Allah neden çocukları öldürüyor?

Allah'ın depremler yaratarak veya başka yollarla çocukları öldürmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Bu soruyla alakalı konular felsefe ve edebiyatta problem olarak görülmüştür. Sizin fikirleriniz nelerdir?

• Allah yoktur ki
    16% (3)0% (0)10% (3)Oy Ver
  • Çünkü öldürdüğü çocuklara cenneti sunuyor
    5% (1)9% (1)7% (2)Oy Ver
  • Anlayamadığımız ve anlayamayacağımız bir sebebi olmalı
    21% (4)45% (5)30% (9)Oy Ver
  • Çocukları öldürmesi gibi bir durum yok
    53% (10)46% (5)50% (15)Oy Ver
  • Allah dünyayı kendi haline bıraktığı için umursamıyor
    5% (1)0% (0)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Can sıkıntısını gideriyordur

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ı yargılamak insana düşmez. işin içinde bizim bilmediğimiz nice şeyler var. olayların gerçek sebebini bir tek O bilir.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Saçma bir soru. Sadece çocuklar ölmüyor. Diğer insanlar, hayvanlar, bitkiler de ölüyor. Hepsinin bir zamanı var sadece. Ve geride kalan insanlar, hepsinin ölümünden de bir ders çıkarmalı.

0|0
    0|2
    • Ben çocukları örnek verdim ama tabi ki başka varlıklarda ölüyor Örneğin hayvanlar da ölüyor senin deyiminle sırf insanlara ders olması için çitaların yavrularının yüzde ellisi açlıktan ölüyor ve sonra cennete girip huri çitalarla de sevişmiyorlar
      yani çektikleri Cefa yanlarına kar kalıyor

• Sanki dunyada bir tek cocuklar oluyor.

Sizin o savasi cikartan ve ortaya atip ulke karistiran insanlarda bir zamanlar cocuktu.

Masumlugu zamanla yoğurun biraz.

Allahın varligini ya da adaletini boyle anlayamazsiniz

0|0
    0|1
    • bu söylediğimi bir tanem Amerikalı çocuk da söyledi dün ama bir yandan da ölen çocuklarının tamamı da büyüdüklerinde kötü olacak kişiler midir?

• Cocuklari öldürmüyor yanina aliyor

0|0
    0|1
  • son şık islamdır. müdahalenin olmaması ve sınav,

0|0
    0|0
  • Bu dünyadaki hiçbirşey gerçek değilki. Herkesin gördüğü farklıysa gerçeklik boyutu yoktur. Şuanda onların hangi bpyutlarda oldupunu bilmioruz. Belki daha iyi yerdeler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir insan bu kadarmi cahil olur?
    Abi sordugu soruya baķ ya ahahahaah.
    Dini egitim sart.

0|1
    0|1
    • Olum Sen daha küçücük bir çocuksun sen ne biliyorsun lan din hakkında Ben Kur'an'ın tamamını okuduğumda senin yaşında yoktum senden daha küçükken ve Senin Yaşındayken taberi ve Yazır'ın tefsirini okuyordum. gel konuşalım bakalım Kur'an'da din hakkında sen mi biliyorsun ben de biliyorum görürüz o zaman
      boş boş konuşacağına neden cahilce bir soru olduğunu açıkla.

Kehf Suresi Nahl suresi Bakara suresindeki bazı ayetler bu konu ile alakalıdır. Öküz çocuk Çıkma lan Karşıma

• Hayvanlar süstür kuran okuduysan bilmen gerekir. Ne cenneti?

• Cani yanan azap edilen bir süs. kuranda hayvan haklarıyla ilgili bir ayet gösterebilir misin? sonsuza kadar beklerim.

• boyle anketmı olur kardes sanane allahın ısınden tovbe tovbe

0|0
    0|1
  • Allah c. c nü anlamak nerde biz nerde. Ey noksan sıfatlardan münezzeh, kemal sıfatlarla muttasıl olan rabbim sen şu milletimize akıl fikir ver.

0|0
    0|0
  • Allah her seyin en iyisini bilendir, hayatta cocuk da oluyor, yasli da genc te prim cikmaz sana buradan

0|0
    0|1
    • Ayıp ediyorsun. Kalbini açıp da baktın mi diyor peygamber. sen benim niyetimi okuyacağına peygamberini daha iyi idrak etmeye çalış. Haksiz miyim?

Ayrıca prim yapmaya çalışsam adımı verirdim fotoğrafım olurdu. kim biliyor kim olduğumu?
      Gerçek bir müslüman şu durumda özür diler ama o olgunluğa sahip biri olduğunu da hiç sanmıyorum. Cesaretin varsa dön bana

Yükleniyor...