Genel Kültür nasıl geliştirilir?

Derste mesela bir konu açıldı mı arkadaşlarım hemen o konu hakkinda hocayla konusup goruslerini dile getirebiliyorlar ama benim genel kulturum cok az. Bunu gelistirmem icin ne yapmam lazim bu konuda kendimi cok elestiriyorum. Hangi kitaplari onerirsiniz? Genel kulturumu baska nasil gelistirebilirim?

1|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• genel kültür ansiklopedisi vardı ben onu okumuştum küçükken. vikipedi oku falan. işe yarar bunlar kısa vadede. kendini geliştir ama eksiklerini en iyi sen bilirsin, oralara yönel. diziler hakkında falan konuşmasan da olur. ama bir yaşar kemal konuşulurken ince memedi okumuş ol mesela, klasikleri affetme :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Okuyarak gezerek izleyerek en önemisi ilgi duyarak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• tarih çalışsan baya bir artar genel kültürün

1|0
    0|0
  • Bilmece çözmeye başla

1|0
    0|0
  • gezerek okuyarak düşünerek az konuşarak

1|0
    0|0
  • Oncelıkle gelısmek lazım, kitap oku. Herhangi bir kitap saçma saçma kitaplar hariç. Genel kültür içinde; tarihimizi araştır, Türk kültürünü ezberle baştan sona, türklerle ilgili kitaplar oku. Turkıyenın en meşhur şehirlerının ozellıklerını ve orda meşhur olan şeyleri ogren, vikipedia oku. Şairlerimizi araştır, çok bılındık şiirlerden bikaç tane öğren. Kısacası Türklerle ilgili herşeye ufaktan göz at.

0|0
    0|0
  • Adı üstünde genel kültür konuları ile ilgili kitaplar oku ve bolca gazete dergi oku

0|0
    0|0
  • Belgesel izlee

0|0
    0|0
  • Sürekli okuyarak, haberleri izleyerek gündemi takip ederek vs vs

0|0
    0|0
  • Cok okuyup araştırmakla olur

0|0
    0|0
  • Evvela insanda merak olması lazım merak varsa araştırırsın :)

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak kazanilacak bisey degil.
    Ne okuyosun ogrenci misin

0|0
    0|0
  • Oku izle yaşa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Oku çok çok

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak

0|0
    0|0
  • Kitap ve gazete oku, dergi oku kısacası ne bulursan oku. Haber izle ve güncel sitelerden ülke ve dünya gündemini takip et. Bilgi yarışmaları izleyip, bulmaca çözebilirsin. Merak ettiğin konuları araştırmalısın. Ama amacın diğerleriyle kapışmak olmamalı öğrenmek istediğin için okumalısın. Aklıma gelenler bunlar, unutma hayat en çok yaşayarak öğrenilir.

0|0
    0|0
  • Genel kültür ne kadar çok film izlediğinle ne kadar çok kitap okuduğunla ne kadar çok dergi karıştırdığınla ve haberleri takip ettiğinle ilgili. Bunları yaparsan onlar konuşurken susmak zorunda kalmazsın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...