AB neden kokoreçi yasaklamış olabilir?

ne var ki Allah aşkına sağlığa zararlı bir durum söz konusu ise bizde neden kimseye birşey olmuyor

0|0
27|41

En İyi Erkek Görüşü

• Kokoreç yasakmıymış. Domuz bağırsağını salata niyetine yedikleri bir ülkede hemde ..

İyi de belgeselde izledim Amerikalılar Domuzun hiçbir şeyini atmıyor istisnasız ne varsa yiyor. Ya Nat Geo ya da Discovery de izledim hatırlamıyorum ama her şeyi için ayrı mekanları var.

Birde domuz bağırsağını nasıl temizlediklerini (temizleyemediklerini gördüm) . Bildiğin suyun altına tuttular sonra basınçlı tencerede kaynattılar. Herifin yediği şeylerde siyah siyah dışkı parçaları vardı yahu öyggg. Onla bunu yasaklayacak son adamlar ..

Hah ! Kokoreç bağımlısı olmuşlardır ya da temizleyemiyorlardır kesin ondan bu yasaklar hep çekememezlikten domuz piyasasını alt üst etmiştir memleketimin kokoreçi peeeh ! <33 ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Bagirsakta bulunan, ve pisirme sirasinda bile tamamen yok olmayan E.coli bakterilerden kaynaklaniyordu. Bunlar gida zehirlenmlereine neden oluyor, fazla alindigi zaman ve tedavi edilmedigi zaman böbrek yetmezligine ve hatta ölüme neden olabilir. Bence bu yüzden yasaklanmistir.

not: bir gida mühendisi :D

0|0
    0|0
    • ABD zaten garip bir ülke, avrupada herkesin tükettigi peynirler de ABD"de yasak mesela...anlamak zor :D

• Ben sevmem yemem ama yasaklara karşıyım isteyen yesin istemeyen yemesin.

0|5
    0|0
    • Aynen katılıyorum, survivor adasına düşüp sürekli kaybeden takımdan olmazsam ağzıma sürmem ama özgürlük olmalı.

• çok zekice haklısın

• Domuz yiyolar kokoreç yasak ABe iyce şaşırmış bunlar beya :D

0|2
    0|0
  • Domuz eti gibi dışkısını yiyen bir hayvanı yemek kültürünüzün bir parçası yapmışken, kokoreçin nesini yasaklıyosunuz? diye sormak istiyorum.

0|2
    0|0
    • Eminim onlarda bizi umursasaydı kokoreç yiyip neden domuz eti yemediğimiz sorarlardı.

• Ama bizde dinen haram, diğeri hijyenik değil.

• nedeni saglikla ilgili olsaydi at eti, esek eti yedirmezdiler ;)

0|2
    0|0
  • Saçma sapan bir yasak, adamlar çok temiz ya (!) bağırsak yiyemiyorlar anasını satim.

Ben yemeye devam ediciimm..

0|2
    0|0
  • O kokorecin basinda duran adamlar ölüyor nasil zararsiz. Temizligine onem verilmiyordur bizdede var ozen gostermeyen zaten heryerde yenmez. Ordada ard arda pis bir durumla karsilastiysa adam yasaklar

0|1
    0|1
  • Allahaşkına kendileri domuz yiyorlar şimdi de İngiltere at etiyle hamburger satışlarına başladı. Ama bizim kokoreçimiz sağlıksızmış da şuymuş da buymuşda bik bik bik..

0|0
    0|0
  • ilginççç. acaba nedenn belkide baska şeylerde kullanıyolardır bagırsakları bitmesin diye yasaklamıslardır:)

0|1
    0|0
  • Kıskanmışlardır..Mis gibi valla yenmez mi :))

0|1
    0|0
  • ağızlarının tadını bilmiyorlar

0|1
    0|0
  • Onların kokoreç yapışlarıyla bizim ki aynı mı acaba hiç düşündün mü ? :) Ne tür pislik yapıyorlardır Allah bilir :) Ayrıca kokoreci yasaklasalar ne yazar , adamlar böcek yiyiyor çiğ çiğ...

1|1
    0|2
  • kokoreç değilde sokakta yapılması ve satılması yasaklandı diye biliyorum?

Neden olabilir? hımm ...

büyük ihtimalle komiteden biri turist olarak gezerkene Sultanahmet de biri buna kokoreç yedirmiştir. :) o kokoreçin içinden de b..k çıkmıştır :P

0|0
    0|0
  • vardır bir bildikleri demekki orada temiz yapmıyorlaR

0|1
    0|0
  • Bok bulsak onu da yicez.

2|2
    0|4
  • hayvanin o kadar yenilecek yeri varken neden bagirsagini yiyorlar ki anlamiyorum :)

0|0
    0|0
  • Mc D. Burger neden yasak değil o zaman. Öğ.

1|0
    0|0
  • herhalde türklere benzemek istemiyorlar :P

0|0
    0|0
  • Kokereç yemeyi yaygınlaştıralım.Mc ve Burgerdan daha sağlıklı olduğu kesin ama.

0|0
    0|0
  • türevleride yasaklanmalı

0|0
    0|0
  • Ne bulsak yiyoruz bizde bağırsak mide ora bura şura :D

0|0
    0|1
  • Ağızlarının tadını bilmiyorlar

0|0
    0|0
  • Sakatat bölgesi olduğu içindir..

0|0
    0|0
  • türkiyede çok sevildiği için yasaklanmıştır hep bize karşılar ya

0|0
    0|0
  • Birden bire olacak diye bir sey yok zamanini geldiginde anlarsin ne bok yedigini

0|2
    0|1
  • bizde yasak değil değil mi :OOO

0|0
    0|2
  • Herşeyi de sorgulamayın canım bırakın ne istiyorlarsa yapsınlar.Müslümanlar neden domuz eti yemiyor diyorlar mı onlar?

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 40

• AB'nin kokoreci yasakladığı yok. Sadece ne şekilde ve nerede satılabileceğine, nasıl hazırlanabileceğine dair kısıtlamalar var. Adamların sağlık ve hijyen konusundaki tavrı çok net. Sokakta, kimler tarafından ve nasıl hazırlandığı bilinmeyen yiyeceğin satışını yasaklıyorlar. Yoksa AB'nin "şunu yiyin ama şunu yiyemezsiniz" gibi bir şey demeye hakkı yok, olamaz da.

0|0
    0|0
  • Hristiyanlara kokoreç cevaz olmadığından temizlik öne sürülen aslıdna dini olarak koyuan bir yasaktır. Bende sevmem fakat kimsenin bana o yasak bu yasak demesine sinir olurum sen kimsin lan benim ne yiyip yiyemeyeceğime karar veriyorsun bre köpek ! brıak onu mdyeyede yasak var

0|0
    0|0
  • Sadece kokoreç değil yalnız söyle bakmak lazım... Su anda biliyosunuz sucuk sosis salam gibi ürünlerdede karışık et (tavuk, hindi, dana eti) karıstırıp bunları üretmek yasaklandı... Ne yediğimizi bilmiyorduk... Bu da AB standartlarıdır... Kokoreçte aynı şekilde... Sağlığa zararlı... Cok iyi temizlenmesi gerekiyor sizde takdir edersiniz bunu... Yenmemesi gerekiyor sağlıklı yaşam için ama bende cok seviyorum :))

0|0
    0|0
  • sağlıktan ziyade amaç farklıdır. dünyada bence hak ettiği yerde olmayan bir kaç yiyecek türünden biri.. döner de, kokoreç de hamburgerden iyidir :) ama 14 yaşımdan beri ne kokoreç yedim, ne de midye. kılım belki bilmiyorum ama midem kaldırmıyor. kimseye güven olmaz.. temiz bir yerden yemek lazım.

0|0
    0|0
  • Kırk dereden su getirip bahane uyduruyorlar işte. Sanki fast food çok yararlı da bu kalmış geriye bir tek. AB'nin saçmalıkları.

0|0
    0|0
  • valla İzmir de arkadaşıla geziyordum çok acıkmıştık köşede ünlü bir kokoreçci var dediler gidelim dedi gittik ben hiç yemedim dedim sonra bak ye gerçekten tadı güzel adam temiz yapıyor herkes güvenerek yer dedi sonra çek bir acılı dedim öyle bir yedim ki 1 tane daha yedim :)

Ama allah var adam temiz yapmış.zaten herkes oraya gelip yiyordu.

0|0
    0|0
  • Yasakların ...

Tek yol Kokoreç!

0|0
    0|0
  • Bence sadece değerlerimiz yok edecekler.Bunun kokoreçle alakası yok.Bize ait tüm değerleri silecekler...

0|0
    0|0
  • Hijyen sorunundan olabilir.

0|0
    0|0
  • Ağzıma almam diyorlar,alınca da löplöp yiyorlar :(

0|0
    0|0
  • lisedeyken part time çalıştıgım kokoreç dukkanına çingeneler sağdan soldan topladıkları bağırsakları satıyodular. çöpten möptn toplayıp gelıyodular. hele kurban bayramlarında... daha önce çalışmış biri olarak diyorum sakın yemeyın. temz falan değiller

0|0
    0|0
  • Madem ki sağlığa zararlı kokereç onlarda kendi boku dahil her şeyi yiyebilen bir hayvanı yemeyi bıraksınlar

0|0
    0|0
  • avrupa birligi ulkelerinde, restorantlardaki tuzluklarin tek delikli oldugunu biliyor muydunuz?

0|1
    0|0
  • At etindeki tadı kokoreçten alamamışlardır da ondan :D Tüh ya adamların bir damak zevki vardı o da şimdi gitti, at eti olmadan ne yapacaklar :)

0|0
    0|0
  • Açıkçası ben sakatat türevi şeyleri yemem ama yiyen varsa da yesin kendi damak zevki yasakların olması ilginç.

0|1
    0|0
  • onların kendilerine zararı var ama kendi kendilerine

0|0
    0|0
  • içinde eskiden ne gezdiğini bildiği için

0|1
    0|0
  • AB' nin bırak AB yi ya şimdi onlar bizim kokoreçe kafa yoracak halde değiller :) kendi dertlerine düştüler kralı gelsin vazgeçiremez Türk halkını koko keyfinden ;)

0|0
    0|0
  • domuz yiyorlarda kokoreçmi zararlı olcak... onlar kokoreçin tadını bilse bağımlısı olurlr :)) nasılda canım çekti şimdi bol acılı turşu ayran ohhhhhhhh

0|0
    0|0
  • sen yurt dışında mumbar diye bir yemeği bilen var mı sor bakalım :D

0|0
    0|0
  • ya onlara kalsan Türk ' lerin yaptığı her şeyi yasaklayacaklar,

en çok satılan fast food ürünü dönerdir ona bile saçma sapan şeyler yapıp milletin damak tadını bozup yememeleri için uğraşıyorlar...

0|0
    0|0
  • doğru yapılırsa neden sağlıksız olsun. hem bok pis birşey değildir yediklerimizin posasıdır içeride kapalı kaldığı için kokar. hastalıksız bir canlının dışkısı temizdir ama asla o gözle bakamazsın tabi :D

0|0
    0|0
  • Onlar damak tadını bilmiyor..

Kendileri çamurda,pislikte gezinen hatta kendi bokunu bile yiyen pis domuz etine alıştıkları için bizim kokoreç onlara fazla geliyor

0|0
    0|0
  • sağlıkla alakalı ise bokla beslenen domuzu neden yediklerini sormak lazım :D

0|0
    0|0
  • kokoreç vazgeçilmez...

0|0
    0|0
  • Çünkü ağızlarının tadını bilmiyorlar.

0|0
    0|0
  • iyi temizlenmesi şart gerisi hikaye

0|0
    0|0
  • Kendi Burgerlerine rakip olacak her şeye karşılar. Bir ara da döneri kötülemeye çalıştılar !

0|0
    0|0
  • Iskembe kellepaca falanda yasaklasınlar:

0|1
    0|0
  • tadına baksalar devlet eliyle satarlar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10
Yükleniyor...