Samsara belgeselini izleyeniniz var mı ? Kapitalizm hakkındaydı sanırım

Selamünaleyküm herkese

Belgesel boyunca sadece müzik ve görüntü var hiç konuşma yok

Fabrikalardaki aşırı üretimi gösteriyor vs vs

İzleyen varsa yorumlarınız neler ?

Sorumu dikkate alıp düzgün cevap veren herkese teşekkürler

Hayırlı geceler

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Doğa Bekleriz vardı bir ara, n'ooldu o, görünmüyor hiç... :)

Filmin sadece üretim,tüketim ve silahlanmayı gösteren bölümü kapitalizmle ilgili, film bence bir bütün olarak, doğum, yaşam, ölüm döngüsünü ve bu döngüye farklı insan topluluklarının, farklı bakışlarını anlatıyor. Bir de ''modern insan'' mı, yoksa ''modern insan''ın ''ilkel insan'' olarak nitelediği insan mı daha ilkel? bana bunu düşündürdü izlerken... ''Modernite'' dediğimiz şey, üretip tüketip, yeri gelince kendi cinsini öldürüp, kendi koyduğumuz kuralların içinde boğulmaktan ibaret bir yerde.

''İlkel insan''ın ''işe geç kalmak'' gibi bir telaşı yok mesela, ama bizlerin var, birileri bir ''iş'' yapmış,

ve buna bir zaman kısıtlaması koymuş, insan eliyle paralı bir kısırdöngü yaratılmış, biz de dönüp duruyoruz işte...

0|0
    0|0
    • Evet ben izlemeden soru sorduğum için böyle oldu sanırım ama izledim :)

Belgeselin hiç anlamadığım kısımlarıda oldu ama beni etkiledi

Derin bir anlamı var

• Ya şimdi adam görüntüleri konuşturmuş mesela büyük kanyonu gösterdiği sahneler doğayı kutupları falan ne demek istediği beni düşündürdü ne anlatmak istediği

• Samsara, Sanskritçe'de ''sonsuz döngü'' anlamına geliyor. Filmin dediğin ve benzeri sahnelerinde de insanların hayata nasıl baktıkları,farklı insanlar, kültürler,inançlar,maneviyatlar, kısaca yaşadığımız hayat anlatılmış. Etkileyici bir fılm, müzikleri de çok güzel.

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...