Öncelikle herkese günaydıncıklar olsun:) sorum şeytan ve şeytanın kökeniyle ilgili?

Şeytanın şeytan olmadan önceki adını biliyormusunuz?
Not; Google'dan kopya çekmeyin çünkü yok, ve bilen varsa açıklamasınıda yaparsa sevinirim?

Güncellemeler:
İlginiz için teşekkür. Bu soru alıntı değil bizzat benim düşüncemdir, kimse bilmiyor kaynaklar bile yetersiz kaldı :)
Bu sitede tek bir kişi bilir bu cevabı oda soruya denk gelirse...
İnsanlar alemi melekler alemi cinler alemi. her alemden olanın bir adı var, cebrail azrail israfil vs vs vs...
Adem oğlu yaratıldığında şeytan isyan etti ve ve şeytan adını aldı ve bunun gibi bir çok isim binlerce herdilde her ırkta farklı isimler. Arkadaşlar şeytan şeytan olmadan önceki tek bir ismi olur bende bilmiyorum ama bir adı olmalı.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• matta incilini ve tevrattanda bazı bölümler okumuştum. Şeytanın önce ki isminin azazil olduğunu belirtiyor ikiside. Sanırım tanrı tarafından desteklenen gibi bir anlamı var diyordu tevratta. Matta inciline göre yandaş demekmiş. Sürekli ibadet ettiği için Allah onu diğer işlerinden azad kılmış. O yüzden inan hiç hatırlayamayacağım bir kaynakta azad diye yazıyordu. Ne kadar da uzak kaldığımı hatırladım şimdi sorunu görünce.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bence mısır. sadece tahmin. nedenini bilmiyorum içimden geçti.

0|1
    0|0
    • veya yunanistan olabilir. çünkü çok fazla tanrıları var. acaba şeytan da ordan mı şey oldu diye düşünüyorum.

• Bilmiyorum ama merak ettim

0|1
    0|0
  • Şeytan aslında lucifer tanrının en sevdiği oğludur ve en güçlü melektir fakat ademin önünde diz çökmediği için cehenneme gönderilmiştir isminin anlamıda morningstar yani ışık getirendir normalde

0|0
    0|0
  • Lucifer diye biliyorum.

0|0
    0|0
    • Anlamı nedir ve detay?

• Yanılmıyorsam ışık getiren ya da ışık saçan gibi bir anlamı vardı. Kaynak belirtemeyeceğim çünkü seneler önce okuduğum kitaplardan aklımda kalmış. İncil'de de geçiyordu diye anımsıyorum, bir bakın isterseniz.

• Erlik Han

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sabah sabah ahıret sorusu gıbı oldu gunaydın

0|1
    0|0
  • şeytan bir melekti ilk başları, yani şuanki günümüz meleklerindendi fakat Allah Hz. Ademi yaratınca ona secde etmesini söyledi. diğer melekler secde etti. şeytan etmedi. bunu biliyorum valla kanka

0|0
    0|0
    • şeytan bir melek değil şeytan cin taifesinden gelen bir varlık yanlış bilgiyi düzeltelim

• @gsaslan27 o ayrı konu tabi allaha sukur ben orucumu namazımı yapıyorum

• ayrı konu diyon ama soruyon üstad :D en iyisi sen bulunduğun şehirdeki bir müftülüğe sor ya da diyanet. org dan sorularını sor onlar sana gereken cevabı tatmin edici bir şekilde versinler

• kendisi yok daha :d

0|0
    0|0
  • Şeytana ismi secde etmediğinde verilmiş benim bildiğim kadarıyla öncesinde isim yok

0|0
    0|0
  • Iblis

0|0
    0|0
  • Lan nası bı sıstm yetstrıo lan sızı

0|0
    0|0
  • Aynı idi.. ALLAH katından kovulduktqn sonra bu hale geldi..

0|0
    0|0
    • Şeytan ve şeytanın diğer isimlerinin anlamı aynıdır bozguncukuk yoldan çıkarıcı.
      Bu ismi hak etmeden önce cinlerden sorumlu sadık bir melekmiş bu durumda kendine yakışan bir ismi muhakkak vardır

Yükleniyor...