Aldatmak adlı kitabı okudunuz mu?

"Bir ilişkinin üstüne üçüncü bir insanın gölgesi vurduğunda, o ilişki kararmıyor, tam aksine birden aydınlanıyor, o güne kadar görünmeyen, fark edilmeyen birçok sıyrık, çizgi, onarılmadan bırakılmış çatlak, sert ve üzücü bir ışığın altında ortaya çıkıyordu."

...

"Onunla bir kere daha buluşması, yaşadıklarını bir kaçamak olmaktan çıkaracak, kendisini bir labirent gibi içine alıp bu yaşananları bir daha kolay kolay dışına çıkılamayacak bir maceraya dönüştürecekti. Bunu hissediyordu. Kaçacaksa şimdi kaçmalıydı, daha sonra çok geç olacaktı. Böyle olacağını hissettiği, hatta bildiği halde kaçmak istemiyordu. Yaşadıklarının yarattığı heyecan ve zevk kadar, hatta belki de daha çok, bundan sonra neleri nasıl yaşayacağına dair içindeki merak, kaçmasına izin vermiyordu."

...

"Duyduğu şefkati anlıyordu, bu çok anlaşılabilir bir duyguydu, hep güçlü, sert, yaralanmaz gibi görünmeye çabalayan erkeklerin birden hayatlarının önünde tuttukları kalkanı bıraktıklarında ortaya çıkan yorgun ve mahzun yüz, bütün kadınlarda aynı acımayı ve şefkati uyandırabilirdi."

...

"Onunla konuşurken kendi zekâsına hayran olduğu gibi sevişirken de kendi bedenine hayran oluyordu. Cem'in belki de sahip olduğu en büyük güç, hatta sihir buydu, dokunduğu kadınları bir anda güzelleştirip zekileştirtyor, en azından onların böyle hissetmesini sağlıyordu."

Aldatmak - Ahmet Altan

#KitaplarKalpKırmaz

1|1
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Okumadım fakat okunacaklar listemde mevcut, en kısa zamanda okuyacağım. Onun haricinde yine Ahmet Altan'ın Kristal Denizaltı ve İçimizdeki Bir Yer adlı kitaplarını okudum, okumadıysanız tavsiye ederim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• okudum ve fark ettim ki ahmet altan sağlam intihal yapıyor. birçok görüşü ordan burdan alınan cümlelerin değiştirilmesi. okurken "alla allaaaa... ben bu cümleyi okudum..." demiştim sık sık. cümleler pek bir şık. ama bir okunmuşluk hissi. ahmet altan'ın bu aldatmak kitabının arthur hailey'in tekerlekler kitabından alındığını bile söyledi fatih altaylı. ben söz konusu kitabı okumadım ama beyfendi bence eline sarı fosforlu bir kalem alıp bolca kitap okumuş. içinden çekmiş. cümlelere makyaj yapmış. bize sunmuş.

1|1
    0|0
    • Bu konuda bir fikir sahibi değilim. Ama kimse durduk yere de eleştirilmez diye düşünüyorum.

• Okumadım 😂

0|0
    0|0
  • 2 kere okudum.. ahmet altan'ı cok severim. Dili , anlatımı , fikirleri hepsi ayrı ayrı cok güzel.

0|0
    0|0
  • Ahmet Altan okumam.

0|0
    0|0
  • Evet okudum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...