Soykırım hakkinda ne biliyorsunuz?

Ben ermeni soykırımi hakkinda arastirma yapiyorum en ilgili oldugum konulardan biri bilgisi olanlar paylsirsaniz sevinirim.

• Evet, vardi
    26% (9)20% (10)22% (19)Oy Ver
  • Hayir, asla olmadi
    74% (26)80% (40)78% (66)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|2
9|29

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi yaptıkları soy kırımı hiç görmediler ermeniler zamanında savaş zamanın da türk hamile kadınlarının karınlarını delerek çıkardıkları zamanları anlatan binlerce kanıt var görsel var bir kısım insanin donarak ölmesini soy kırım sayıyorlar onların yaptıkları İrispi çocukluğunun hesabı neden sorulmuyor türkler soykırım yaptı diyorlar sadece ermeniler ve araplar en sevmediğim iki milliyet...
    Soy kırım yoktur türklerden soy kırımı kabul edenler ahlaksızdır milliyetsizdir karaktersizdir... Türk olarak görmüyorum onları...

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı Devleti Çanakkale, Kafkasya, Orta Doğu'da düşmanlarla savaşırken Ermeniler, Rumlar ve azınlıklar Ruslarla işbirliği yaparak şehirleri köyleri savaş alanına çevirdiler. İntikam Alayı adı altında Rusların desteğiyle bir topluluk oluşturup Doğu Anadolu'nun işgalinde Ruslara yancılık yaptılar. Bu sayede Trabzon ve Erzurum içlerine kadar girebildiler. Bunu gören İttihak ve Terakki Cemiyeti 1915'te Tehcir yani zorunlu göç yasası çıkardı. Yasanın içeriğinde savaş zamanında vatana ihanet edenler göç ettirilebileceklerdi. Doğu Anadoludaki Ermenileri Suriye'ye göç ettirdiler. Şartların ağır olması nedeniyle birçok Ermeni hayatını kaybetti. Bu durumu da soykırım olarak adlandırdılar. Vatan hainliği yapanlara müstehaktır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bizim ermenilere soy kırım yaptığımızı düşünmek güneşin sıcak değil aslında soğuk olduğunu düşünmek kadar salakça bir şey. Tarihimizde yoktur bir soyu kırıp geçirmek. Fıtratımıza kültürümüze tamamen aykırıdır. Ayrıca zamanın cumhur başkanı büyük bir kararlılıkla Ermeni diyasporasına seslenip buyrun karşılıklı arşivlerimizi açalım ak koyun kara koyun ortaya çıksın dediginde karşı taraftan ses çıkmıyordu sadece cır cır böcekleri ötüyordu. ;Hep de böyle olmuştur.

1|0
    0|0
  • Onları göç ettirdiğimiz doğrudur. Soykırım derecesinde katlettiğimiz değildir. Fİye kalmış aklımda :)

1|0
    0|0
  • ben 4 sene siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okudum. şimdi bu sorunun bu iki cevabı çok ters. orada ölümler oldu bunu kimse inkar edemez ama bu olay karşılıklı oldu. insanlar sadece 1915'e takılıyorlar ama bu olayın kökleri abdülhamid'e kadar gider. hatta avrupalılar öldürdüğü ermeniler yüzünden kendisine kızıl sultan der.
    şimdi bu açıdan baktığın zaman ermenilerin de öldürdüğü çok fazla türk var. diğer soykırımlar gibi devlet tarafından planlanan bir şey değil. sadece göç ettirilirken artık korumasız kalan ermeniler çok fazla zarar görüyor.
    bir de şu açıdan bak. 1867 yıllarında ruslar çerkesleri göç ettiriyor ve orada da çok fazlası ölüyor. dünyada bunu soykırım olarak kabul eden bir gürcistan var, oda arası bozuk olduğu için. neden kabul edilmiyor? çünkü rusya güçlü bir devlet. kimsenin onu karşısına almak gibi bir niyeti yok.
    buradan da çıkaracağın sonuç tarih okuması samimiyetsizdir. kimin lobisi ve gücü sağlamsa tarih öyle şekillenir. benim söyleyeceklerim bu kadar.

1|0
    0|0
  • onları korumak için ne gerekiyosa yaptığımız halde soykırım denmesi adiliktir pisliktir. Ermeniler bir çok yerde Türklere vefa borçludur onların haklarını savunduğumuz günler oldu ama bu insanlığın çeğreğini göremediğimiz gibi adilik yapmakta sınırları olmadığını da görmüş olduk..

1|0
    0|0
    • Biz hep diyoruz açın devlet arşivlerini 2 devlette açsın araştırılsın tarafsız kişilerce hadi yapın diyoruz yoook diyolar

• ben ardahanlıyım canlı yaşayanlardan dinledim yapılanları ermeni halkı yardım severmiş ancak idareciler ve askeri yetkililer camilere doldurup yakmışlr canlı canlı insanları

1|0
    0|0
  • Türkler (Yani biz)

Asla hiçbir kimseye soykırım yapmadık yapmayızda bizim törelerimize aykırı

Böyle töresi olan Türk nasıl soykırım yaptığına inanabilirler

http://slaytyerim.com/upload/07c60812e5.jpg

1|0
    0|0
  • Vardı diyen Türk değildir aşşağılık ermeni döllerinden dır

3|0
    0|0
  • olmadı öyle bir şey.

1|0
    0|0
  • Biz turk milletiyiz ne soykirimi soykirm cumlesi ile turk milletini ayni cumle icinde kullanmk bile yanlis saygisizlk sayarim bu millete atalarimiza

1|1
    0|0
    • Sadece merak ettigim bir konu bu yuzden sordum ben de sevmem onlari

• Ermini sorkirimi yaptigimizi idda edenlerin amaci turkiyeyi karalamak ileride tazminat odemeye mahkum etmek oyle buyuk bir tazminatki ode imkani olmayan derecede ode olmayincada toprak talep edip kurdistan kurmak o topraklarda nerde terore destek olan devletler hsp kabul ediyor bizim millette bazilarida kabul ediyor bu nasil bir insanlik turkluk turkiyeciliktr anlamiyorum

• Soykırım vardı olarak işaretleyenler ya ermeni pıcı ya da terorist pıcıdır kesin.

1|0
    0|0
  • Biz çanakkale de dahi vatanımızı almaya gelenlerin askerleri esir düştüğü zaman elimize, onlara misafirmiş gibi davranmış bir milletiz. Araştıracak bir şey yok!
    Bizi dünyaya kötü göstermeye çalışanlardan başka şey değil.

1|0
    0|0
    • Ben bu konuda sizden yanayim ermeniler bencil bir millet

• Biz tüm arşivlerimizi açmışız, gelin bakın demişiz. Bakmaya yüzleri yok, laf atıp onaylıyorlar kendi aralarında. Bunun yanında kanıtları da yok!
      😏Shh... İnsan sinirleniyor ama 😊

• Asla olmadı

1|0
    0|0
  • @gölgekızı abla gel gel senin branşından soru dedesi nazi kamplarında pastaların içine Yahudi rendelemiş kanım dondu

1|0
    0|0
  • 600 yıl dünyaya hükmetmiş bir milletiz. fethettiğimiz yerlerde halkı baskı altına alsak şu an dünya türkçe konuşuyor ve müslüman olurdu... ermenileri göç ettirmek için baskı yapıldığını biliyorum fakat soykırım asla

1|0
    0|0
  • evet vardı ama bize

1|0
    0|0
  • Evet vardı diyenler neden hala burada bizimle yaşıyor. Biz yapsak ermeni kalmazdı.

1|0
    0|0
  • asla olmadı malum zaman zaman ermenice yapılan iftiralar...

1|0
    0|0
  • olmadı,
    biraz kan dökülmüştür belki ama onların bize Hocalı'da yaptığını biz onlara asla yapmadık.

1|0
    0|0
  • bu konuda aksi görüş paylaşmak bile linç sebebi burada, onun için bişi demiyorum ama bilgim var o dönemde yaşayanlarla konuştuğum da oldu uzun yaşayanlardan.

1|0
    0|0
  • Tam anlamıyla soylarını kıramamışız hala başımıza dert

1|0
    0|0
    • Bencil bir millet sevmiyorum

• @BgmBğr ilk ve sondu eyvallah

• Sen de eyvallah ^_^

• Ne var, ne yok hepsinin canı cehenneme. İyi günler.

1|0
    0|0
  • Biz soykırım yapmis olsaydik bugun bunlari konusacak ermeni kalmazdi

1|0
    0|0
  • 1. Elden kaynak belge istersen verebilirim

1|0
    0|0
  • 19 tane güzel kardeşim nerde geliyor..

1|0
    0|0
  • Kurtler yapmis oyle diyolar bende kurdum

1|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Başına 'sözde' ibaresi eklendikten sonra kimin kabul ettiğiyle ilgilenmiyorum.
    Soykırım olduğunu düşünenler , nüfusun toparlanması için Ermenistan'a gidip yardımcı olabilirler.

1|1
    0|0
    • Aynen ya gitsinler ermenistan a 😂 nerde orda da kaçak mazot kaçak elektrik kaçak sigara kaçak... kullanırlar ama orada bile Türkiye de gördükleri hoşgörünün 1000 de 1 ini goremezler

• Farlı olsalar bile (yok öyle bişey ) gönülleri beyinleri zihniyet siz düşünceleri aynı
      al biri vur òtekisine beyninin pekmezi Aksın 😂

• @Eskiçeri Herkes zeki olsaydı , zekanın önemi olmazdı zaten :D

• soykıurım olduysa bu ermeniler niye hala var.
    tam olaydı o zaman.

2|0
    0|0
  • Ermenilerin bize uyguladığı soykırımı biliyorum. Bunu kabul ettirmek için diplomatlarımızı öldürdüklerini. Araştırmacı Tarihçilerin yarısı böyle bir soykırımın olmadığını dile getiriyor.

2|0
    0|0
  • vardı diyenlerin...

2|0
    0|0
  • olmadi

2|0
    0|0
  • Evet var

2|0
    0|0
    • Bir Ermeni daha

• @HAYAL_ET_HATUN
      Vergimi veriyorum
      Eğitimim tam
      Lisans mezunuyumhiçbir askeri taşlamadım
      Öğretmenim
      Hiçbir öğretmeni veya doktoru öldürmedim
      Kardeşimde askere gidecek (her türk asker doğuyor neden ise!)
      Atanamadım lanet kpss'den dolayı özelden çalışıyorum
      Üniversiteyi parasız okumadım harç verdim
      Çok şükür memur çocuğuyuz aç değiliz, ama zenginde değiliz
      Kaçak elektrik kullanmıyoruz
      Aşiretiz, altın takan amcalarım ticaretle uğraşıyor
      Kimisi demirci, kimisi fırıncı, kimisi tuhafiyeci, kimisi tekstilci, kimisi polis, kimisi mimar, kimisi doktor, kimisi mühendis, kimisi öğretmen
      Haca gitmiş dinlerini yaşayan kesim..
      Peki söyle bayan bu ramazanda vebalimi aldığın için ahirette yüzleşmeye hazır mısınız?

• @HAYAL_ET_HATUN ırkçılık dinde haram ama neden ise veda hutbesinde bunu yasaklayan peygamberin emrşni çiğner müslümanım dersiniz.

• Hayır soykırım falan yok kimse katledilmedi

2|0
    0|0
  • ermeni soykırımı değildir zaten bu konunun adı, ermeni meselesidir ,

1|0
    0|0
Yükleniyor...