Şiirleri ve şairlerin günlük yaşantınızda ne gibi önemi var?

Güzel ve mantıklı sözleri elbet severim, ama kafiyeli sanki başka alemde yaşıyormuş gibi yazılan şiirler çok yapmacık geliyor. Yani içinde inanmak için bir kelime bile bulamıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Edebiyatın böyle bir dalı olmasa ne kaybederdik?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Öyle şair bilmem pek ama bir yerde görüp okuduğum bazı şiirler beni cesaretlendiriyor, kimseye anlatamadığım şeyleri mısralarda görmek beni rahatlatıyor. Kendimden bir şeyler bulmayı seviyorum. Kafiye yapıp farklılaşıcam diye vasat olan birçok kişi var ve sayelerinde şiirden soğutuyorlar. Eğer şiir olmasaydı kendilerini şiirle anlatıp dertlerini yazıya dökerler delirebilirlerdi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kafiyeli aynen hoş durmuyor, mantıklı her söz yaşanmışlıktır. Kafiyeli deyince otobüse mülteci gibi sıkıştırılmış insanlar geliyor, yani sağdan soldan kelimeler eklenmiş. :D - Doğru anlatabildim mi?

0|1
    0|0
    • Sana oradan bakarcasına, bakarcasına oradan sana

Bahçedeki çiçekler bile seni sayıklıyor

he oldu :D

• yok onu ben uydurdum

• İlkokul şiiri gibi olmuş ama. İlkokul çocuğuna versen sırıtmaz yani, tam uyar. :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Son yıllarda çıkan şairlerin şiirleri içi boş ve aynı geliyor. Hele bir de yeni akım var. Sayfalara birer cümle yazıp şiir kitabı çıkarttıklarını zannediyorlar. İyi pazarlık sayesinde de satılıyor kitapları. O kitapların sayfalarına acıyorum.

0|1
    0|0
  • Kafiyedense anlamlı cümlelerle yazılan şiirler daha samimi geliyor, bir kurala uyulmadan sadece hissedileni okura aktarmak için yazıldıkları için çok daha icten buluyorum

0|1
    0|0
  • Atsız'ın geri gelen mektup şiirine bir bak istersen.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...