Kitaptaki karakter size yakın mı olmalı yoksa sizden farklı mı?

Kitabın karakterinde kendinizden bir şeyler mi bulmak istersiniz yoksa kendinize uzak bir karakteri hayal edip okumaktan mı daha çok zevk alırsınız?

• Kitabın karakterinde kendinizden bir şeyler bulmak, onun hislerini paylaşmak mı istersiniz?
    68% (45)73% (30)70% (75)Oy Ver
  • Kitabın karakterinin kendinize uzak bir karakteri olmasını sever ve o şekilde farklı birini hayal edip okumaktan mı zevk alırsınız?
    32% (21)27% (11)30% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güzel cevaplarınız için teşekkürler ederim arkadaşlar. Bir de şunu da ekleyelim bakalım: diyelim siz çirkinsiniz ama karakterimiz cidden güzel ya da çirkinsiniz karakterimiz yakışıklı kendinizi onunla bağdaştırır mısınız bu durumda da?

1|0
14|16

En İyi Erkek Görüşü

• hiç fark etmiyor yaa ben genelde konuya odaklanır veya bilgiye odaklanırım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her kitapta kendimi bulmak zorunda değilim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Öyle ya da böyle birilerinde kendine yakın bişeyler buluyor insan her halukarda..

1|0
    0|0
  • ben hep sevgilimi hayal ederim @yağmur4175 aşkım benim

0|0
    0|0
  • Pek önemsediğim bir konu değil, zaten romantik bir yazar tarafından kaleme alınmışsa yeterince içselleştirilmiş, bir de ben kendime doğru çekmem

0|0
    0|0
  • Her iki tür kitabı okumak da farklı bir tat verir ancak kendime yakın bulduğum karakter zinhime kazınır.

0|0
    0|0
  • Elbet karakterle bütünleşmek, onun mutluluğunu duymak, hazzını almak, gerekirse üzülmek gerekir. Aksi halde bütünleşemiyorsak kitap çok sıkıcı olur.

0|0
    0|0
  • Benden tamamıyla uzak olmalı.

0|0
    0|0
  • kitaba göre değişir ama bana yakın

0|0
    0|0
  • nedense hep seviyorum kitap karakterlerini. anlamadım bende çok mu güzeller acaba?

0|0
    0|0
  • Kendime zıt olan şeyleri görürsem okumayı bırakırım kiyabı

0|0
    0|0
  • Soruya bak yok artik

0|0
    0|0
  • Bana benzeyen bir karakter ve beni anlatan bir kitabı defalarca okuyabilirim.

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Ruha halime bağlı; kendimden kaçmaksa derdim bana zıt olan olsun derim, yok yüzleşeceksem ben, benimle bana benzeyeni seçerim.

1|0
    0|0
  • İkisi de ilgi çekici. Fakat kendime yakın hissettiğim karakterin olması daha hoş olurdu.

1|0
    0|0
  • tam benim gibi bir karakter olsa keşke :( herkes farklısın gizemlisin diyor belki tam olarak kendimi bulurum

1|0
    0|0
  • Yakın olmalı.

0|1
    0|0
  • Öyle zevkler aramam kitapta.

0|0
    0|0
  • kendini kitap karakteri sanmak pek hoş değil bence benden uzak bir kişiliğe sahip olmalı ki beni cezbetsin kendimi zaten biliyorum bildiğim şeyi okumak hoşuma gitmez

0|0
    0|0
  • Yakin oldugunda empati kurmak daha kolay... ama digeride hos.

1|0
    0|0
  • Kendime yakin buldugum karakteri okursam kitabi hic elimden birakamam asiri surukleyici oluyor ve kitapda en cok aradigim ozellik.

1|0
    0|0
  • Yakın olmalı kendimizi bulup inanarak heyecanla okumayı tercih ederim

0|0
    0|0
  • Uzak karakter

0|0
    0|0
  • Kitaptaki karakterleri kendime uygun görürsem daha büyük keyif alabilirim. Ayrıca çirkin olup karakterin iyi olmasında bir yanlışlık.

0|0
    0|0
  • Yakinsa daha bir hosuma gidiyor tabii

0|0
    0|0
  • Karakterle özdeşleşmek yerine yazılanın ve anlatımın nasıl şekillendiğine bakarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...