Ciddi felsefe konuşmak isteyen var mı bu saatte?

Bu saatte uyumadıysak çoğumuz arızayız..

Biraz felsefe konuşalım mı?

Benim sorum şu:

Bu hayatta niye yaşıyoruz. Amacımız ne?

Sadece it gibi çalışıp ev araba almak mı?
Gençliğimizi okullarda geçirmek mi sadece?

Kapitalizmin köpeği olmak mı?
Evlenmek çocuk yapmak mı?

Bize dayatılanları yapmak mı koyun sürüsü gibi?

Niye yaşıyoruz biz asıl amacımız anlamımız ne?

1|1
4|17

En İyi Kız Görüşü

• Bu saydıkların sadece bu dünyayla ilgili. Böyle özetleyince '' Ya vallaha sadece bunlar için mi yaşıyoruz?'' Diyor insan ama öyle değil. Bilginin sınırı yoktur. Bana yanlışta gelmiş olabilir ama eğer bu soruları soruyorsan biraz Allah'a uzaksın gibi. Kendin de diyorsun işte bu dünyada asıl amacımız para kazanıp araba ev satın almak mı? İlk önce kendini bir sorgula bakalım.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tartışmak isterdim de bu soruları çok düşünmüştüm nitekim... Şimdi, toplum bu döngünün içinde ne istediğini bilme dürtüsüne sahip olsaydı bu sorunun anlamı olan toplumsal düzen'in ilerisini sağlayarak refah ve denge toplumu sonucunu ortaya çıkardı. Ancak ne var ki yerine tamamen bu gibi sebeplerle iç güdülerle hareket eden bireyselcilik hakim olduğu için ev-araba, iyi bir not-mezuniyet, üremek, ekmek yemek gibi denklemlerin dışına çıkarmıyoruz. Çalışmanın bile felsefesini üretemediğimizden enerjinin ve gayretin meyvesini alamıyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Amacımız aracımız olmalıdır , amacınızı peşinde koşarken bir çok şeyi yitirmeden hedefimize ulasmaktir. Benim amacım insanlara yararlı olmaktir

0|0
    0|0
  • It gibi çalışıp meslek sahibi olabilmek için okuldan ciktigimda sacimdaki beyazlari sayip efkarlanmak nobetlerde uyuklamak

0|0
    0|0
  • Amaç çok bir sürü de pratikte sıkıntılar var...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Güzel bir oyundur bu hayat... kazanırsan diğer boyuta geçtiğinde mükafat verilir oyunu kazanmazsan diğer boyutta oyunu kaybedenler arasında kalırsın.

0|1
    0|0
  • Felsefe mi oluyor bu şimdi hacı cav cav :)

0|2
    0|0
    • Adım adım felsefe diyelim :)

• Dedin ya içgüdelerle yaşıyorum diye o yüzden dedim. Gayet mantıklı gerekçelerin var kendi adına. Yani içgüdü yok pek.

• Doğrudur pek kuralları sevmem ama köpek gibi tasmaliyolar bizi. Görünmez tasmalarla

• ben felsefeden anlamam

0|0
    0|0
  • Evet size dayatilanlari yapmak koyun surusu gibi. Yoksa nasil oy alicaz mk

0|2
    0|0
  • Evet var.

0|0
    0|0
  • ibadet ve itaat

0|0
    0|0
  • Amaç Türklüğü muzaffer kılmak. Başka amaç ve gaye yok.

0|0
    0|0
  • Sen fight clubı okuyup gelmişin bro felsefe diyosun😀

0|0
    0|0
  • Amaç imtihandan alnının akıyla çıkmak.

0|0
    0|0
  • dostum ıt gıbı calısıp kopek gıbı zengın olsanda en kral mezarı yaptırıp en guzel yerde gomulseden topragın altına 6 metre kefenden baska bısı goturmuceksn bu noktadan tüme var

0|0
    0|0
  • İyiliği emret kötülükten men et!

0|0
    0|0
  • Sınavda konuşmak yasak

0|0
    0|0
  • Bu kafa ateistlerin kafası sen ateist misin

0|0
    0|0
  • kanka maşallah 1 xpersin ama soru hakkın master dan çok. kaç hesap açtın sen?

0|0
    0|0
  • : Tanrı insanı günahlarından kurtaracak ve ona sonsuz mutluluğu bahşedecektir. Bu görüşü savunan teologlara göre, evreni yaratan Tanrı tarafından belirlenmiş kutsal bir plan vardır ve en yüksek ahlaki görevimiz Tanrı’yı ahlaklılığın tek kaynağı olarak görmek, onun kurallarına uymak ve böylece cennette sonsuz mutluluğa ve huzura ulaşmaktır. Bu kutsal plana göre bu dünya bir sınav yeridir. İnsanların iyilik ve kötülüklerle dolu dünyada Tanrı’ya olan inançlarını kanıtlayacakları ve kötülüklere aldanıp Tanrı’ya yüz çevirmemeleri gereken yerdir. Bu dünya bir araç, cennet ise tek amaçtır. Tüm insanların nihai amacı mutluluktur ve bu amaca ulaşabilecekleri tek yer cennettir. Cennet sadece insanların inançlarını kanıtladıkları yer değil, aynı zamanda bu dünyada hiç olmayan adaletin yerini bulduğu, ahlaklı davranışların ödüllendirildiği ve ahlaksız davranışların cezalandırıldığı yerdir. Bu dünyada çekilen acılar, yaşanan haksızlıklar ve sefalet öteki dünya için bir hazırlıktır. Bu acılar karşısında inancını kaybetmeyen, kötülüklere boyun eğmeyen ve ahlaklı olmaktan vazgeçmeyen insanlar cennette hak ettikleri ödülü alacaklardır. Adaletsizliklere, açlıklara ve savaşlara yol açan insanlar da aynı şekilde paylarına düşen cezalarla yüzleşeceklerdir. B

0|0
    0|0
    • Peki bunun için dinsel mensubiyet şartı var mıdır? Yoksa bunları Deizm nazariyesinden mi değerlendiriyorsunuz. Biliyorsunuz ki din'e mensub olmaksızın birçok ahlaklı ve vicdanlı insan olma özelliğini gösteren kişilikler vardır.

• @Gizlisaklıüye rıca ederim hersey gonlunuzce olsun mutlu gunler

• Teşekkür ederim. Sizler için de.

• Amacımız be sorusunu cevapllıyım sadece bir sınav

0|0
    0|0
Yükleniyor...