İş güvenliği uzmanlığı?

Arkadaşlar fen ed. Fakültesi mezunuyum iş güvenliği sertifikası almayı düşünüyorum.alanlar varmı aramızda. Bayanlar için uygun bir iş olmadığını ve çoğu işverenin mühendis eleman aradığını duyuyorum sürekli doğruluk payı varmı bunun?

Güncellemeler:
Teknik eleman oluyormus haklisiniz: S

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• bende seninle aynı durumdayım mayıs sınavına gircem ve fen ed mezunuym

0|0
    0|1
    • canım biz sertifikayı almadan önce teknik elemanız sertifikayı aldıktan sonra iş güv. uzmanı oluyoruz yani şuanki halimiz teknik eleman mayısta ise uzman

• uzman olmak bir şey değildir iş bulmak ve uzmanlıkta kendinizi geliştirmek önemlidir. eğerki sadece belge alırım para kazanırım diyorsanız imza uzmanı olursunuz umarım iyi bir işiniz olur

• ben burada paradan falan bahsetmedim ona kalırsa her işte kendini geliştirmek zorundasın

Erkekler Ne Diyor 6

• İş güvenliği uzmanlığı sadece mühendislere açık bir işdalıdır.

0|0
    1|1
    • Yanlis biliyorsun arkadasim

• Mış ları boşver usta .. Sen yönetmeliğe bak .

• okumayımı bilmiyorsunuz ya? yönetmelik diye bir şey var. okumadan bilmeden yorum yapmayın ya. mühendis, teknik öğretmenler, fen ed. fakültesi kimya ve fizik, iş sağlığı ve güvenliği teknikerliği okumuş arkadaşlar gerekli şartları sağlarsa sertifika alır. 6331 i okuyan var mı burada yorum yapanlar arasında merak ettim? 1660 sayfa yönetmelik okudum ben sınav öncesi

• İşgüvenliğini yalnızca mühendis olanlar alır. Bunu bir arkadaş için sormuştum.Ve şu an aranılan bir meslek koludur. 2500 liraya sınav yapıp belge veren yerler olduğu gibi. 600 liraya uzaktan eğitimle belge verenlerde var.

0|0
    3|1
    • Arkadasim kursa gidince belge almiyorsun egitim aliyorsun sonradan sinavi gecersen belgen oluyor kadar kolay degil yani

• Şimdi aradım ve konuştum. Normal olarak sadece mühendislerin iş güveni uzmanı olmaları gerektiği teknik bölümleri bitirenlerin de teknik eleman olarak farklı statülerde bulunmaları gerektiği ve çalışması yapılmakta olup şu anda teknik elemanlarında işgüveni uzmanlığı başlığı altında bulunduğunu. Bu yüzden teknik bölüm elemanlarının bu sertfikayı almaya haklarını olduğunu söyledi.

• ne normali ne diyorsun sen ya, o görüş bildiren arkadaş kimmiş merak ettim kendi görüşüdür o. kanunda yeri var normali normal üstü durumu filanda yok. bilip bilmeden okumadan konuşuyorlar. kime isterseniz sorun ve konuşun ama kanunda yazandan ötesi yoktur.

• bayanlarında çalışacağı iş güvenliği bölümleri var. ben uzmanım. ve 3 yıldır bu işte çalışıyorum.

0|0
    1|1
  • Kesinlikle almalısın çok fazla iş imkanı var

0|0
    0|1
    • Hmm ucret hakkinda bir bilgin varmi peki :) malum para herseyin.basinda

• hiçbir fikrim yok o konuda. bir ara iş arıyodum nerde ilan baksam sürekli iş güvenliği uzmanı aranıyor yazıyordu. ordan aklımda kalmış.

• 1250 den başlar c sınıfı uzman nerede nasıl bir iş yaptığına tecrübesine bağlı olarak 4000 e kadar gider. yurt dışında şantiyelerde ortalama 3000 dolar civarıdır

• Bunun seçmeli dersini aldım ve aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olan dersin hocası maden mühendisi idi.

0|0
    0|1
  • Bizim arkadaslar aliyordu sertifika falan bir seyler kosturuyordu Kalite Yonetimi adina. Bi hayrini gorduler mi bilmiyorum.

Sertifikalari var iste ellerinde o kadar. Ben de ayni seminerlere girdim ama sertifika falan almadim.

200-300 TL bayilmaya gerek yok. Sacma sapan bir sertifika icin beni degil de baskasini ise alacaklarsa, kendileri kaybeder.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• uygun. büyük marketlerde calısabilirsin misal illa teknik yerlerde calısmak zorunda degilsin ama biraz tuzlu o kurs. 1500-2000 tl arası, sertifikan 7 yıl gecerli, bir de staj zorunlulugu var.

0|0
    0|1
    • Evet kurs ucretleri oyle 15 gunluk egitimle ne ogrenilebilinir orasida ayri bir konu :S

• ben de ankaradayım. sertifikayı almak istiyorum aslında ama su aralar alamam. bakalım..

• mali konulardan dolayımı? ekle beni konuşuruz müsait olunca söylersin ben seni irtibatlaştırırım dışardan istediğin fiyatıda aldır uygun olana yaptırıyorum ben. abes rakamlara illet oluyorum. insanlar zorla para kazanıyorlar. şu an ne iş yapıyorsun.

Yükleniyor...