Madam Bovary kitabını okuyan var mı? Konusu ne? Beğendiniz mi kitabı?

Madam Bovary kitabını okuyan var mı? Konusu ne? Beğendiniz mi kitabı?

0|1
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• okumuştum lisedeyken keyifli bir kitaptır realist ve aldatma konulu bir romandır. içeriğinde Aşk Olsa da romantizmin eleştirisi yapılmıştır. yanlış evlilik sonucu mutsuz olan Emma isimli bir kadının kocasını aldatmasıyla devam eden olayları işler. çok fazla söz etmeyeyim okuyacaksan Şevkin kırılmasın. emma'nın kocası Charles ile galiba Eczacı bir adamın arasında geçen felsefi tartışmalar bulunur, ilginçtir.

olay fransa'nin Normandiya bölgesinde bir şehirde geçer okurken fransa'nin şehir hayatı ve insanların sosyal hayattaki konumları hakkında bilgi edinebilirsin. işte balolar valsler vs.

Time'ın listelediği en iyi 10 Roman içinde Anna Karenina'dan sonra ikinci sıradadır. fakat emma'nin kendisi gibi kocasını aldatan Anna'nın aksine hiçbir şekilde bir vicdan azabı duymaması Hatta çocuğunu bile düşünmeyecek kadar hedonistik bir hayati tercih etmesi o dönemin fransası için çok aykırı olan bir durumdur. Bu sebeple flaubert davalık olmuş yargilanmistir.

tavsiye ederim okumanı. Hem güzel bir romandır hem de düşündürücü.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ondan somra mi iki devam. kitabini okudum ingiltere tarihi ile ilgili guzel kitaplar insallah o kitabi da okucam

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• ilk 20 sayfasını falan okumustum devamını memelekete gideyim bakıcam bir adam var karısı ölüyor sonra bu adam bir atı iyileştirmeye gidiyor ordaki adamın kızına göz koyuyor böyle devam eden bir hikayeydi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...