Klasik Seven Yok Mu Sitede? (Detay)?

Gün icinde farklı kategorilerdeki cok sık sorulan sorulara rastlar olduk artık kitap onerisi yorum paylasımı azaldı sitede
Dostoyevski, Tolstoy, Çehov, Hugo, Gorki...
Kesinlikle çok başarılilar insan belli bir yaştan sonra farklı arayışlar içine giriyor ve bu yazarlar kesinlikle sizi yansitan ve hayattan muhteşem tespitler yapan romanlara sahipler.
Klasiklerden onereceginiz kitaplara açığım ve ayni sekilde bazi kitaplarin film uyarlamasi oluyor okuyup filmle karsilastirmak cok keyifli oluyor benim icin.
Kitaplari ve film uyarlamalarini da paylasabilirsiniz

1|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kullanıcı adıma bak anlarsın. :) Dostoyevski den 4 kitap okudum, ikisini de beğendim. Gorki den Ana vazgeçilmezimdir. Tolstoy dan İnsan Ne İle Yaşar la bir başlangıç yapmıştım. Sonra Kreutzer Sonat ile tavana çıktı. Hacı Murat ı beğenmedim. Anna Karenina yı okuyacağım. Flaubert ten Madam Bovary gayet iyiydi. Emile Zola Emek okudum. Nana ve Meyhane yi okuyacağım. John Steinbeck iyidir. Goethe ve Jack London iyidir. Hatta Martin Eden ve Bitmeyen Kavga beni yerle yeksan eti. Demir Ökçe'nin hakkını vermek gerek. :) :) Tam bir Zweig manyağıyım desem yeridir. :) Nikos Kazancakis ten Zorba okunmalı. Çok şey kaybetmişsindir okumadıysan... :) Okunacak yığınla kitap var yahu! :) Yetişemiyoruz vallahi. :)

0|0
    0|0
    • Zorba yi ekleyeyim listeme o zaman beyaz geceler benim ilk dostoyevski romanimdi okuyup beni uzen dusunmeme yol acan bir kitapti Nastenka ya ne kadar sinirlendigimi simdi bile net hatirliyorum
      Haci murat i duydum ama okumadim, Ana gercekten iyiydi, Emile Zola da Nana yi okudum onerebilirim , Zweig den bilinmeyen bir kadinin mektubu hatta bir kadinin ruh halini cok basarili yansittigini dusunmustum
      Onerdiginiz kitaplar icin ayrica tesekkurler ve Tolstoy un "Dirilis"ini okumadiysaniz mutlaka okuyun

• O sekilde asik olan bu sekilde bagli olan kadinlarin olduguna inaniyorum ben.
      Bazi seyleri soylemek isterdim ama kotu niyetle degil sadece dusuncelerimi belirtmek icin yine de bunu soylemek dogru olmaz her ne kadar ironik olsa da saygi duyarim elbette neyse
      Her fikirden beslenmesi gerekiyor insanin bunu benimsedim demek yetmiyor benimde okumam gereken bircok kitap var.
      Ve ayrica evezelik degildi romanlara yonelik sohbetleri daima sevmisimdir.
      Onerdiginiz kitaba bakarim tesekkur ederim

• Teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• haklısın kitap ve esasen kültürel konulara ilgi az ne yazık ki buna zaman zaman ben de dahil.
    soruna gelince rus yazarları gerçekten herbiri ayrı birer dev ayrıca puşkin ve gogol'u da ilave etmeli..
    ayrıca gabriel marcuez'in kolera günlerinde aşk adlı eseri filme de uyarlanmış.
    bunun dışında bizim edebiyatımızdan reşat nuri güntekin'in değirmen filmi, çalıkuşu dizisi ama 80 lerde ki harikadır.
    bunun yanısıra tarık buğra'nın küçük ağa da unutulmamalı..
    edebiyatlı günler...:)

0|0
    0|0
  • Gustave Flaubert - Madam Bovary

Özellikle kadınlar mutlaka okumalı diyorum. 1800 lü yıllarda (yada 1900lerin başı da olabilir) Fransada kadınların gördüğü muamele çok şaşırtacak sizi

1|0
    0|0
  • gabriel garcia marquez okudunmu? yuzyillik yalnizlik ile basla.
    ursula le guin-mulksuzler
    kafka?
    ahmet hamdi okudun mu?

0|0
    0|0
    • Kafka dan donusum ve davayi okumustum, marquez den kirmizi pazartesi (cok begenmistim) mulksuzleri duydum ama okuyamadim okucnacklar listemdedir, Ahmet hamdi den de lisede hocamin tavsiyesiyle saatleri ayarlama ensititusunu okumustum

• Merak ediyorum kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandın? Ayrıca günde kaç saat kitap okumaya ayırıyorsun? Bu sorularımı yanıtlarsan memnun kalırım ben çok denedim okumayı ama sıkıcı geliyor.

0|0
    0|0
  • seviye çok yükseldi. ayak uyduramıyorum sjsj

0|0
    0|0
  • Klasik severim.

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi serisi harika , enderin oyunu inanılmaz bunları bir dene klasik değil ama kendi dünyaları olan kitaplar

0|0
    0|0
  • Hiç sevmem hiç anlamam hiç dinlemem cahalım ben cahal :)

0|0
    0|0
  • sevmem

0|0
    0|0
  • heidi kitabı eşliğinde müslüm dinlemeye bayılırım

0|0
    0|0
  • Çok kitap okumam. Sevmem. Saçma bulurum hatta... Ama suç ve ceza mükemmel ötesi bir kitaptı.

0|0
    0|0
  • Erol Mütercimler fikrimizin rehberi atatürk

0|0
    0|0
  • Çehov'un oyunları çok iyidir. okumak istersen.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...