kavgada herşeyini kullanabilmelisin. Ölümünden geçen 43 yıl sonra sadece direk bir aktör olan adam neden hala idol olarak görülsünki. O kadar isim varken. Adamın kitabı var.

• @BruceLeeJkd kavgada herseyinin kullanildigi dovuslerde de hic gozukmemis ama, bruce lee'yi rahat yenecek bir suru dovuscu sayabilirim sana, o donemlerde dovusen..

• biz dergi çıkardık evet biliyoruz bruce lee için yer ayırdık onu ekledik

0|1
    0|0
  • bilmiyordum

0|1
    0|0
Yükleniyor...