Turkiye aslinda medenilesiyor da biz muhafazakarlasiyor mu saniyoruz?

Bakiyorum magazinde escinsellik, cinsiyrt degistirme, kadin kiligina girme vs daha cok ragbet buluyor. Evlenmeden cocuk yapanlar daha az tepki goruyor. Tamam belki magazinde kabul ederken sokakta dislariz ama ikisi birbirini takip ediyo gibi geliyo

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Medeniyet ileri bir uygarlık seviyesidir. Bilim,teknoloji ve üretime dayalıdır. Bir toplumu, insanların bedeninin açık,kapalı ya da bedensel,duygusal değişimleri ve de tercihleri üzerinden medeniyet tanımlaması yapılamaz. Böyle birşey yok çünkü.

Bunlar dışında, medeniyet olgusunun en önemli getirilerinden biri, tercihlere saygıdır.bir insan, bir insanın hayat görüşünü, bedeni üzerindeki farklılığı veya kararlarını beğenmek,tasvip etmek zorunda değil fakat o kişiyi yargılamayıp yaşam biçimine müdahale etmemek zorundadır. Aksi zaten kanunlar nezdinde de suçtur.

Bu yüzden asıl medeniyetsizlikten biri de, insanların alanına tecavüz etmektir.Herkesin kendi kararları var. Kararları, duyguları, düşünceleri olan yalnızca sizler degilsiniz. Hele ki bir yargı merci hiç değilsiniz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bu yazdıkların medeniyetleşmekse kalsın istemem.

0|0
    2|0
  • kutuplasmalar basladi

0|0
    0|0
  • turkiye ne oluyo ben bilmiyorum artik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar dostum... Muhafazakarlaşmak medenileşmeye karsı değildir... Aksine medeniyete acılan bir kapıdır... Eğer medeniyet anlayısınız sokakta sevişmek, Allah'ın yarattığı vücutta cinsell değişiklikler yapmaksa... O medeniyet değil toplumun yozlaştığını gösterir... Benim medeniyet anlayışım, tıpta, bilimde, eğitimde medeniyetleşmedir... Kendi kültürünü bozmadan, örfünü, ananeni, adetini koruyarak... Elbetteki flört edicez, aşk yaşayacağız, sevişeceğiz de ama bunları toplumun ortasında değil... Kendin yasayıp kendin bileceksin... Biz muhafazakarlaşmıyoruz ki zaten muhafazakarız ve öyle olmak zorundayız... Magazinde okudukların senin gerçekten hayatını yansıtıyorsa sen doğru yolda değilsin dostum...

0|0
    2|0
    • Dogru yol gorecelidir

• Bu konularda bence 2 yol vardır 1i doğrudur diğeri yanlıştır...(tabi bunu bizim örf adetlerimize göre söylüyorum) hollandada yasıyorsan senin yolunda doğrudur dostum ;)

• bundan 15 yıl öncesine kadar, türk toplum yapısı şu şekildeydi

yurdum insanı / sokaktaki vatandaş - magazin grubu (sen anladın onu),muhafazakarlar, cami cemaati, kökten dinciler.

bugünkü dağılım;

magazinciler,şerefsizler,toplar,aymazlar,vatan hainleri, o...pular.

amatör Müslümanlar

samimi dindarlar

din maskeli XXX (CENSORED)

bu dördü arasında gidip gelenler...

0|0
    0|1
  • Sıkıntı şu aslında, toplum arasındaki uçurum artıyor, halkımız farklılaşıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...