Trabzon a gidiyorum. Dönüşte oraya özgü bişiler almak istiyorum neler olabilir yiyecek vs?

Trabzon'a geziye gidiyorum Trabzon'a özgü şeyler nelerdir arkadaşlar Trabzon'dan ne alınır?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle uyarayım siz siz olun sakın ha Trabzon'da hamsiye balık demeyin :) Hamsi hamsidir :) Bu arada Vakfıkebir ekmeği ve hamsiköy sütlacı alabilirsiniz. Ben sevmiyorum ama eğer isterseniz mıhlama için özel peynir de alabilirsiniz. Hediyelik bir şey isterseniz de keşan alabilirsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Sürmene bicagi al

2|0
    0|0
  • Kemençe, hediyelik eşyalar, has köy tereyağı ve vakfikebir'den ekmek.

En önemlisi oradan alacagin haz ve tekrar tekrar gitme isteği olacak emin olabilirsin ☺

1|0
    0|0
    • Kesinlikle Zaten Karadeniz e dağlarına hastayım bir doğulu olarak orayı çok seviyorum

• Çok doğru bir tercih yapmissin, şimdiden iyi gezmeler ve iyi eğlenceler dileklerimle.
      İliklerine kadar dinlendiğini hissetmen dileğim ile.

Tulum sesi duyarsan da benden selam söyle 😌😌😌

• Tamam çok teşekkürler :)

• keşan. sürmene bıçağı. orak. kerenti. çay bıçağı. taara. yağmurluk. yağ lambası. kuzini. yorgan.

ve en iyisi.. silah.

1|0
    0|0
  • Yöresel şal, mısır ekmeği, kemençe, sürmene çakısı

1|0
    0|0
    • Mısır ekmeği mi Vakfıkebir ekmeğimi

• Hamsi tava al

1|0
    0|0
  • Hamsi şeklinde balık kalemler var.
    Yalnız uyarayım şimdiden, ürünün fiyatını sorarken "Bu balıklar ne kadar?" diye sorma.
    Dayak bile yiyebilirsin.
    Hamsi'ye balık dedim diye az kalsın dayak yiyordum. Bu konuda çok hassaslar.

1|0
    0|0
  • Vakfıkebir ekmeği :)

2|0
    0|0
  • Portakal mesela sonra porseleni

1|0
    0|0
  • akcabat köfte

2|0
    0|0
  • oyulmuş sürmela manastırı falan al.

1|0
    0|0
  • keşan, gügüm hediyelik çay vs

1|0
    0|0
  • trabzon peyniri

1|0
    0|0
  • hahaa trabzonda ne işin var senin alırsan vakfıkebir ekmeği alırsın buraya özgü :D sütlacı var maçka sütlacı

0|0
    0|0
    • trabzon berbat bir yer gideceksen uzungöle gidersin ben senin yerinde olsam karadeniz sadece samsun ve artvine giderim artvinde yeşilliğe doyarsın şehir olarakta samsuna gerçi senin kararın bir trabzonlu olarak görüşüm bu

• Artvine gitmeni öneririm iyi kamplar simdiden :)

• Çok teşekkürler :)

• Hamsi al 😂

0|0
    0|0
  • Bekarsan Trabzon yakışıklısı al zıpkın gibi dürüst temşz ohh mis

0|0
    0|0
  • peynirleri var meşhur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• allam. tereyağı. kuymak için kolot peyniri. mısır unu. vakfıkebir ekmeği... bir de böyle bir örtüleri var. kırmızılı falan. ondan.

1|0
    0|0
  • Tereyağı ( özellikle yılın bu döneminde ilaçlık alıyor bizimkiler ) , tel peyniri meşhur bir yerinin de neresi aklımda değil.
    Trabzon peştamalı var masa örtüsü falan olarak da dekoratif oluyor hatıra olarak.

Aklıma gelenler bunlar.

1|0
    0|0
  • Magnet al hiç düşünme al gitsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...