Ankara'ya ilk defa gideceğiz yardım?

Metro güzergahı haricinde bir yer bilmiyoruz bize ufak ufak gezecek yerler söyler misiniz

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ankarayı sevmeyip de ankarada yaşayan bir Biplersin gitsin mümkünse. Başka şehirde yaşayıp da ankarayı sevmeyen de zahmet edip gelmesin zira yakalarsam ben s. kerim.

36 farklı ülkede 60ın üzerinde yabancı şehir gezdim. Türkiye'nin her ilini karış karış gezdim, bu tecrübeyle söylüyorum ki Ankara eşsizdir. İstanbul, antalya ve izmirde yaşamak için defalarca fırsatlar geçti elime ama sırf ankaranın eşsiz özellikleri sebebiyle düşünmedim bile. Ankara bir ekoldür. Tarzı vardır bu şehrin. Bu şekilde tarz sahibi 2 tane şehir vardır Türkiyede; biri Ankara diğeri İzmir . dediğim gibi beğenmeyen idevilikle defolabilir, memnun oluruz

1|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum 👍🏻

En İyi Kız Görüşü

• 1|0
    0|0
    • Çoğu her yerde olan sıradan şeyler. Tarihi yerler güzel. Meclis, Cezaevi, Roma hamamı falan gezilesi evet ama çoğu yapay olan yerler var ki bunlar bütçesi müsait şehirlerde yapılıyor zaten. Eskişehir'e yapay deniz yapıldı plajıyla beraber, Atakule falan çok esprisi olan bir şey değil. Teleferik de öyle. Zaten tepeden bakıldığında birçok ev ve çatı manzarası görmek değil de yüksekte olmanın verdiği heyecan güzel olabilir sadece. Verilen yerlerin hepsini gezmeye kalksan bir ucundan bir ucuna gitmek zorunda kalırsın ki bu da geziden çok eziyete dönüşür. Yine de deniz olsa İzmir'den daha cazip olabileceğini düşündüğüm şehirdir.

Not: İzmirli değilim, orada da yaşamıyorum, sadece örnek verdim. Bilgilendirici link için de ayrıca teşekkürler.

• @jackass ben de her gün uyandığımda burada yürüyorum denizden eksik kalır yanı yok D

http://metropolimar.com.tr/data1/images/bn2.jpg

• Evin buradaysa sana zaten laf yok, saygılar Zeynep arkadaşım :D

Erkekler Ne Diyor 10

• Anıtkabir, atakule, istiklal marşı kapanış.

1|2
    0|0
  • Cok gezecek bir yeri yok goksu parki anitkabir eymir golu vs haricinde cok bisey yapamazsiniz alisveris yapacaksaniz kizilaya gidin.

0|0
    0|0
    • Sana Van'a bir uçak bileti alayım en iyisi

• @Zeyneppps tamam sen al ben gitmezsem ks yi terk edecem hadi bakalim

• ankarada gezılcek yer olarak uc yer saybılıryorsanız ya ankarayı bılmıyorsunuz ya da sıze Ankara dıye bayburt u gezdırdıler

2|0
    0|0
  • Zor şehir. Gez kafana göre bence.

1|0
    0|0
  • Bahçeli ya da Tunalı ya çıkabilirsiniz, ulusta hamamönü denilen turistik bir yer var
    Anıtkabir falan klasik zaten atakule
    Onun dısında birde Kızılay işte pek başka bir şey yok
    Beypazarı bir de

0|0
    0|0
  • kızılay genclık parkı

0|0
    0|0
  • Tunalıya, seğmenler parkına, Ankara kalesine gidin gerisi çöp zaten.

0|0
    0|0
    • EE o zaman biliyormuş gibi yorum yapma gezmeden

• @Zeyneppps Peki Ankara'yı çok iyi biliyorum zaten orada yaşıyorum desem? :D Ankaralıyım Ankara'yı çok iyi bilirim ancak Onedio'da gösterilen yerlerin çoğuna gitmemesi bence en mantıklı şey olacaktır çünkü gereksiz. Kaleye giderken zaten etnografya ve anadolu medeniyetlerine ve hacı bayramveli dibinde olduğu için gidecektir. Müzeler her yerde çarşaf çarşaf asılı. Dolayısıyla Ulus'a gittiği için az biraz ilgisini çekiyorsa Cumhuriyet tarihi Meclislere Anıtkabire vs gidecektir. Ama gençlik parkı harikalar diyarı denen o salak mekan, estergon kalesi, gençlik parkı ve Kocatepe camii çok ama çok gereksiz onun yerine git tunalıda kuğulu parka otur yeter.

• Kaç gün gezecek siniz

0|0
    0|0
  • Anıtkabir

0|0
    0|0
  • angaranın bağlarını gez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Metro güzergahları gayet güzel

1|0
    0|0
  • ufak ufak gezecek yerler olarak Eymir, Ankara kalesi, Anıtkabir, Seğmenler parkı, Bahçeli, Tunalı

1|0
    0|0
  • harika bir şehir kızılay falan

0|0
    0|0
Yükleniyor...