TÜRKLER NEDEN HİÇBİRŞEY BECEREMİYOR?

Klip çekemiyorlar hep aynı ritim vs DJ az cesurluk yok kliplerde
Film ve dizi de aynı şekilde özgünlük yok neden böyle?
Örneğin şu klip insan tekrar tekrar izliyor bıkmıyor türklerinkinde izletmiyor kendini film vs aynı şekilde

0|1
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Neden biliyormusun? Çünkü toplum olarak kaliteyi sevmiyoruz. Çekildiği zaman en baba filmlerde çekiliyor, kliplerde çekiliyor. Ama o kaliteli filmleri çekmiyorlar. Çünkü osuran saçma sapan şive yapan ve bok dolu cümlelerin esprilerin yapıldığı filmler gişe rekorları kırarken biz 4 mevsim gibi, nuri bilge ceylan filmleri gibi eserleri izlemeye dahi gitmşyoruz. Dıp tıp dıp tıs yapıp güzel kalça sallayıp 2 göğüs koyunca, beni yak beni yık beni mahfet orama burama nişeyler yap gibi şarkıları liste başı yaparken dünya çaoı ses getiren kaliteli sanatçılarımızın isimlerini bile bilmiyoruz. Mesela dj yimiz yok diyorsun dünya çapında o kadar çok dj var ki bizde. Hepsi amerikada yaşıyor. Dinleediğimiz o çoğu ünlü şarkıların müziklerini türk djler yapıyor telefondan bağlanmasaydım 10 tane müxik atardım da işte Türkiye de ticari amaçlı yapıldığı için bu adamların değerini bilmiyorlar. Doğal olarak yaptığını sanat sananlar para kazanmak için halkın istediği o iğrenç şeyleri yapıp pazarlıyorlar. Toplumumuz bunlardan hoşlanıp bunlara prim veriyor çünkü

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bizim ülkemizin insanları hazırı çok seviyor. Şarkıcıların şarkıları, yapımcıların filmleri, Tv programları vs bunların hepsi yabancılardan araklama. Yabancıların müziklerini alıp altına 2 saçma söz yazıp milyarları götürüyorlar 😂😂

1|0
    0|0
    • Aynen çaba yok yaratıcılık yok

Erkekler Ne Diyor 18

• Bizim toplumumuz görsele değil duyguya daha çok önem verir.
    Yönetmenlerimizi biraz tanırsan hepsi yeşilçamla yetişmiş duyguyu esas alan yapıtlar yapar.

Senin dediğinin olması için yeni neslin el atması lazım.
    Şahsen benim tercihim en yüksek teknoloji ile çekilen bir film yerine babam ve oğlum olur. Zeki Demirkupuzun filmleri tercihim olur. Mesela kader, mesela üçüncü sayfa vs. vs.

Bizler böyle yetiştik.
    Bugün yönetmen olanlarda böyle yetişti.
    Yarın sizler farklı bir şekle getirebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Duygusallıkta görsellikte önemli benim için örn Esaretin Bedeli duyguyu çok iyi yansıtır
      Ama teknolojiyi doğru kullanmak yaratıcılık yetenek ister örn Yıldızlararası

• Yıldız ile kuyruklı yıldız arasındaki farkı bilmeyen insanlardan uzay temalı bilimkurgu beklememek lazım. Bizim toplumumuz için uzay ve uzaylılar hayalidir. Bahsettiğimiz ülkelerde insanlar öte gezegenleri bulup canlıyı bulmayı amaçlayan toplumlar yaşamakta.

Biz duygusal takılmaya devam edeceğiz.
      Hiç birimiz eğitim alırken uzay temalı bilimkurgu oluşturacak temeli almadık.
      En çok takip ede ede verileni aldık.
      Yıldızlar arasını çekmek için fizikten son yapılan araştırmalara ve olabilirliği tartışılan konulara hakim olmak gerekir, bizde o dediklerin olmaz. Siz yapacaksınız bunları.

• Umarım yaparız yeni yetişenler cahil yetişmese keşke

• Evet eleştirilerinde sonuna kadar haklısın Dizi ve müzik alanında Avrupa'ya kıyasla çok kötü bir seviyedeyiz.

1|0
    0|0
  • Evet haklısın şarkı - klip desen iğrenç saçma sapan bomboş şarkılar müzikler.
    Film - dizi desen o da aynı şekilde boş, iğrenç, saçma sapan.

Bizim yapabildiğimiz bir yemek kültürümüz var mutfağımız geniş birde konuşmak ama boş konuşmak.

1|0
    0|0
  • Grnimizde var

1|0
    0|0
  • ya sen sadece popüler kültürün sana gösterdiklerini gördüğün için bu yargılamayı yapabileceğini sanıyorsun ama cahil olduğun ortaya çıkıyor yapma ;)

1|0
    0|0
  • Senin zevkin bu diye neden koca milleti kötülüyorsun şimdi 😀 bende bunu sevmiyorum var mı itirazın

1|0
    0|0
    • Yok zaten ben kendi düşüncemi yazdım

• Avrupa ya özendiği sürece de beceremez. Taklitçilikle 1 numara olunmaz

1|0
    0|0
  • Klıpte oynamayı kabul ediyosan çekelim :D
    Şu siyahi kızın yaptıklarını yapcaksın ama

1|0
    0|0
  • bide gizliden sormuş sığır sana düşmedi türkleri eleştirmek gerzrkalı ,

1|0
    0|0
  • belli ki hiç nuri bilge ceylan filmi izlememişsin

1|0
    0|0
    • İzledim genele bakıyorum ben iyi filmler bir elin parmağını geçmez çoğunlukla hep aynı tür

• Bencede eğitimsizlik özellikle filmlerde hiç yaratıcılık özgünlük yok

• ne yazık ki. cinli korku filmi ve küfürlü komedi filmi dışında film üretemiyoruz ne yazıkki

• Aynı şekilde dizi de öyle hep aşk aşk aşk

1|0
    0|0
  • Bizde Kotalar hep aynı aşk aldatma

1|0
    0|0
  • Bilmem sen de turksun.

0|0
    0|0
  • Kimse sana zorla Yüce Türk milletinin yaptığı klipleri izletmiyor izleme

0|0
    0|0
  • hepinizi becermişiz ki çoğalmışsınız bilader

0|0
    0|0
  • senin ilacın belli şahin k yı izle müptelası olursun

0|1
    0|0
  • Bizim klipler tarla basinda cekiliyor itici geliyor e buda hirrimin basinda cekilmis ne farki var

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • bu kaset ortaya çıkmasaydı her zaman avrupaya karşı boynumuz bükük kalırdık sjsjsj

• sönmez alev ölümsüzdür)

Kızlar Ne Diyor 6

• Kimse sana zorla dinle veya oku demiyor. Yaşadığın ülkeyi kötülemek ne kadar doğru?

1|0
    0|0
    • Bende neden böyle diyorum eğitimsizlikten cehaletten falan mı

• Herkes düzgün bir mesleğim olsun derdinde sanata pek önem verilmediğinden

• Bir sebebi de bence özgüven patlaması. Özgüvenle dolular ama icraata gelince tık yok

1|0
    0|0
  • Dinleme

0|0
    0|0
  • Çok becerebiliyorsan sen klip çek. Gayet iyi yapanları da var.

0|0
    0|0
  • Müziği klibi falan geç sen. Niye yaşadığınız yere ve insanlara hiç saygın yok? Anca Türkler şöyle böyle diye sallıyosunuz?

0|0
    0|0
  • Vallahi ya eğitim mi yok gelişemedik mi neden öyle bilmiyorum ama şu yabancı dizilerle bizim diziler arasında dünyalar kadar fark var

1|0
    0|0
Yükleniyor...