Cinsellikle akıl yani felsefe zıt şeyler midir?

Ben mesela ne kadar çok düşünmeye ve kavramaya odaklanırsam cinsel istek o oranda azalıyor. Sizce tespitim doğru mu? Ve aynı zamanda kendini doğaya veren insanlarında cinsel isteklerinin az olduğunu okumuştum.

Güncellemeler:
çok yanlış anladınız. Demek istediğm yani bilmiyorum ama ama bende öyle oluyor. Hayat ve gerçek hakkında bir şeyler düşünürken cinsel istek yok oluyor. Doğa olayı çok daha yanlış anlaşıldı.

0|1
10|31

En İyi Erkek Görüşü

• Onu bunu bilmem de birine aşık olduğun zaman o aşık olduğundan başka kimse veya başka birşey aklına gelmiyor 7/24 onu düşünüyorsun (iyi anlamda) ve cinsellik düşünmek ister onunla ister başka türlü (mast. isteğide olmuyor)

Böylece ruhun ve bedenin de arınmış oluyor morel olarakda iyi hissediyorsun

Ayrıca hani böyle çok isteğin falan varsa (GENEL OLARAK HER HANGİ BİRİDEN BAHSEDİYORUM SENİN İÇİN DEĞİL)

Boş vakit olmayacak sürekli birşeylerle uğraş o istekden uzaklaştıracaktır
    Mesela en başta söylediğim gibi aşın olunduğu zaman sürüekli onu düşünürsün aklına birşey gelmemesi gibi gelsede aldatıyormuş gibi bir his gelir vazgeçersin :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Felsefe değil bilim dicektin

1|0
    0|0
    • bak o olabilir

• o zaman nedenini bilmek istemiyorum :)

• Aynen boşver, cinsellik güzel birşey. Bu yeter :D

Erkekler Ne Diyor 30

• İnsan bedeninde bir enerji var. Eğer alt bedende tutarsan cinsellik odaklı olursun. Kalp civarında toplanırsa aşk, karşılıksız sevgi, şefkat olursun. Daha üste çekersen zihinsel kapasitelerini yoğun kullanırsan da enerji oraya gelir. Diğer yerler de böylece önemini yitirir.

Enerjinin dağılımı gün içinde sürekli değişir.

1|0
    0|0
  • Beyni yok fikri var onun durduramazsın.

1|0
    0|0
  • Zıt tamamen

1|0
    0|0
  • felsefeyle ugrasanlar ya da buyuk dehalar genelde cinsellige farkli acilardan bakip degerlendiriyolar buna en iyi ornekte leonarda davinci olsa gerek :D
    gunluk hayatta da tanidigim zekimsi insanlarinda cinsellige bakis acilari farkli

1|0
    0|0
  • Bunu Freud reise sormak lazım.

1|0
    0|0
  • zıtttt

1|0
    0|0
  • araştırma yapmak lazım

1|0
    0|0
  • Zannetmiyorum..
    Ama belki olabikirde...
    Biraz hayvansı duygu.

1|0
    0|0
  • ne alaka yahuu

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Yanlış. Doğanın kendisinde cinsellik yok mu zannediyorsun? 😂😂 Yanlış düşünceleri çok benimseyince insan saçmalıyor işte. Fazla zorlama, kaptırma kendini.

0|0
    0|0
  • Aynen

1|0
    0|0
    • Yani aynen derken doğa kısmına katılmıyorum ama cinsel istek artınca bazi şeyleri düşünemiyosun

• Anlamsız bir soru

0|0
    0|0
  • er tabi bir noltadan sonra insan insanı miker mi olayına bağlıyorsun

0|0
    0|0
  • Hayir degill

0|0
    0|0
  • malesef ikiside tawan bende :) duygularda azalma yok hemde ayrıca malesefki açık hava doğal ortam dahada vahşileştiri beni cinsel istek manyak artar zaten doyumsuzum.

0|0
    0|0
  • Galiba

0|0
    0|0
  • Doğada cinsel dürtü vardır yanılıyorsun

0|0
    0|0
  • Bende ikisi de tavan çok şükür, tezi çürüttüm... :)

0|0
    0|0
    • bendede öyle

• önce sen

• ben mesaj atamıyorum ilk

• Bence akıl olmamalı cinsellikte.

0|0
    0|0
  • evet hiç yapmayan bir insan temsili doğamızda yok fazlası zarar

0|0
    0|0
  • Katilmiyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ben de tam tersi oluyo

0|0
    0|0
  • bu aslında düşünce yogunlugunun yönünü degiştirmek felsefeyle alakası yok

0|0
    0|0
  • bende 2 side aynı anda olabiliyor değişik biriyim :D

0|0
    0|0
  • hayır şapsal salak öyle değil

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Senin ilişkilendirmelerin bana saçma geldi.
    Cinsel istek durumu, kişinin sağlığıyla ya da hayatta zevk aldığı şeyler ve öncelikleriyle ilgili. Odak noktan bunlara göre değişir. Seni bu düşünceye iten etkenler bunlar. Bu yüzden bazılarının çok olur bazılarının ise az.
    Cinsellik ihtiyaçtır zaten ve psikolojik olarak bile bir ihtiyaç.
    Ama sürekli cinsellik düşünen bir insan ise zaten problemlidir. Buradaki sorunda psikolojik.

0|0
    0|0
  • Bence felsefe bir okyanus gibidir sevişmek de o okyanusta balık tutmaya çalışmaya benziyor. Felsefe tutku işidir cinsellik de öyle. Ama tabi tutkuyla başka şeyleri karıştırmamak lazım mesela bir ihtiyaç kelimesinin saçmalığıdır ki ortalıkta hüküm sürüyor. Hayvani dürtülerimize hitap eden ne varsa paçavra ediyoruz.

1|0
    0|0
  • Olabilir dedigin sey

1|0
    0|0
  • Olabilir beyin yoruluyor neticede

1|0
    0|0
  • Ne alaka canım. Felsefede hazcılık diye bir şey vardır. Bu cinselliği de kapsıyor.

1|0
    0|0
  • Git bir freud u araştır
    Adam bir felsefe devi ayrıca cinsellikle ilgili kuramlarıyla tanınıyor

1|0
    0|0
  • Bence birbirine paralel şeylerdir

0|0
    0|0
  • hemingway diye bir gerçeklik var, düşünen insan, üreten insan, başarılı
    ama bir yandan da uçanı kaçanı... :D :D

1|0