Beyin Fırtınası yapalım edebiyat üzerine :) (soru işareti -_-) ?

Merhaba arkadaşlar.
Face de şu söze denk geldim ve irdeliyorum. "Seni kurtaracak meleğin güleryüzlü olacağını sana kim söyledi."
Evet benim irdelediklerim ise söze bağlı olarak!!!
Kurtarılmış olmak nasıl hissettirir? / Melek tasvirimiz nasıldır?/ Ve bizi beklentiye sokan nedir?
Melek her zaman iyilik mi yapar?
:)

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Melek bildiğimiz anlamda kullanılmamış. Mesela polisten kaçan hırsıza yardım eden başka bir suçlu şu sözle karşılaşabilir, abi valla iyilik meleğim gibisin Allah senden razı olsun. Melek iyiliği tasvir ettiği için bu anlamda kullanılmış olunabilir. Mesela şu an boşlukta gibi hissediyorum, belki birisi çıkar ve beni kendime getirir. Bilemezsin belkide adam öldürme konusunda yetenekliyim ama farkında değilim çıkar bir psikopat manyak öğretir bize bir kaç taktik adam öldürürüz hayata öyle bağlanırız. Bu adamda benim meleğimdir ama masum masum güleceğini zannetmem. Gibi gibi gibi gibi örneklerle çoğaltılabilir.

1|0
    0|0
    • Evet haklısın... Okuyorum okuyorum, rahatsız eden bir şey var sözde ama anlayamamıştım.

• Evet bundan bahsetmeni istemiştim. Yorumların çok açıklayıcı oldu, teşekkür ederim... :)

• Rİca ederim güzel sorun için de ben teşekkür ederim iyi günler

Erkekler Ne Diyor 6

• Melek Din'i açıdan hariç tüm yaradılış hikayelerinde iyilik Nur'dan yaratılan ve sadece iyilik yapan bir varlık olarak anlatılır. Din'i açıdan bakarsak eğer Sadece ALLAH'ın emirlerini sorgusuz yerine getirmek için yaratılan cinsiyeti olmayan, nurdan yaratılan ve çeşitli görevleri olan Nurani varlıklardır.

Bu yazdığın sözde zor durumdan kurtaracak kişinin ( kurtardığı için melek sıfatı uygun görülmüş) beklemediğin ya da o aklında oluşturduğun görselde biri olmayabileceğini anlatmış.
    Her ne kadar pek anlam yüklü bir söz olmasada :)
    Bizi beklentiye sokan ise aslında ihtiyacımız olmadan ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz durumların gerçekleşme isteğidir sadece.

1|0
    0|0
  • Beyin error verdi

1|0
    0|0
  • Azrail'de bir melek

1|0
    0|0
    • Azrailin yaptığı bir kurtarıcılık mı peki?

• Ahiretinden emin olan için kurtuluş olabilir.. Tabi birde sürekli bunalım takılan tipler için ama onlar genelde ölmeyi Arzu ederken hiç ölmemeyi dilerler

• Öncelikle meleklerin "kurtarma" gibi bir görevleri yoktur. Tek kurtarıcı yaratandır. En azından semavi dinlerde bu böyledir.

Melek tasvirleri doğal olarak öğretilmiş gerçekliklerimizden "din dersleri, ortam konuşmaları, tv vs" dolayı temiz yüzlü, oldukça güzel kanatlı vs bir şey bekliyoruz.

Bizi kurtarılma beklentisine sokan durum, tam olarak yaptığımız kötülüklerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Son olarak; Azrail, şeytan vs. bunların pekte iyilik yaptıkları söylenemez.

0|0
    0|0
  • Beyin fırtınası yapacak baska konu bulamadınmı...

0|0
    0|0
  • Bu melek kötü de olabilir iyi de olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Melegin guler yuzu? Seytanda bir melektir. Herkesin yüzü farklıdır. Bazen birini görürüz ve aslında olana kör oluruz. Iyilik yapıldıgını sanıp o kisiye kanarken en dibe cekiliriz. Ama bunu farketmedigimiz icin o bizim melegimizdir 😊

1|0
    0|0
  • Kimse tarafından kurtarılmak istemiyorum, ben kendimin kurtarıcısıyım.

1|0
    0|0
    • Söze dair yorumlanırınızı merak ediyorum oysaki.. Teşekkür ederim.

• Soru ve sözler üzerinden konuştum zaten. Amacım da bilinç seviyeni ölçmek değildi, anlamış olmanız lazım derken de sen de anlamaya baskı yapmış oldun bana laf ederken aynı davranışta kendin bulundun. İyi günler.

• Senin yolundan sana cevap verdiğim için "Nasıl hissettirdiğini anlaman" için senin tarzında cevap verdim. İyi günler elbette. :)

• Azrail de bir melek 😊

1|0
    0|0
    • Evet düşünemediğim bir ayrıntı. :D Onu düşününce işin rengi değişiyor. -_-

Yükleniyor...